Comau spouští Agile1500, strategický produkt pro logistiku Průmyslu 4.0

-- 16.05.17

Tato nová autonomní mobilní platforma poskytuje modulární a flexibilní řešení pro optimalizaci chytré tovární logistiky. 

Comau, přední světová společnost působící v oblasti průmyslové automatizace, uvedla na trh inovační platformu AGV (Automated Guided Vehicle), která je dostatečně flexibilní, aby mohla být nasazena v celé řadě výrobních a nevýrobních scénářů. Agile1500 je prvním automatizovaně ovládaným zařízením v rámci nové platformy AGV a plně vyjadřuje přístup společnosti Comau k otevřené automatizaci.

Modulární, na vyšší kapacitu rozšiřitelné a plně rekonfigurovatelné Agile1500 může nést až 1 500 kg při maximální rychlosti 1,7 m/s. Díky těmto vlastnostem může nové AGV výrazně usnadnit klíčové operace včetně výroby „just in time“ a „just in sequence“, stejně jako optimalizované logistické toky uvnitř továrny, lepší správu skladu a lepší celkovou efektivitu výroby.

Agile1500 hraje klíčovou roli při vývoji nové operační platformy související s Průmyslem 4.0. Může zvýšit celkovou bezpečnost v závodě díky pokročilým bezpečnostním prvkům a integrovanému laserovému skeneru, který AGV zastaví, pokud detekuje překážku v jeho trase.

Agile1500 je standardizovaný produkt, který je navíc vysoce konfigurovatelný. Dále může být vybaven různým příslušenstvím, které zvyšuje jeho výkon, dle požadavku konkrétní aplikace. Z toho důvodu se Agile1500 se svou všestranností může snadno přizpůsobit různým výrobním potřebám a rozvržením továren. Agile1500 navíc pracuje s několika navigačními systémy, které využívají jak přírodní orientační body (stěny, objekty apod.), tak i předdefinované body (magnetické body a magnetické pásky).

Klíčové výhody:

Agile1500 je reakcí společnosti Comau na vyvíjející se potřeby trhu a je důležitým posunem vpřed v rámci požadavků Průmyslu 4.0. Tato plně automatizovaná logistická technologie umožňuje společnosti Comau lépe podporovat vysoce individuální a vysoce efektivní výrobu při zachování produktivity a ziskovosti celé výrobní linky zákazníka.

www.comau.com