Společnost Omron vydává software Sysmac Studio Team Edition s plně integrovaným distribuovaným systémem správy verzí (GIT) s otevřeným zdrojovým kódem

-- 19.10.17

Společnost Omron vydává Sysmac Studio Team Edition, zásadní aktualizaci svého prostředí pro vývoj strojů, která poskytuje konstruktérům strojů plně integrovanou distribuovanou verzi systému správy s otevřeným zdrojovým systémem.

Sysmac Studio kombinuje konfiguraci, programování, simulaci a sledování v jednoduchém rozhraní, které umožňuje technikům pracovat s vizualizací, pohybem, ovládáním, bezpečností a robotikou v jediném systému.

Implementace Team Edition softwaru Sysmac Studio zahrnuje distribuovanou verzi systému správy v rámci bohatého rozhraní platformy. Umožňuje více konstruktérům spolupracovat na stejném projektu se snadným porovnáváním v projektu a efektivní manipulací verzí strojů. Společnost Omron zvolila Git, nejrozšířenější distribuovaný systém správy s otevřeným zdrojovým systémem, který dává konstrukčním týmům volnost volby libovolného cloudového webového depozitáře na bázi Git.

Systém správy verzí umožňuje technikům pracovat na místní verzi projektu s plnou kontrolou na zdrojovým kódem projektu. Vylepšení a změny kódu provedené v místní verzi lze následně slučovat se vzdáleným serverem, aby mohly ke kódu přistupovat také ostatní týmy.

Tímto postupem jsou projekty plně vysledovatelné. Změny kódu lze snadno identifikovat a rychle aplikovat mezi projekty. Zkracují se tím hodiny technické práce a náklady, protože technici nemusejí zbytečně opakovaně řešit stejný problém.

„Implementace Team Edition softwaru Sysmac Studio umožňuje technikům převzít kontrolu nad svým kódem,“ uvedl Josep Lario, softwarový PMM pro oblast EMEA. „Správa verzí usnadňuje porovnávání a správu strojů a projektů. Posiluje produktivitu tím, že týmům, které pracují na různých pracovištích, umožňuje kooperativní a efektivní spolupráci na vývoji.“

www.industrial.omron.eu