Schneider Electric kupuje za 1,5 miliardy dolarů kalifornskou firmu Pelco

-- 21.09.07

Nadnárodní koncern Schneider Electric stále rozšiřuje své impérium. Letos v únoru povolila Evropská komise převzetí firmy American Power Conversion, koncem května společnost odkoupila německého výrobce regulačních systémů Ritto a v těchto dnech skupina oznámila další velkou akvizici: za 1,54 miliardy dolarů (zhruba 31,5 miliardy korun) koupí kalifornskou společnost Pelco Inc. Ta je světovou jedničkou v projektování, vývoji a výrobě zabezpečovacích videosystémů a jejich příslušenství.

„Pokračujeme ve strategii posilování tržní pozice v oblasti automatizace a řízení budov. Dlouhodobě se zaměřujeme na rychle rostoucí segmenty trhu a společnost Pelco nám do této strategie díky svému programu dobře zapadá,“ uvedl výkonný ředitel a předseda představenstva Schneider Electric Jean-Pascal Tricoire.

Podle něho je Pelco nejznámější značka v daném oboru s nejširším sortimentem produktů a služeb a navíc se silnou organizací prodeje a marketingu po celém světě. Firma rovněž vkládá vysoké prostředky do vývoje nových produktů, a to zhruba 7,5 % z celkového obratu. Ten v loňském roce činil 506 milionů dolarů (cca 10,3 miliardy korun). Společnost dnes působí ve 130 zemích světa, zaměstnává přes 2 200 pracovníků a své prodejce má i v České republice.

„Výrobky firmy Pelco patří díky své kvalitě k těm nejoblíbenějším i na českém trhu. Se systémy Pelco se setkáváme v mnoha významných projektech, kde aplikujeme naše řešení inteligentních budov integrující řízení energetiky, provozu technologií, přenosu dat a zabezpečovací systémy,“ uvedl ředitel pro marketing a strategický rozvoj společnosti Schneider Electric v České republice Petr Hermann.

Skupina Schneider Electric odhaduje návratnost této investice do tří let. Celou transakci však ještě musí schválit antimonopolní úřad a další regulační úřady v Evropě a v USA. S jejím dokončením se tak počítá v říjnu letošního roku.