Unikátní roboti pro nové aplikace

-- 29.01.18

Kolaborativní robot Techman TM5

Jedná se v současné době o nejmodernějšího kolaborativního robota a světovou novinku. TM5 má standardně integrovaný chytrý kamerový systém, má bezkonkurenční opakovatelnost ±0,05 mm a intuitivní způsob nastavení. Dosah má TM5 robot dle varianty buď 700 mm, nebo 900 mm a nosnost 4 nebo 6 kg.

Vestavěný inteligentní kamerový systém

Obrovským technologickým průlomem pro TM5 byla dokonalá integrace vizuálního systému s hardwarovým a softwarovým vybavením. Už nemusíte ztrácet čas zkoumáním neznámých a komplikovaných vizuálních součástek jako dříve. Potřebujete pouze TM robota, který to zvládne vše za vás.

Mistr v oblasti robotického vidění

Inteligentní systém vidění získal uznání od mnoha výrobců robotů. Funkce, které poskytuje, zahrnují rozeznání tvarů, nalezení a polohování objektů, režim vylepšení obrazu, identifikaci čárového kódu, QR kódu a rozlišení barev. Tyto diverzifikované funkce byly integrovány do řídícího systému TM Flow. Úkoly pro robota můžete jednoduše navrhnout nastavením kroků.

Kompletní vizuální „pick & place“ výuka za 5 minut

V kombinaci s manuální výukou TM Robota a vestavěného inteligentního kamerového systému můžete dokončit pick & place výuku za 5 minut. A to i bez zkušeností s programováním robotů.

Inovace uživatelského rozhraní

V minulosti bylo průmyslové rozhraní vždy komplikované a těžko pochopitelné. Začátky bývaly pro začátečníky vždy složité a frustrující. Od teď však už nemusíte čelit obtížnosti programování. TM Flow zobrazí každý modul nástroje graficky, takže můžete jednoduše pomocí tabletu, smartphonu nebo počítače začít programovat úkoly pro robota. Díky tomu začnete vytvářet skutečné prostředí spolupracující s hlavním strojem.

Robota učíte sami

Pokud ukážete robotovi cestu jednou, jeho vynikající vyučovací funkce dokáže sama dokončit a zopakovat trasu. TM Robot provede svou činnost v souladu s vaší trasou a pozicí.

Bezbolestné učení a snadný start

TM Robot je inovativní technologie s optimalizovaným uživatelským rozhraním a zjednodušeným programovacím procesem. V éře rychlých změn můžete využít této nejnovější technologie a držet krok s trendy Industry 4.0.

Omezení síly 150 N

Robot TM5 splňuje bezpečnostní požadavky pro spolupráci lidí a robotů, jak je uvedeno v ISO 10218. Kontakt mezi robotem a objektem je vyhodnocen senzory robota. Robot se okamžitě zastaví, aby ochránil osobní bezpečnost.

Vytváření bezpečného prostředí pro spolupráci

Při navrhování systému TM Robota byla bezpečnost považována za nejdůležitější. Hardware a software byly několikrát testovány, aby zajistily, že bezpečnost je za všech okolností na prvním místě.

Pracovní prostředí bez obav

TM Robot byl vybudován s inovativní technologií, která integruje robotické řízení s bezpečnostním sledováním. V souladu s tím bylo vybudováno efektivní prostředí spolupráce.

Miniaturní průmyslový robot MECA 500

Kanadský robot Meca500 je nejmenší průmyslový šestiosý robot s jedinečnou opakovatelností ±0,005 mm a integrovaným kontrolérem v základně robota. Dosah má robot 260 mm a nosnost 0,5 kg.

Velikost

Při úplném prodloužení je délka ramene robota Meca500 okolo 332 mm. Meca500 váží jen 4,5 kg.

Integrovaný kontrolér

Řídicí systém Meca500 je zabudován do základny o velikosti dlaně. Není zde žádná objemná řídicí skříň, žádná nepřehledná kabeláž. Díky malé velikosti je Meca500 ideální volbou pro malé a omezené prostory.

Opakovatelnost

Meca500 je vybaven nejlepšími dostupnými reduktory rychlosti s nulovým zpětným chodem, se snímači s vysokým rozlišením a s tělem vyrobeným výhradně z hliníku. Díky tomu je robot velmi přesný. Navíc proto, že jsou všechny jeho konstrukční součásti přesně obráběny, přesně sestaveny a kontrolovány v Mecademic, Meca500 se pyšní také nesrovnatelnou přesností polohy a dráhy. Jeho přesnost dráhy je lepší než 0,1 mm.

Řízení

Robot Meca500 je součástí automatizace plug-and-work, která nabízí velkou flexibilitu a jednoduchost. Nepotřebujete žádné tréninkové kurzy, žádný software k instalaci, žádné příplatky. Jednoduše připojte robot k počítači nebo PLC pomocí dodaného ethernetového kabelu a použijte programovací jazyk podle vašeho výběru (Java, C#, Python atd.). Ve vašem programu pošlete vlastní příkazy Mecademic k robotickému ramenu jako strukturované řetězce přes protokol TCP/IP. Příkazy jsou typické instrukce pro roboty, jako je například MoveLin (x, y, z, w, p, r). Stejně tak řídicí robot odesílá zpět řetězce s různými typy zpětné vazby. Kromě toho je intuitivní webové rozhraní pro ovládání robota umístěno v robotovi a je přístupné prostřednictvím webového prohlížeče.

www.zlinrobotics.cz