NI představuje laboratoř pro průmyslový internet věcí podporující inovace a spolupráci

-- 04.04.17

NI Industrial IoT Lab je místem, kde mohou společnosti pracovat společně na technologiích a řešeních pro průmyslový internet věcí.

Společnost NI (Nasdaq: NATI), dodavatel platforem pro návrh systémů, které umožňují technikům a vědcům řešit náročné technické výzvy, dnes oznámila otevření nové laboratoře s názvem NI Industrial IoT Lab. Tato laboratoř se věnuje technologiím pro průmyslový internet věcí a nachází se v sídle společnosti v Austinu. 

Laboratoř NI pro průmyslový internet věcí se soustředí na inteligentní systémy propojující provozní technologie, informační technologie a společnosti, které na těchto systémech pracují. Laboratoř byla navržena s ohledem na flexibilitu pro budoucí rozvoj a věnuje se oblastem, jako jsou řízení a komunikace v microgridu, pokročilé řídicí systémy pro výrobu a sledování stavu strojů pro těžkou techniku. 

Kromě toho má laboratoř také prohlubovat spolupráci mezi různými společnostmi a zvyšovat tak míru interoperability. V tomto prostoru se mohou setkávat společnosti věnující se komunikačním protokolům, hardwaru kontrolérů, I/O komponentám, prvkům pro zpracování dat a softwarovým platformám. Mohou pak provádět validaci kompletních řešení, která mají potenciál dramaticky změnit způsob, jakým dnes společnosti fungují. Mezi společnosti sponzorující NI Industrial IoT Lab patří:  Analog Devices Inc, Avnu Alliance, Cisco Systems, Hewlett Packard Enterprise, Industrial Internet Consortium, Intel, Kalypso, OPC Foundation, OSIsoft, PTC, Real-Time Innovations, SparkCognition, Semikron, Viewpoint Systems a Xilinx. 

„Máme radost, že můžeme posílit partnerství s dalšími špičkovými technologickými firmami. Fungující ukázka nových technologií může pomoci všem zúčastněným firmám přijít s průlomovými inovacemi pro rozvodné sítě, výrobu, sledování stavu strojů a další obory,“ řekl Jamie Smith, ředitel NI pro obchod a technologie. 

Tato laboratoř je funkční ukázkou technologií, řešení a systémů spojovaných s průmyslovým internetem věcí. Prostřednictvím demonstrátorů, jako jsou testovací stanoviště společnosti Industrial Internet Consortium (IIC), mohou zapojené společnosti propagovat inovativní řešení a zapojovat se do diskuzí s největšími odborníky v oboru, kteří mají přehled o skutečných problémech v praxi. 

Více informací o této nové laboratoři naleznete na adrese www.ni.com/iiot-lab.