Webinář STÄUBLI ROBOTICS SUITE

-- 24.03.20

Jednou ze společností, která rychle zareagovala na vzniklou situaci s COVID-19, je pardubická pobočka společnosti STÄUBLI. Hned na začátku posledního březnového týdne nabídla zájemcům speciální on-line robotické webináře, u kterých dosáhla 100% obsazenosti.

„Víme, že udržovat kontakt s našimi partnery je důležité. Nabídli jsme tak příležitost poznat výhody našich řešení a nejnovější technologie z pohodlí kanceláře nebo domova díky unikátním online webinářům, které připravila pobočka Stäubli Pardubice a vedené jsou našimi specialisty,“ uvedl vedoucí oddělení Tomáš Jelínek.

Speciální robotický webinář STÄUBLI ROBOTICS SUITE se věnoval návrhu a správě robotických aplikací, které jsou vyvinuty na míru robotům Stäubli a umožňují práci s robotickými aplikacemi od jejich plánování až po údržbu.

Webinářem provázel Tomáš Jelínek z týmu technické podpory pardubické společnosti. Hned v úvodu zazněly zajímavé informace o TCO (cena za celkový provoz zařízení) robotů STÄUBLI, která je jedna z nejmenších na trhu a byly prezentovány způsoby, jakými je toho docíleno. Jádrem on-line semináře ale bylo představení systému jednotného řízení CS9, jehož energetická úspornost je o 15 % účinnější než u jeho předchůdce. Menší spotřeba energie je zajištěna tříšuplíkovým systém (napájení, procesorová jednotka a ovládání ramene) s minimálními propojeními mezi sebou. Robot navíc při brždění šetří energii a používá ji při dalších pohybech. Webinář se věnoval i systémům řízení robota pomocí aplikace VAL3 (Dříve chybně VAL) a došlo i na představení Controlleru CS9 a nových robotů TS2, TX2 nebo posledním updatům ovládacího panelu SP2 nově v českém jazyce, má také vylepšenou reaktivitu o 40 %. Podrobně byl představen celý systém SRS2019 a aktuální výrobní řady robotů STÄUBLI, jako i možnosti krytí robotů podle způsobu určení a prostředí, ve kterém pracují.

Další ze série odborných webinářů najdete zde.