eWON Flexy podporuje protokol MQTT pro sběr dat

-- 16.03.18

Společnost HMS Industrial Networks oznamuje, že její komunikační brána IIoT – eWON Flexy (všechny varianty včetně včetně nové Flexy 205) nyní podporují protokol Message Queue Telemetry Transport (MQTT) – jednoduchý a úsporný protokol pro předávání zpráv, který minimalizuje provoz na síti a snižuje požadavky na zdroje zařízení.

Protokol MQTT, původně vyvinutý v roce 1999 k tomu, aby distribučním společnostem pomáhal efektivně řídit ropovody a plynovody, se stal s exponenciálním rozvojem internetu věcí (IoT) a potřebou ulehčit komunikaci mezi chytrými zařízeními s omezeným příkonem velmi populární.

MQTT je ve své podstatě protokol typu publish/subscribe, určený speciálně pro vestavná zařízení s malým příkonem. MQTT cílí na tu oblast vestavných zařízení, kde je třeba velmi šetřit také instalovaným výpočetním výkonem.

Jednou z funkcí při využití protokolu MQTT s bránami eWON Flexy je schopnost znovu začít provoz od bodu přerušení bez ztráty dat. To znamená, že při přerušení síťové komunikace mohou být data ukládána do dočasné paměti, dokud nedojde k obnovení provozu a klientské zařízení uložená data nenačte. To nejenom zabraňuje ztrátě dat, ale uživatelé toho mohou využít také k řízení toku informací mezi síťovými uzly.

Protokol MQTT, navržený k tomu, aby zvládal přenos velkého objemu mezi mnoha klientskými zařízeními a servery při omezení malou šířkou pásma, velkou latencí a nespolehlivostí sítě, je ideální pro dynamické komunikační prostředí. Jak název napovídá, hlavním záměrem při vývoji protokolu MQTT byla telemetrie, tedy dohled nad zařízeními na dálku.

Někteří uživatelé bran eWON Flexy už výhody tohoto protokolu ocenili a začali jej využívat ve svých projektech. Jeden z nich, firma W2W Solutions, se s námi podělil o to, jak s využitím protokolu MQTT prodloužil životnost transformátorů svého zákazníka. Přečtěte si o tom na https://www.ewon.biz/applications/success-stories/give-your-transformer-an-extra-life.

Jestliže chcete získat více informací o routerech Flexy, navštivte prosím stránky firmy eWON: www.ewon.biz/products/ewon-flexy.