Pod záštitou amerického velvyslance a Rockwell Automation se v Petschkově vile sešli lídři z oblasti Digitální transformace 4.0

-- 03.06.19

Management Perspectives, výjimečná událost na téma „Digitální transformace v průmyslovém prostředí“, kterou uspořádal Rockwell Automation společně se svými partnery Microsoft a PTC v rezidenci amerického velvyslance.

Rockwell Automation společně se svými partnery Microsoft a PTC uspořádali výjimečné setkání pod záštitou amerického velvyslance na téma digitální transformace v průmyslovém prostředí. V renovovaných prostorách legendární Petschkovy vily, postupně představili klíčové postavy Rockwellu a partnerských firem tipy, jak využít příležitostí, které představuje digitalizace a příklady, jak sjednotit lidi, procesy, data a technologie. 

V průběhu odpoledne se s hosty osobně pozdravil americký velvyslanec Stephen King. Na úvod návštěvníky krátce seznámil s historií unikátní, reprezentační vily postavené ve 20. letech minulého století Ottou Petschkem, sloužící od roku 1945 jako sídlo amerického velvyslance. V další části projevu pan King kladl na srdce zástupcům českých i zahraničních firem důležitost investic do nových technologií, které budou hrát stále významnější roli v jejich dalším rozvoji. Svůj projev podpořil příkladem ze své kariérys tím, že za nejdůležitější považuje investice do výzkumu a vývoje. 

Strategické partnerství společností Rockwell Automation, PTC a Microsoft 

Setkání v rezidenci se konalo na základě strategického partnerství společností Rockwell Automation, PTC a Microsoft. Vzájemné spojení technologií, zdrojů a know-how tvoří podporu digitální transformace napříč průmyslovými podniky. „S naší strategií The Connected Enterprise se snažíme o zvýšení efektivity výrobních prostředků na základě digitalizace firemních procesů a prostřednictvím této akce chceme zástupcům firem předat co nejvíce zkušeností a trendů v oblasti zavádění nových technologií,“ řekl Country Manager Rockwell Automation pro střední a východní Evropu Peter Rožek. Pan Rožek na akci mluvil na téma „Uvedení The Connected Enterprise do praxe ve výrobních závodech Rockwell Automation.“ Posluchače například zasvětil do možností užití rozšířené reality v průmyslovém prostředí. Za společnost Rockwell Automation dále vystoupil za výzkum a vývoj Zdeněk Kodejš s úspěšným příkladem digitalizace u zákazníka zabývajícího se těžebními technologiemi.

Během setkání také vystoupili ředitel partnerské divize společnosti Microsoft Dalibor Kačmář s prezentací na téma „Digitální transformace v prostředí moderní výroby.“ O integraci systémů, rozšířené realitě a jejím využití v průmyslových podnicích hovořil poutavě zástupce společnosti PTC Robert Opletal. Zdůraznil, že moderní výrobní firmy zavádějící digitalizaci do praxe se potýkají s problémy spíše na straně organizační a personální. Na závěr setkání představili příklady digitalizace průmyslu z praxe zástupci světového výrobce stavebních strojů Doosan Bobcat.