Print

Značení - první krok pro spolehlivou evidenci ve farmaceutickém průmyslu

-- 13.11.12

Moderní způsoby značení a evidence hrají ve farmaceutickém průmyslu zásadní úlohu. Umožňují bezpečné stanovení původu farmaceutických výrobků a zpětné kontroly jejich pravosti. Přestože právní předpisy určené k ochraně zdraví pacientů definují kontrolu pro farmaceutickou výrobu, je nárůst padělků na našem trhu alarmující. Přečtěte si více


Škody vyplývající z padělaných farmaceutických produktů dosahují v Evropské unii každoročně na částku v řádu miliard eur. Podle některých zdrojů jsou padělky na úrovní 5 % ze všech léků prodaných po celém světě - v některých zemích je jejich podíl mnohem vyšší.

K účinnému boji proti této vlně kriminality je zavedení spolehlivé kontroly výrobků na základě kvalitního značení. Nesprávné či špatné označení vyplývající z nedostatečně kvalitních systémů může mít dramatické důsledky pro výrobce farmaceutických výrobků, jako např. stažení výrobků z trhu, ztráta důvěryhodnosti, onemocnění pacienta či jeho smrt a s tím vším spojené právní důsledky. S kvalitními systémy laserového značení, může Panasonic ochránit vaše podnikání a pomoci bojovat proti padělkům.

Evidence a trasování

Pouze prostřednictvím uceleného systému evidence a kontroly můžete bezpečně určit původ farmaceutických výrobků a ověřit jejich pravost. Kódy generované centrální databázi a jejich použití v procesu balení garantuje dohledání pravosti produktu na cestě od výrobce k zákazníkovi. Díky unikátnímu kódu může dojít k ověření pravosti v každém kroku výrobního a logistického řetězce a tím bezproblémově zprůhlednit každý pohyb.

Bezpečí pro pacianta

FDA (Food and Drug Administration), IFAH (International Federation for Animal Health), EFPIA (European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) a mnoho dalších organizací se shodly na legislativních parametrech značení a sledování farmaceutických výrobků s ohledem na zdraví pacianta. Nicméně právě značení může být nejslabším článkem řetězce. Pokud selže je celý systém nepoužitelný.

Účinnost dodavatelského řetězce

Řešení evidence a sledování je určeno nejen pro splnění zákonných požadavků, ale také pro zlepšení účinnosti dodavatelského řetězce. Přesná evidence o každém produktu a každém kroku je základem pro vhodnou analýzu. Slabé články výrobního řetězce lze tímto odhalit a optimalizovat.

Ochrana před paděláním / kód v kódu

Výrobní datum, číslo šarže, datum spotřeby, označení produktu a mnoho dalších proměnných musí být na výrobku umístěno. Tyto údaje mohou být zakódovány a umístěny na výrobek pro možnost zpětného dekódování. Naši odborníci na laserovou techniku Panasonic vám připraví řešení, které ochrání vaše výrobky před paděláním.

Materiály / kódy

Laserovými popisovači Panasonic lze značit skleněné nádoby, lahvičky, stříkačky, blistery, kartony, plastové uzávěry, aluminiové folie atd. Chcete-li najít nejlepší řešení pro vaši aplikaci, včetně testu kvality a rychlosti, Panasonic nabízí zkoušku proveditelnosti. Stačí poslat vzorky našim technikům a poskytnout potřebné informace. Kromě alfanumerických znaků je možno na produkt zapisovat různé kódy jako např. QR kódy, Data Matrix (ECC 200), čárové kódy, GS1 DataBar kompozitní kódy, GS1 standardní a GS1 Data Matrix.

Vyhodnocení skutečných nákladů

Porovnání nákladů a času potřebného pro různé tiskové technologie není vždy snadné. Nicméně můžete začít tím, že si promluvíte s techniky a inženýry na výrobní lince. Jak často musí zasáhnout do tiskového systému? Jak často je potřeba něco předělat? Kolik času technikům a inženýrům zabere ujištění, že vše funguje správně? Jaké jsou náklady na spotřební materiál a čištění? Existují obavy o zdraví obsluhy a že čistící přípravky mohou obsahovat toxické látky? Teprve po započtení veškerých nákladů, může být zhodnocení investice realistické. Například počáteční investice do laserových systémů značení jsou obecně vyšší než cena inkoustové tiskárny, ale po 2 až 3 letech je již laserové značení mnohem levnější a to nejen ve srovnání s ink-jetem.

Proč lasery Panasonic?

Každá laserová jednotka je před distribucí podrobena náročnému testování což nám umožňuje Vám nabídnout zaručený, vysoce kvalitní výrobek, který je znám u spotřební elektroniky společnosti Panasonic jako jsou televizory, fotoaparáty a audio produkty. Rychlý servis zaručí, že výroba nebude nikdy přerušena na dlouho.

Přístroje laserového popisování Panasonic jsou vyrobeny do náročného průmyslu a mohou být integrovány i do stávajících výrobních linek.

Zdroj: www.panasonic-electric-works.com


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Digitální výroba
2018-05-22 - 2018-05-23
Místo: Brno
27. ročník mezinárodní konference metalurgie a materiálů - METAL 2018
2018-05-23 - 2018-05-25
Místo: Hotel Voroněž I, Brno
B&R Innovation Day 2018
2018-05-24 - 2018-05-24
Místo: Zámecký pivovar Litomyšl
EPLAN Efficiency days
2018-05-24 - 2018-05-24
Místo: Clarion Congress Hotel Praha, Freyova 945/33, Praha 9 – Vysočany
SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI