Na nových linkách vznikají ochranné masky s filtrem z nano vláken

-- 25.03.20

V březnu 2020 společnost Batical Medical a.s. spustilia výrobu nových zdravotnických obličejových masek s filtrem z nanovláken ve výrobním závodě v Červeném Kostelci. Cílem je produkovat až milion nových nano masek měsíčně.

„Investovali jsme do nákupu dvou výrobní linek, každá s výrobní kapacitou půl milionu kusů měsíčně. Jedna se specializuje na výrobu masek s úvazky a druhá s gumičkami. Vyrábíme v nepretržitém provozu, čtyři směny po 12 hodinách, 7 dní v týdnu.  Na vývoji, výrobě, údržbě strojů a dalších činnostech spojených s výrobou nano masek se podílí více než 50 osob,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Martina Piskorová.

Společnost Batical Medical a.s. je významný výrobce a dodavatel zdravotnických a hygienických produktů ve střední a východní Evropě. Portfolio je zaměřeno jednak na tradiční produkty k ošetření ran, jako jsou obvazy, buničitá vata, hygienické pomůcky, papírové a plastové ochrany, tak na jednorázové rouškování či dezinfekci. V současnosti je na trhu enormní poptávka po maskách, naším cílem je dodávat přednostně do nemocnic a zdravotnických zařízení.