SMART AUTOMATION by Murrelektronik

-- 25.07.16

Propojování strojů a zařízení pomocí datových sítí se intenzivně rozrůstá. Zpřehlednění celého životního cyklu produktu je rozhodujícím úkolem do budoucna. Koncepce „inteligentní továrny“ nabízí skvělé příležitosti. Společnost Murrelektronik se spolu se svými zákazníky vydala právě touto cestou. Naše produkty a řešení vycházejí z myšlenky „inteligentní automatizace od společnosti Murrelektronik“ a jsou základem pro instalační koncepce, jež udávají směr.

 

Nabízíme moderní komponenty, které jsou vybaveny inovativními funkcemi a výkonnými rozhraními. Tím je podpořena modularita a flexibilita výroby. Těžištěm jsou vždy potřeby našich zákazníků:

Konkrétní příklady ze světa Murrelektronik jsou produkty a řešení pro „Predictive Maintenance“ (prediktivní údržbu). Výměna produktů, které se blíží ke konci své životnosti, probíhá cíleně. Nebude se provádět příliš brzy jako výsledek opatrného přístupu, jímž se předchází výpadkům při poruchách, ale zároveň se tak nevyužívá plná životnost. Nebude se však také provádět teprve tehdy, kdy to již jinak nejde, protože buď již došlo k poruše, nebo se poruše zabrání pouze neplánovaným zastavením provozu. Pak bývá sice životnost přístroje využita na maximum, „vedlejší náklady“ však nečiní takovýto postup příliš atraktivním.

Kabely s technologií SmartCore jsou vzrušujícím výzkumným projektem. Tato technologie signalizuje, když vedení dosáhne 80 % svého standardního počtu ohybů nebo zkrutů. V tuto chvíli je třeba pořídit nové vedení a při vhodné příležitosti provést výměnu. U spínacích napájecích zdrojů se sleduje hned několik parametrů: vnitřní teplota, zátěž během provozu, počet startů a životnost komponent. Také zde přichází v pravý čas varovný signál. Při příští plánované údržbě pak lze zdroj vyměnit… bez zbytečného spěchu, bez neplánované odstávky.

Obzvláště inteligentní je systém IODD on Board integrovaný ve sběrnicových modulech MVK Metall a Impact pro rychlé připojení IO Link zařízení. Zde jsou data potřebná pro senzory a akční prvky uložena přímo v souboru GSDML. Slaves se jednoduše připojí a hned fungují = plug-and-play v nejčistší podobě.

Pro více informací navštivte www.murrelektronik.cz.