Print

XTS v „hygienickém designu“ pro kompaktní a vysoce flexibilní transportní řešení s optimální čistitelností

-- 22.06.17

Transportní systém XTS (eXtended Transport System) nově i z nerezové oceli navržený pro potravinářský a farmaceutický průmysl.

Hygienická verze transportního systému XTS z nerezové oceli od firmy Beckhoff otevírá široké spektrum nových aplikací, a to především v potravinářském a farmaceutickém průmyslu a také obecně v oblasti zpracování a plnění tekutin. Umožňuje optimální čištění s vysokým stupněm ochrany IP 69K, disponuje velmi dobrou chemickou odolnost a nemá žádné skryté rohy, hrany nebo zářezy. Verze v hygienickém provedení nabízí obrovský potenciál pro inovace ve zmíněných průmyslových odvětvích. Výhodou standardního systému jako vysoce flexibilního řešení pro motion aplikace je snadné čištění, což umožňuje optimalizaci procesu a maximální využitelnost výrobní linky i v případě velmi přísných požadavků na hygienu.


Verze z nerezové oceli s třídou ochrany IP 69K nyní otevírá XTS nové možnosti použití v oblastech, s vysokými požadavky na hygienu.

V XTS je mechanika nahrazena softwarovou funkcionalitou, která umožňuje vysoký stupeň flexibility při implementaci zcela nových strojních konceptů. Výsledkem je skutečnost, že aplikace s náročnými environmentálními podmínkami, kde se jedná o manipulaci s potravinářskými, farmaceutickými anebo kosmetickými výrobky a rovněž i výroba nátěrů a laků, mohou tento nový hygienický design skvěle využít. 

Výhody pro výrobce strojů i koncové uživatele

Díky výraznému snížení strojírenských požadavků na strojní konstrukci lze stroje vybavené XTS vyrobit s mnohem menšími rozměry, nižší hmotností a menším množstvím kabeláže. Kromě toho jsou v porovnání s konvenčními řešeními tyto systémy mnohem flexibilnější, výroby je rychlejší a údržba snadnější. A proto mohou nyní konstruktéři nabídnout menší, výkonnější a efektivnější stroje, přičemž koncový uživatel také ocení výhody plynoucí z menších rozměrů, vyšší produktivity a rychlejšího přestavení stroje na jiný výrobek.

Tyto výhody budou zejména patrné v prostředí s vysokými hygienickými nároky, protože snadné čištění je jednou z nejvyšších priorit. S XTS v hygienickém provedení, která se mnohem snadněji čistí ve srovnání se složitějšími mechanickými systémy, lze běžné čištění včetně čištění spojeného s přestavením na jiný produkt – což XTS optimálně splňuje – provádět daleko rychleji. A to není vše: až do současnosti bylo prakticky nemožné z důvodu vysokých požadavků na čištění v mnoha aplikacích vůbec použít jakékoliv mechanické řešení. Hygienická verze XTS nyní umožní i automatizaci mnoha z těchto procesů. 

Vyvinut na základě úzké spolupráce s EHEDG

Hygienické provedení XTS bylo vyvinuto v úzké spolupráci s Evropským uskupením pro hygienické strojírenství a projektování (EHEDG). V důsledku toho splňuje veškeré požadavky na certifikaci systému podle třídy EL I AUX. Mezi nejdůležitější vlastnosti tohoto nerezového provedení patří vysoká třída ochrany IP 69K, což zaručuje nejvyšší možný stupeň ochrany proti vniknutí prachu a vody. Kromě toho vykazuje velmi dobrou chemickou stabilitu, přičemž povrchy jsou schopny odolat povrchově aktivním činidlům, kyselým i zásaditým čisticím prostředkům, různým druhům alkoholů a dezinfekčních prostředků, a dokonce i peroxidu vodíku.

Mechanické součástky, použité v XTS jsou vyrobeny z nerezové oceli V4A, těsnění a kryty z velmi odolných plastů. Kromě toho jsou všechny spoje mezi jednotlivými součástkami chráněny vysoce kvalitním elastickým spárovým těsněním proti vniknutí nečistot a kapalin. Po instalaci tvoří komponenty XTS společně se strojem rovnoměrný a hladký povrch, který je ve všech oblastech snadno dostupný, což umožňuje velmi snadné čištění. Tyto vlastnosti mají také pohyblivé segmenty s válečky umístěnými v takové vzdálenosti od pevné části, že mezeru lze čistit například i prstem. Válečky jsou utěsněny proti ose takovým způsobem, že je možné spolehlivě zabránit vniknutí nečistot a možnému úniku mazadla ložisek.

www.beckhoff.com/cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Bezpečnost v průmyslu
2020-11-04 - 2020-11-04
Místo: Brno
EX prostředí 2020
2020-11-05 - 2020-11-05
Místo: Brno
Fórum údržby 2020
2020-12-01 - 2020-12-01
Místo: Praha
Amper 2021
2021-03-15 - 2021-03-19
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI