Malý... menší... IXXAT INpact M.2

-- 12.04.18

Společnost HMS Industrial Networks doplňuje svůj sortiment PC-karet IXXAT® INpact o kartu formátu M.2. Výsledkem je nejmenší PC interface pro průmyslový Ethernet a Profibus na trhu.

Ideální pro kompaktní řídicí systémy a mobilní zařízení

Pomocí nového rozhraní IXXAT INpact M.2 může uživatel implementovat připojení slave na PROFINET, EtherNet/IP, EtherCAT, Modbus-TCP, Powerlink a PROFIBUS s nejmenším rozměrem na trhu. Vzhledem ke kompaktnímu formátu M.2 2260 (Key B-M) je rozhraní INpact M.2 vhodné pro malá a mobilní zařízení, typicky používaná pro servis, konfiguraci, analýzu dat nebo vizualizaci provozních dat. INpact M.2 je vhodný také pro moderní vestavné počítačové řídicí systémy, kde umožňuje přímé a snadné připojení k požadované průmyslové komunikační síti.

Snadná integrace prostřednictvím standardizovaného rozhraní a kompletní nabídky driverů

Stejně jako všechny karty IXXAT INpact, také INpact M.2 přichází s úplným balíčkem driverů pro Windows, Linux, INtime a QNX, a proto umožňuje snadný a rychlý vývoj. Jednotné programovací rozhraní umožňuje zákazníkům bez problémů přecházet mezi různými kartami INpact a protokoly bez nutnosti měnit software. Výsledkem je zvýšení flexibility a výrazné snížení nákladů na vývoj.

Osvědčená a spolehlivá multisíťová technika

Schopnosti karet INpact komunikovat v různých sítích jsou založené na osvědčené technice Anybus® CompactCom™, kde síťový procesor Anybus NP40 využívající FPGA poskytuje všechny funkce potřebné pro zvládnutí komunikace mezi průmyslovým Ethernetem nebo sběrnicovými sítěmi a aplikacemi zákazníka. Řešení se vyznačuje prací v reálném čase, a proto je ideální pro náročné průmyslové úlohy.

Modulární multiprotokolový koncept s plnou ethernetovou flexibilitou

Rozhraní INpact M.2 je dostupné jako hotový produkt s předinstalovaným síťovým protokolem, ale k dispozici je také flexibilní, multiprotokolová ethernetová verze, která umožňuje ušetřit náklady na skladování. Hospodárnosti z objemu výroby se dosahuje tím, že uživatelé si mohou podle potřeb komunikačních sítí koncových zákazníků snadno vybrat a do karty INpact sami stáhnout požadovaný protokol průmyslového Ethernetu.

Propojení INpact M.2 na provozní sběrnici nebo síť průmyslového Ethernetu je realizováno speciální deskou sběrnicového rozhraní, připojenou k IXXAT INpact M.2 kabelem. Karta INpact M.2, deska sběrnicového rozhraní, kabel a miniaturní držák se dodávají jako ucelená souprava, ale když je to požadováno, mohou být dodány i samostatně.

Více o IXXAT INpact M.2 si přečtete na naší webové stránce www.ixxat.com/INpact.