Paletizační robot KUKA zvyšuje produktivitu podniku Crown Paints

-- 30.08.16

Vysoký výkon v omezených prostorových poměrech.

Podle tvrzení uvedeného v blogu dekoračních tipů, který spravuje společnost Crown Paints, jež je jedním z vedoucích výrobců barev ve Velké Británii, může inteligentně použitá malba stěn vzbudit dojem, že se místnost zdá větší, než jaká ve skutečnosti je. Tato společnost se základnou v Lancashire, kterou tvoří obchodní značky Crown, Sadolin a Sandtex, není nováčkem ve využívání omezených prostor. Ve svém hlavním výrobním závodě ve městě Darwen, nacházejícím se jižně od Blackburn, používá společnost Crown Paints pro paletizování plechovek s barvami paletizační robot KUKA ze série KR QUANTEC. Kromě Darwenu, má společnost Crowe Plants také výrobní závod v Hullu a provozuje 130 prodejen se sortimentem barev a tapet, rozmístěných ve Velké Británii a Irsku.

Tento britský výrobce hledal řešení, jak zvýšit produktivitu při paletizování plechovek s barvami a přitom také zaručit spolehlivou kvalitu a umožnit flexibilní výběr výrobků. Přesvědčivým faktorem pro společnost Crown Paints byly rozsáhlé odborné znalosti, kterých nabyla společnost KUKA Robotics v mnoha různých oborech a odvětvích průmyslu, jako je např. automobilový sektor. Společnost se rozhodla pro automatizované řešení založené na robotické bázi, vyvinuté společně s lokálním integrátorem, kterým je společnost Optima Control Solutions Ltd. Toto řešení se soustřeďuje kolem paletizačního robota z provozně ověřené série KR QUANTEC.  

Maximální výkon v omezených prostorových podmínkách

Robustní konstrukce a výkonné převody i motory robota KR 180 R3200 PA ze série KUKA KR QUANTEC umožňují provádět paletizační operace rychlostí až 27 cyklů za minutu. Se svými hladkými liniemi, základním rámem a malým půdorysem, vyžaduje tento robot jen velmi malý prostor. Když vybírala společnost Crown Paints vhodný robot, měla pro ni tato kritéria hlavní důležitost.  

Snadná instalace

„Po snadné instalaci umožňuje nyní tento robot provozovat spolehlivě probíhající a nepřerušovaný výrobní proces,“ zdůrazňuje p. Paul Feldwicke, vedoucí údržby (Maintenance Support Manager) společnosti Crown Paints. Na použití robota založená automatizace nejenže umožnila společnosti významně zvýšit produktivitu celého systému, ale také značně zlepšila reprodukovatelnost a flexibilitu ve vztahu k rozdílným mixturám barev. V důsledku příznivých výsledků dosažených zavedením robotizované automatizace operací s paletami v této společnosti, které jsou důležité pro celý výrobní řetězec, uvažuje nyní společnost Crown Paints o použití dalších robotů v budoucích letech.