Aktualizovaná verze softwaru Studio 5000 zkracuje dobu navrhování a zvyšuje průmyslovou bezpečnost

-- 09.01.19

Rozsáhlejší integrace se softwarem třetích stran zjednodušuje projektování a zkracuje dobu dodání v místě provozu o týdny.

Nejnovější verze integrovaného vývojového prostředí Studio 5000 společnosti Rockwell Automation urychluje vstup inteligentních strojů na trh a zároveň zvyšuje bezpečnost. Tento software nabízí nové možnosti digitálního navrhování zkracující dobu potřebnou pro konstruování, testování a uvedení strojů do provozu. Jeho součástí je také služba CIP Security přinášející do automatizace průmyslově ověřené bezpečnostní technologie.  

Pro urychlení projektování nyní aplikace Studio 5000 Logix Designer využívá rozhraní pro otevřenou výměnu dat AutomationML. Díky němu si aplikace může vyměňovat data s návrhovými programy, jako například EPLAN Electric P8. Inženýrům tak stačí systém navrhnout pouze jednou a data importovat do nástrojů, čímž si ušetří hodiny přepisování a přemapování u každého projektu. 

Nový produkt se simulačním rozhraním využívá také rozhraní Functional Mock-Up Interface (FMI) umožňující výměnu dat se softwarem pro modelování, jako je MATLAB nebo Simulink. Díky němu mohou inženýři stroje virtuálně otestovat a vyřešit případné problémy ještě před uvedením strojů do provozu, doba dodání v místě provozu se tak může zkrátit z týdnů na dny. 

„Se softwarem Studio 5000 vstupuje odvětví do nové éry digitálního navrhování strojů,“ říká Matt Masarik, marketingový manažer softwaru pro navrhování společnosti Rockwell Automation. „Možnosti datové výměny mohou inženýrům pomoct omezit přepracovávání projektů a ušetřit čas mezi navrhováním a uvedením do provozu. A poroste také možnost úspor, protože do tohoto softwaru pro navrhování zapojujeme více členů programu PartnerNetwork.“ 

Mezi další vylepšení nejnovější verze softwaru Studio 5000 patří:

 

 

Rozšířená integrace nástroje Application Code Manager, díky kterému mají inženýři přístup k softwaru pro navrhování třetích stran, přináší další úsporu času.

Rockwell Automation