Lakovací systém ready2_spray je plně připraven pro Průmysl 4.0

-- 23.06.17

Společnosti KUKA a Dürr, přední výrobci výrobních a automatizačních technologií, spojily své síly a společně vyvinuly integrované řešení pro automatizované lakování ve formě kompaktního robotu ready2_spray. Robot pochází od firmy KUKA a firma Dürr poskytuje aplikační technologii. Vše je předinstalované a připravené k využití. Robot obsahuje plně kompatibilní a prověřené komponenty a na trhu tak nabízí unikátní kombinaci. Aplikace tak výborně vyhovují požadavkům řady odvětví včetně automobilového průmyslu. Hlavní aplikace jsou lakování dřeva, plastů, skla a kovu.

Systém lakovacího zařízení zahrnuje malého šestiosého robota KUKA řady Agilus (KR AGILUS KR 10 R1100 sixx EX), vybaveného špičkovou aplikační technologií. Ta je dostupná v několika konfiguracích připravených na míru individuálním požadavkům zákazníků. Soustava se všemi jejími komponenty je zkompletována a předinstalována a tak připravena k  rychlému uvedení do provozu. Její uplatnění garantuje vysokou kvalitu nástřiku.

Robot k okamžitému použití (ready2_spray) umožňuje využití ekologických vodou ředitelných jednosložkových nebo dvousložkových nátěrových hmot. Může být vybaven dávkovacími čerpadly, regulátory průtoku nebo měniči odstínů barev. V závislosti na požadavcích jej lze osadit automatickými pistolemi (vzduchové nebo bezvzduchové rozprašování) řady EcoGun nebo elektrostatickými vysokootáčkovými rotačními rozprašovači řady EcoBell2 od firmy Dürr.

Nevelké rozměry a předinstalovaná aplikační technologie ready2_spray představují významnou inovací v oblasti průmyslového lakování. Integrovaný koncept zahrnuje řízení pohybu robota a celého procesu aplikace z jednoho ovládacího panelu. Navíc je tento lakovací systém plně připraven na Průmysl 4.0.

Mezi hlavní výhody řešení ready2_spray patří:

Dohoda o spolupráci obou firem zahrnuje aspekty jako je vývoj, výroba, marketingová strategie a také procesy prodejního a poprodejního servisu. Tento obchodní model jim umožňuje společně nabízet robota na trhu. Definovaný cílový trh a marketinkové aktivity zahrnují dřevozpracující, keramický, sklářský, plastikářský nebo kovozpracující průmysl.