NI navyšuje výkon osciloskopu a funkčního generátoru v přístroji VirtualBench

-- 12.04.17

Nový model má analogovou šířku pásma 500 MHz a harmonický výstup až 40 MHz pro výkonnější aplikace pro měření i automatické testování.

Společnost NI (Nasdaq: NATI), dodavatel platforem pro návrh systémů, které umožňují technikům a vědcům řešit náročné technické výzvy, dnes představila přístroj VB-8054, což je nový výkonný model platformy VirtualBench. VirtualBench hraje klíčovou roli při snižování nákladů a zmenšování rozměrů testovacích a měřicích systémů, neboť v sobě spojuje pět nejpoužívanějších přístrojů, aniž by to mělo negativní vliv na výkon každého z těchto přístrojů. Spolu s moderním softwarem a jednoduchým rozhraním pro programování přináší VirtualBench novou úroveň efektivity pro techniky, kteří pracují se stolními testovacími přístroji nebo vyvíjejí levné automatické testovací systémy. 

„Pracoviště a testovací systémy techniků jsou neustále zaplňovány novými technologiemi v nejnovějších chytrých zařízeních,“ řekl Luke Schreier, ředitel pro marketing automatických testovacích produktů u NI. „VirtualBench nabízí ideální kombinaci funkcí a výkonu, díky které dokáže plnohodnotně nahradit pět přístrojů potřebných k charakterizaci návrhů nových produktů či pro validaci sestavených zařízení ve výrobě. Se šířkou pásma osciloskopu 500 MHz a rychlejším generátorem v novém modelu dokáže VirtualBench naplnit potřeby ještě většího množství techniků, kteří ze všech sil usilují o snížení nákladů na potřebné vybavení.“ 

Klíčové nové vlastnosti VB-8054

 

Další funkce přístrojů z rodiny VirtualBench

 

Aplikace VirtualBench nevyžaduje žádnou instalaci a dokáže se spustit automaticky prostřednictvím funkce Windows AutoPlay po připojení přístroje přes USB. VirtualBench obsahuje i takové softwarové funkce, jako jsou fosforové mapy pro souběžné zobrazení několika akvizicí, režim XY pro vykreslování kanálů ve vzájemném vztahu a inteligentní funkci pro handsfree automatické ukládání dat u opakujících se stabilních průběhů. Aby pomohla lépe zachovat hodnotu investice do platformy VirtualBench, dodává společnost NI bezplatně aktualizace softwaru a firmwaru, když jsou přidány nové funkce. Tyto funkce, spolu s přehledným a jednoduchým rozhraním, pomáhají technikům urychlit měření při charakterizaci a validaci. Malé rozměry a nízké náklady přístrojů VirtualBench ve srovnání se sadou samostatných tradičních přístrojů pomáhají snižovat náklady na testování ve výrobě. 

Hardwarová rodina VirtualBench se skládá ze třech modelů označovaných podle šířky pásma osciloskopu: 100, 350 a 500 MHz. Prostřednictvím těchto modelů dokáže rodina VirtualBench sloužit v širokém spektru aplikací s různou cenou v akademickém prostředí, na pracovištích pro charakterizaci a odlaďování hardwaru a v automatických testovacích systémech. 

Více informací o platformě VirtualBench naleznete na stránkách www.ni.com/virtualbench/what-is/.