FR-A700 – vysoký výkon ve vašich rukou

-- 21.03.07

Firma Mitsubishi Electric Vám představuje nový frekvenční měnič FR-A700. Tento frekvenční měnič nahrazuje úspěšnou řadu FR-A500. 

Vektorové řízení bez enkodéru 

Vysoké přesnosti a rychlé odezvy otáček i momentu na změnu zatížení lze využít u vektorového řízení bez enkodéru pro řízení asynchronního motoru pro velmi náročné aplikace.

Nová funkce momentového omezení umožňuje ochranu stroje před mechanickým poškozením. Byla zvýšena reakce rychlostního regulátoru na skokovou změnu zátěže pohonu. Tato funkce je vhodná například u aplikací, jako jsou rámové pily, vyvrtávačky atd. 

Vektorové řízení s enkodérem 

Tento měnič je určen pro nejnáročnější aplikace z hlediska dynamiky a přesnosti. Pokud je asynchronní motor vybaven enkodérem, pak se v rychlostním režimu vyznačuje vysokou přesností s velkým rozsahem otáček. Tento nový produkt umožňuje využít momentové nebo polohové řízení pohonu. Takto lze u FR-A700 používat funkce jako jsou Servo-lock, reference a polohovací instrukce.

Pro polohovací regulaci lze využít funkci automatického vyhledávání konstant zesílení pro rychlostní a polohovací regulátory (auto-tuning). Měniče jsou vybaveny pulsním vstupem až 100 kHz pro zadáváni polohy, stejně jako tomu je u krokových motorů. Během provozu motoru v momentovém řízení se mění odpor vinutí rotoru díky rostoucí teplotě motoru. Aby bylo možno tyto změny kompenzovat, je možno využít funkci, která hlídá magnetický tok motoru, a tím kompenzuje měnící se odpor rotoru. Tuto funkci lze s úspěchem použít u navíjecích tiskařských aplikací.  

Integrované PLC funkce 

Nová řada FR-A700 je vybavena integrovanými PLC funkcemi. Vlastnosti integrovaného PLC:

PLC program pro FR-A700 se programuje ve známém programovacím prostředí GXDeveloper. V programu PLC lze s výhodou přistupovat na vnitřní stavy jako je frekvence, proud, moment, poloha atd. 

Prodloužená životnost

Síťové komunikace 

FR-A700 lze připojit do následujících sítí:

Příslušenství měniče 

Nová řada frekvenčních měničů je vybavena standardně vstupním odrušovacím filtrem. Nové měniče jsou dále vybaveny brzdným tranzistorem do výkonu 22 kW a do výkonu 7,5 kW mají navíc brzdný odpor. Pro výkony měničů od 11 kW do 22 kW lze brzdný odpor připojit externě. Měnič je standardně vybaven parametrizační jednotkou. 

FR-Configurator 

Je nový software pro měniče řady FRA700, který dovoluje nastavit parametry, monitorovat fyzikální veličiny měniče a dále zálohovat parametry na osobní počítač. Měnič je s PC propojen přes USB. 

technické informace: tel.: 595 691 184

obchodní informace: tel.: 595 691 185

e-mailem (consys@accs.cz)