Když se italská elegance snoubí s hightech trendy

-- 04.10.17

Společnost Comau představí své nejmodernější robotické technologie pro obloukové svařování, bodové svařování, pick and place aplikace a podporu 3D tiskáren na MSV Brno, 9.-20. října 2017.

Svařovací buňka vybavená robotem Racer7 - 1.4, svařovacími součástmi, orbitálním polohovadlem bude představena v hale G2, stánek 01. První část svařovací buňky byla navržena a integrována společností Comau.

Bohaté know-how společnosti Comau v oblasti svařování se potvrdí představením Spot Welding Machine, exkluzivní technologie Comau s integrovanou svařovací pistolí a patentovaným dutým zápěstím. Tyto stroje se používají v mnoha zařízeních skupiny FCA, což pomáhá spojit strukturu podvozku, např.: Fiat 500 v Tychy nebo Maserati Quattroporte v Itálii.

Důležitou roli v portfoliu Comau hraje také malá rodina robotů a nemůže na MSV tedy chybět. Comau představí Racer3, Racer5 a Rebel-S - malé roboty se sníženou stopou, plnou integrací mezi všemi roboty v jedné řadě a úplnou kontrolou každého robota pomocí kontroleru R1C, namontovaného na 19 palcové liště, využívajícího technologii řízení špičkových technologií a integrovanou Powerlink Bus komunikací. Nenechte si také ujít možnost vidět robota Racer5 u vchodu v Pavilonu P.

3D tisk je nyní žhavým tématem v oboru. Comau pro tuto aplikaci použije robota Racer7 – 1,4. Díky velmi vysoké přesnosti a dlouhému dosahu může robot přesně vést vlákno na naprogramované dráze a vytvoří tak různé 3D modely.

Systém umožňuje vývoj a tisk produktů, které mají různé tvary a velikosti, překračující hranice statického 3D tisku díky dosahu 2,2 metru robota.

Od robotů SCARA přes kloubové roboty s malým užitečným zatížením, svařovací roboty a velké roboty vybavené svařovacími pistolemi, produktová řada společnosti Comau je velmi široká. Naše roboty jsou vhodné pro automobilový průmysl, stejně tak jako pro obecný trh, kde hraje velkou roli návratnost investic, kvalita, výkon a výrobní cykly. Naše výrobky provádějí různé činnosti, ale jedna věc, kterou mají společné - přenášejí podniky našich zákazníků na další úroveň.

www.comau.com