V České republice bude otevřeno nové servisní středisko špičkové elektroniky

-- 21.03.07

Společnost Solectron Corp., globální výrobce elektroniky a dodavatel doplňkových služeb se sídlem v Milpitas v Kalifornii, představila svůj záměr otevřít na jaře 2007 v Plzni nové servisní středisko špičkové elektroniky. „Zpracovali jsme podrobnou studii různých možností expanze naší společnosti. V jejím rámci jsme posuzovali několik středoevropských zemí… Rozhodli jsme se pro Českou republiku, protože jsme zde našli bohatou nabídku kvalifikovaných odborníků, solidní infrastrukturu, dlouhodobě udržitelné náklady a také proto, že odsud máme blízko ke všem našim evropským zákazníkům,“ říká Craig London, výkonný viceprezident Solectron Global Services.

Jak uvádí Jana Pexová, vedoucí regionální kanceláře agentury CzechInvest v Plzni, středisko zaměstná „mnoho vysoce kvalifikovaných pracovníků. Společnost bude ve svém středisku potřebovat asi 50 vysokoškolských absolventů a ještě více pracovníků pro podpůrné služby“.

Podle tiskové zprávy společnosti Solectron zamýšlí v Plzni investovat více než 3,5 milionů EUR. Závod bude zajišťovat podpůrný servis pro výrobky zákazníků společnosti Solectron a bude pokrývat většinu fází servisního cyklu špičkové elektroniky, včetně administrace záruky, správy dílů, opravy a navrácení spotřebitelům, inovace starších produktů nebo odprodeje nevyužívané elektroniky.

Společnost Solectron je dle svých údajů jedním z největších světových poskytovatelů služeb pro životní cyklus výrobků a předním zákazníkům na celém světě nabízí navrhování a zavádění nových produktů, správu dodavatelského řetězce a doplňkové služby, jako jsou záruční opravy produktů a podpora na konci jejich životního cyklu.