FORD Motor optimalizuje vnitropodnikovou logistiku s roboty MiR

-- 25.09.19

Výrobní společnosti se dnes potýkají s nízkou nezaměstnaností brzdící především ty procesy, které představují rutinní, těžkou a nezáživnou práci. Úkoly podobného charakteru jsou pro zaměstnance čím dál méně zajímavé a v některých oblastech, zejména v logistice, již prakticky není možné nikoho najmout. A to má nepříjemné důsledky v zařízeních vyžadujících nepřetržitý provoz, typicky například v automobilovém průmyslu. 

Ve výrobním zařízení FORD Motor ve španělské Valencii, které je jednou z nejmodernějších továren FORD v Evropě, se vyrábí řada populárních modelů jako Kuga, Mondeo či S-Max. Denně továrna vyrobí 2 000 vozů v zařízení o celkové ploše 300 000 m². Výroba je vysoce automatizována s využitím průmyslových robotů. Aby výroba běžela bez výpadků, je potřeba neustále dodávat nový průmyslový a svařovací materiál na stanoviště průmyslových robotů na montážní lince.

Automatizace přepravy materiálů

Dodávky materiálu prováděli dříve manuálně zaměstnanci společnosti. Jednalo se o rutinní, opakované a zdlouhavé činnosti, které byly neefektivní a v celkovém důsledku přinášely velmi nízkou hodnotu. Pracovníci si navíc během pohybu ve výrobním zařízení musejí dávat pozor na různé přepravní prostředky a vyrovnat se s hlučným prostředím. Proto si výrobce počátkem roku 2018 pořídil autonomního robota MiR100 k otestování.

Jednou z prvních aplikací autonomních robotů MiR pro montážní linku byla přeprava náhradních dílů pro výrobní zařízení ze skladu do výrobních prostor. Roboty jsou vybaveny automatizovaným policovým systémem se 17 přihrádkami určenými pro materiál různé hmotnosti a velikosti. Testy provedené společností FORD prokázaly, že jeden samotný robot dokáže ušetřit až 40 člověkohodin denně, přičemž umožňuje lidským pracovníkům vyhnout se práci v nekomfortním prostředí a věnovat se zajímavějším úkolům.

Jedním z klíčových důvodů pro volbu mobilních robotů MiR byla flexibilita, kterou umožňuje autonomní navigační systém. Mobilní robot se vyhne neočekávaným překážkám, je schopný přizpůsobit svou trasu či zastavit v případě nutnosti a pracuje v blízkosti lidí a dalších přepravních systémů v továrně.

Bez externích prvků a programovacích znalostí

„Hlavní pro nás bylo, že tyto tři roboty ke své navigaci nepotřebují žádné externí prvky jako například světelné paprsky, magnety či vodicí pásky na podlaze. Jednoduše namapujeme oblast a robot začne pracovat. V komplexním a dynamickém prostředí, jaké panuje u nás, je tato funkčnost velmi důležitá,“ řekl Miguel Montaña, analytik řízení údržby ve FORD Spain.

Společnost FORD Spain dokázala s využitím tří autonomních robotů MiR optimalizovat interní logistiku v rámci svých výrobních provozů. Roboty převzaly rutinní a časově náročné úkoly s nízkou přidanou hodnotou, které předtím vykonávali zaměstnanci firmy manuálně. Tři roboty firmě umožnily změnit rutinní distribuci materiálu ve vysoce kvalifikovanou práci. Zákazník si rovněž pochvaluje uživatelskou přívětivost robotů, které mohou být snadno a rychle naprogramovány a obsluhovány pracovníky, kteří se nikdy předtím s mobilními roboty ani nesetkali.

Roboty MiR jsou první kolaborativní autonomní mobilní roboty, které se využívají ve výrobních zařízeních FORD v Evropě. „Spokojenost, která panuje s nasazením tří autonomních robotů MiR v oblasti distribuce materiálu, nám otevírá nové možnosti nasazení nových robotů MiR na další aplikace jak na montážní lince, tak i do dalších provozů v továrně. Přesvědčili jsme se, že tyto roboty dokážou samostatně reagovat a bezpečně interagovat s našimi zaměstnanci, vysokozdvižnými vozíky a dalšími přepravními systémy,“ dodal Helios Alvarez, manažer montážní linky ve FORD Spain.

Video z továrny FORD:

###NEWS_VIDEO_1###

Autor: Jesper Sonne Thimsen, obchodní ředitel pro střední a východní Evropu, MiR