Safebook 5: průvodce bezpečností strojního vybavení

-- 05.09.17

Na světě je nová příručka strojní bezpečnosti od společnosti Rockwell Automation, která nyní nabízí ještě užitečnější informace, rady a příklady použití.

Rockwell Automation vydává nejnovější verzi populární příručky Strojní vybavení – Safebook, průvodce bezpečnostními řídícími systémy strojního vybavení.

Strojní vybavení – Safebook 5 přináší rozšíření předchozích verzí, velké množství nových informací, příklady a výpočty. Je zachován i posílen význam příručky jako nedocenitelného výukového a referenčního materiálu s osvědčenými postupy, určeného všem, kdo chtějí porozumět světu a principům funkční bezpečnosti strojního vybavení.

Autory této příručky o 146 stránkách jsou experti v oboru. Obsah je rozdělen na snadno stravitelné kapitoly, které se týkají: předpisů, norem, strategií, výpočtů, konstrukčních konceptů a nástrojů a příkladů využití.

Nový a zrevidovaný obsah příručky Strojní vybavení – Safebook 5 zahrnuje:

V oběhu je nyní 20 000 kopií příručky Safebook 4. Vydáním příručky Strojní vybavení – Safebook 5 v různých jazycích dojde k navýšení tohoto oběhu a nabídneme tak asistenci ještě většímu počtu expertů v oboru strojní bezpečnosti. V rámci našeho úsilí o co nejlepší předání informací je průvodce dostupný v osmi jazycích (angličtině, němčině, francouzštině, italštině, španělštině, nizozemštině, polštině a češtině). Brzy budou dostupné i verze v japonštině a portugalštině.

Webové stránky společnosti Rockwell Automation, týkající se strojní bezpečnosti, obsahují množství relevantních odkazů – nejen na nejnovější příručky Safebook (včetně související publikace Process Safebook 1, nabízející podobnou asistenci v oblasti bezpečnosti pro procesní aplikace), ale i na řadu dalších bezpečnostních nástrojů, zdrojů, videí a softwarových řešení.

Příručka Strojní vybavení – Safebook 5 je zdarma a můžete si ji stáhnout ve formátu .pdf nebo můžete požádat o její tištěnou verzi, kterou zašleme na vaši adresu. Na tohoto průvodce se budete často obracet v souvislosti s mnoha aspekty řešení strojní bezpečnosti, stejně jako jste se obraceli na předchozí verze. Navštivte již dnes naše webové stránky a požádejte o zaslání výtisku.