Objektivy VICO pro strojové vidění mají v Česku nového distributora

-- 10.05.17

Nadnárodní výrobce telecentrických objektivů pro strojové vidění VICO se rozhodl posílit svoji pozici ve střední Evropě a od května 2017 zde má nového distributora pro Česko a Slovensko. Jde o brněnskou firmu Kinalisoft, která se jinak specializuje na dodávky komplexních systémů strojového vidění a doposud patřila k velkým odběratelům společnosti VICO.

„Sami jsme byli spokojeným zákazníkem společnosti VICO řadu let a odebrali jsme od nich telecentrické objektivy pro desítky našich instalací strojového vidění. To je výhodné, protože nejlépe se prodávají výrobky, které máte sami z praxe vyzkoušené. Budeme díky tomu moci zákazníkům kromě samotných objektivů poskytnout i odborné poradenství k jejich výběru a využití,“ uvedl Radek Štourač, jednatel společnosti Kinalisoft.

Objektivy VICO jsou nabízeny za cenu o cca 20 % nižší než jejich hlavní konkurence v Česku, značky OptoEngineering a Schneider. Zároveň jsou podle laboratorně provedených testů v porovnání s konkurencí na špici ve světelnosti, respektive v potlačování degradace kontrastu. Tento parametr je klíčový pro celkovou kvalitu obrazu zprostředkovaného objektivem.

Výběr kvalitního objektivu se správnými parametry je ve strojovém vidění obzvláště důležitý u přesného měření. Na tomto výběru záleží, jak moc bude měření přesné. V průmyslové praxi najdou telecentrické objektivy využití například při kontinuální kontrole při výrobě, při kontrole konečného výrobku nebo při přesných měřeních opotřebení nástrojů pro CNC stroje.

Výhodou telecentrických objektivů je,  že na rozdíl od běžných objektivů nebo lidského oka zobrazují snímaný předmět stále rozměrově stejně bez ohledu na to, jestli ho dáme ke kameře blíže nebo od ní dále.

Kromě objektivů se Kinalisoft chystá nabízet i průmyslové osvětlení pro strojové vidění, nyní jedná o spolupráci s jejich výrobcem společností Wordop.

Více odborných informací o objektivech a detaily ohledně nabízených objektivů VICO viz www.prumysloveobjektivy.cz.