Nová škálovatelná analytická platforma pro aplikace z oblasti průmyslového internetu věcí

-- 14.05.18

Výrobci mají nyní nové možnosti, jak organizovat a využívat průmyslová data

Konektivita a výpočetní výkon hrají v průmyslovém prostředí stále větší roli a v souvislosti s tím dostupnost dat přinesla revoluci, jak podniky řeší problémy a adaptují se na změny. Ale výrobci se stále potýkají s náročností procesu vytváření hodnotných datových výstupů dle aktuální potřeby. Chybí jim také interní know-how v oblasti cloudové správy dat ze zařízení.

Společnost Rockwell Automation si dala za cíl zpřístupnit pokročilé analytické možnosti i výrobním podnikům a projekt Scio představuje další krok na této cestě. Platforma projektu Scio odstraňuje překážky ve využití informací tak, aby bylo možno činit rozhodnutí ve chvíli, kdy na nich záleží nejvíce. Tato platforma zpřístupňuje ad-hoc analytiku a provádí rovněž pokročilou analýzu strukturovaných i nestrukturovaných dat prakticky ze všech stávajících zdrojů v rámci podniku. Dokáže rovněž inteligentním způsobem spojovat vzájemně související data a vytvářet intuitivní přehledy (označované jako storyboardy), které si mohou uživatelé prohlížet a sdílet. Uživatelé následně mohou provádět vlastní detailní rozbory, které jim umožní činit informovanější rozhodnutí a výrazně tak zkrátit dobu zhodnocení.

„Dostupnost analytiky na všech úrovních podniku (na vlastním HW nebo v cloudu) dává uživatelům do rukou možnost dostat se k dříve nedostupným informacím,“ říká John Genovesi, viceprezident divize informačního softwaru společnosti Rockwell Automation. „Když uživatelé budou mít možnost slučovat různé zdroje dat a zapojit strojové učení, jejich systémy budou prediktivnější a inteligentnější. Scio zpřístupňuje analytiku úplně všem. Tato škálovatelná a otevřená platforma nabízí uživatelům zabezpečený osobní přístup ke všem zdrojům dat, ať už jsou strukturované či nikoli. Konfigurovatelné intuitivní rozhraní umožňuje, aby se každý uživatel stal soběstačným datovým analytikem, který dokáže řešit problémy a přicházet s hmatatelnými výstupy pro podnik.“

Ke klíčovým vlastnostem projektu Scio patří:

 

Společnost Rockwell Automation ale kromě těchto informačních řešení nabízí i dálkové monitorování zařízení včetně prediktivní údržby a bohatou škálu propojených služeb, které se zákazníkům starají o síťovou integritu, zabezpečení, návrh a údržbu infrastruktury. S těmito službami se zákazníci nemusejí cesty propojené firmy vůbec bát, pomohou jim ve všech ohledech, a to včetně vývoje infrastruktury a strategií pro průmyslový internet věcí, dálkového monitorování a analytiky.