Print

V České republice začíná fungovat první vzdělávací portál, který se specializuje na menší a střední průmyslové výrobní firmy

-- 27.08.20

Vzdělávání pro české menší a střední výrobní podniky přesně podle jejich potřeb– to je ve zkratce obsah nového vzdělávacího portálu Industry Education, který přináší na trh společnost Industry Competitive, a. s.

Industry Competitive, a. s., společnost sdružující odborníky s bohatými zkušenostmi ze strojírenských výrobních podniků a navazujících oborů, představila nový projekt, se kterým vstupuje na český trh: vzdělávací platformu Industry Education, jejímž cílem je poskytovat malým a středním výrobním podnikům, především strojírenským, praktické a relevantní informace, které jim pomohou udržet si konkurenceschopnost, získat větší podíl na trhu a rozšířit nabídku a zkvalitnit služby směrem k vlastním zákazníkům.

„Myšlenka založit vzdělávací portál, který by se zaměřoval na středně velké výrobní firmy, se nezrodila jen tak náhodou, ale vyplynula z naší mnohaleté zkušenosti, kterou jsme načerpali během dlouhodobé spolupráce s českými výrobními podniky,“ vysvětluje Andrea Cejnarová, vedoucí projektu Industry Education. „V průběhu let jsme potkávali spousty firem, které si statečně prošlapávaly svou vlastní cestu k prosperitě a konkurenceschopnosti, ale také mnoho těch, které na této cestě zabloudily ve slepých uličkách a dopustily se chyb, které je stály hodně energie, času i peněz. Všechny nakonec reagovaly stejně: kdybychom tak tehdy měli dostatek informací… Začali jsme tedy přemýšlet tímto směrem a dospěli jsme k názoru, že českým výrobcům nejlépe pomůžeme tak, že pro ně vytvoříme platformu, kde nejen naleznou zdroje informací, které potřebují, ale také kontakty na konzultanty a mentory – obecně na lidi, kteří jim mohou pomoci vyřešit zcela konkrétní problémy, jež je aktuálně trápí.“

Na cestě k digitální transformaci

Mezi lidmi často panuje mýtus, že digitální transformace firmy znamená „pouze“ to, že se vše, co bylo ve firmě napsáno na papíře, přesune do elektronické podoby. To je ale velký omyl. Kdyby tomu tak bylo, nemuseli bychom hovořit o „transformaci“, ale vystačili bychom si například se slovem „transkripce“ – „transformace“ ovšem znamená mnohem víc.

Transformace je výrazem pro hluboký přerod už na základě nejhlubších principů, a tím digitální transformace také ve skutečnosti je. To potvrzuje i Ota Horák, ředitel výrobní společnosti SpoluWorks PERFECTA: „Je mou draze získanou zkušeností, že digitalizovaný špatný proces není ničím jiným než zase jen špatným procesem. Je proto nezbytně nutné u daného procesu definovat stávající stav, ten pak ideálně optimalizovat, a teprve až pak digitalizovat.“

Každé digitální transformaci firmy by tedy měla předcházet podrobná analýza stavu současného a definování stavu, jehož si firma přeje dosáhnout. Tento kýžený cílový stav by pak měl korespondovat s vytyčenými byznysovými cíli. Jinými slovy, neměli byste skončit u toho, co chcete, ale měli byste vždy také vědět, proč to chcete. A to jak na úrovni řízení firmy, tak i jednotlivých procesů.

„Převést tuto teorii do praxe ale vůbec není snadné,“ upozorňuje Jaroslav Kokoruďa, který má v Industry Education na starosti vývoj produktu. A pokračuje: „Digitální transformaci musí ve firmě řídit člověk na pozici vrcholového managementu a s kompetencemi sahajícími od základní znalosti programovacích jazyků, výrobní i procesní automatizace přes strategický a změnový management až po personalistiku apod. V současné době u nás neexistuje žádný ucelený vzdělávací program, který by produkoval lidi schopné nastoupit na pozici CDTO (Chief Digital Transformation Officer). Pár lidí se zmíněnými kompetencemi ale naštěstí na trhu existuje. Jednou ze služeb našeho portálu Industry Education je, že tyto lidi hledáme, pomáháme jim doplnit si vzdělání v oblastech, kde jim chybí, a nabízíme je menším a středním výrobním firmám, aby jim s digitální transformací pomohli a ideálně při tom u nich vyškolili vlastní lidi, kteří by byli schopni tuto funkci ve své firmě převzít,“ dodává Jaroslav Kokoruďa.

Jak Industry Education funguje?

„Nabízíme jednak obecnější kurzy a webináře s předem stanovenou formou i obsahem, které jsme formulovali na základě četných diskusí přímo s českými výrobci, ale především poradenství připravená přímo na míru konkrétnímu klientovi,“ odpovídá Zuzana Smithová, programová vedoucí Industry Education. „Netvrdíme, že my sami umíme a rozumíme všemu. Snažíme se obklopovat lidmi, kteří společně dokážou vytvořit znalostní pool přesně takový, jaký naše menší a střední výrobní podniky potřebují. Sdružujeme specialisty na Průmysl 4.0, implementaci nových technologií, B2B marketing, externí a interní komunikaci, profesionální novináře, mentory, kouče, vývojáře softwarových řešení, grafiky a designéry. V žádném případě nejsme ani prodejci kurzů, kterých je všude spousta. Považujeme se za platnou součást platformové ekonomiky,“ zdůrazňuje Smithová.

Spolupráce s Industry Education je snadná. Pokud si nevyberete ze stálé nabídky kurzů a webinářů, absolvujete úvodní setkání, na kterém proberete svou situaci s odborníky z Industry Education v nejširších souvislostech. Po vzájemné domluvě většinou následuje vypracování analýzy situace a z ní vyplyne návrh konkrétního řešení v podobě cíleného školení, konzultace, koučování, mentoringu apod. Všechny služby jsou realizovány prostřednictvím externích i interních spolupracovníků – pro konkrétní situaci se vždy vyberou ti nejlepší.

Podrobné informace o nabídce a službách vzdělávacího portálu Industry Education naleznete na stránkách www.industryeducation.cz.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

FORMY a PLASTY 2020
2020-10-07 - 2020-10-08
Místo: Brno
Výrobný manažment
2020-10-13 - 2020-10-14
Místo: Holiday Inn Žilina
ÚDRŽBA 2020 - „Efektivnost aplikace Průmyslu 4.0 do managementu údržby“
2020-10-14 - 2020-10-15
Místo: Konferenční centrum AV, zámek Liblice

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI