Rekordní výsledky 28. ročníku SPS IPC Drives

-- 01.12.17

Největší SPS IPC Drives všech dob zavírá dnes své brány spolu s 1,675 vystavovateli na výstavních plochách o rozloze 130,000 m² v 16 halách. Zaznamenán byl další rekord v počtu návštěvníků: 70,264 zájemců z odborných kruhů využilo této akce k tomu, aby se informovali o nejmodernějších řešeních průmyslové automatizace. Veletrh SPS IPC Drives tak i v roce 2017 opět ukazuje, že je nejdůležitější akcí oblasti automatizace a vrcholnou událostí na konci roku.

Důvodem úspěchu veletrhu je silná schopnost inovace 1,675 vystavujících společností, kterou bylo možné zažít téměř na všech úrovních. Veletržní dění ovlivňovaly intenzivní odborné rozhovory s návštěvníky ohledně nových produktů, produktů aktuálně uváděných na trh a výhledů do automatizace budoucnosti.

Průkopnické technologie udávají tón

Zvlášť oblíbená byla tematicky nově orientovaná hala 6 zaměřená na software a IT ve výrobě: návštěvníci z řad odborníků se silně zajímali o průmyslové webové služby, digitální obchodní platformy a řešení v oblastech softwaru, cloudových služeb a počítačové bezpečnosti. Hosté navíc využili možnosti informovat se na tematicky zaměřených speciálních výstavních plochách, jako např. u společného stánku „Automation meets IT“, o aktuálních tématech oblasti automatizace. Stejně oblíbenými místy byl stánek grafického zpracování sdružení VDMA a celkem čtyři fóra ve veletržních halách, která díky bezpočtu přednášek a pódiových diskusí tvořila informativní a napínavý rámcový program. Také prvně prováděné Guided Tours ke speciálním tematickým oblastem se u vystavovatelů i návštěvníků setkaly s velkým zájmem a byly velmi dobře obsazeny.

Přehled nejdůležitějších čísel:

Grafický přehled výsledků naleznete na sps-messe.de/Infografiken.

Podrobná analýza veletrhu s dalšími výsledky SPS IPC Drives 2017 bude k dispozici na jaře 2018. V příštím roce se bude SPS IPC Drives konat 27.–29. 11. 2018 ve Veletržním centru v Norimberku.