Efektivní využití skladových prostor

-- 25.07.17

V dnešní době je nutné využít každý metr čtvereční co nejefektivněji, tím spíše v případě nejrůznějších skladovacích prostor, výrobních hal a logistických center. Proto je třeba už při výstavbě skladu dobře plánovat a dát si záležet na výběru vhodného regálového systému.

Rovněž přestavba stávajícího systému a výměna regálů může přinést znatelnou úsporu prostoru a také zásadně zlepšit přehlednost a dostupnost skladovaných produktů nebo materiálu. Jaké nabízí moderní technologie a regálové systémy možnosti?

Policové regály pro různé druhy zboží

Nejsnazší a zároveň nejobvyklejší způsob pro skladování nepaletového zboží představuje policový regálový systém. Zejména v případě menšího zboží se jedná o finančně nenáročné, nicméně efektivní řešení.

Charakteristika policových regálů:

Mobilní regály pro dokumenty

Pro uložení dokumentů, spisů a dalších důležitých materiálů jsou vhodné mobilní regály, které k sobě těsně přiléhají. Díky zabudovaným kolejnicím mezi nimi vznikne v případě potřeby ulička. Dochází tak k maximálnímu využití prostoru, navíc je zajištěna větší ochrana skladovaných dokumentů před prachem. Použitím speciálních zámků lze dokumenty uchránit také před přístupem nepovolaných osob.

Charakteristika mobilních regálů:

Konzolové regály pro těžký a objemný materiál

Objemnější materiál si žádá robustnější konstrukce v podobě konzolových regálů. Právě těžké a objemné předměty a mají velké prostorové nároky, ale při vhodném skladování lze dosáhnout maximální úspory zastavěné plochy.

Charakteristika konzolových regálů:

Paletové regály pro klasické i nestandardní palety

Nejpoužívanější systém pro skladování objemného materiálu je nepochybně paletový systém, který převažuje v logistických centrech i skladovacích halách. Paletové regály jsou charakteristické robustním provedením a mimořádnou pevností. Velkou variabilitu umožňuje nejen samotný systém, ale také nejrůznější příslušenství.

Charakteristika paletových regálů:

Každý regálový systém má svá specifika, proto se vyplatí důkladně zvážit, který z nich bude nejlépe odpovídat požadavkům v souvislosti s konkrétním skladovacím prostorem a také typem skladovaného materiálu. Výhodou všech regálových systémů je však značná variabilita, takže i později je možné regály přestavět a ještě lépe tak využít omezenou kapacitu skladu.