Print

Tradiční výrobce plnicích linek IMACO Group zdvojnásobil produkci automobilové chemie značky SHERON

-- 19.11.19

Rodinná firma DF Partner zprovoznila ve svém podniku na Zlínsku automatickou plnicí linku, která je první svého druhu v České republice. Zavedením nové linky do provozu zdvojnásobí společnost DF Partner produkci provozních kapalin své vlastní značky SHERON. Úspěšnou realizaci největší investice do navýšení výrobní kapacity v historii společnosti měla na starost firma IMACO Group, s. r. o., která je výrobcem plnicích, zavíracích a etiketovacích strojů, strojů pro plnění a zavírání tub, kartuší a kompletních balicích linek včetně robotizace.

Stroje dodávané společností IMACO Group, s. r. o., jsou využívány k plnění:

  • autokosmetiky (směsi do ostřikovačů, chladicí směsi, rozmrazovače);
  • petrochemie (oleje, maziva);
  • bytové chemie (čisticí prostředky, dezinfekce);
  • stavební chemie (přísady do betonu, tmely, lepidla, barvy);
  • kosmetiky (krémy, šampony, pěny do koupele, tekutá mýdla, odlakovače, laky na nehty);
  • farmaceutických výrobků (kapky do očí, sirupy, krémy, dentální přípravky, zubní pasty);
  • potravin (kečupy, majonézy, hořčice, paštiky, kaviáry, marmelády, nápoje, oleje).

Pro plnění autokosmetiky a produktů z odvětví petrochemie jsou ideální lineární plnicí stroje Polaris s odměřováním dávky pomocí hmotnostních průtokoměrů, jejichž počet se odvíjí od požadovaného výkonu. Každá plnicí tryska má vlastní průtokoměr, díky čemuž je výsledné měření velmi přesné. Součástí automatické plnicí linky může být i kontrolní váha s vyřazením neshodných výrobků. Pomocí kontrolní váhy se dá zpětně optimalizovat měřená dávka. Kombinace plnicího stroje Polaris FM s kontrolní váhou eliminuje chybu lidského faktoru.

Oblíbenými stroji pro uzavírání lahví a kanystrů (PET, HDPE) jsou lineární zavírací stroje Hermes, u nichž nejsou při změně obalu třeba žádné formátové díly. Výměna lahví se provádí nastavením vzdálenosti průběžných zastavovacích pásů, a to buď ručně, nebo pomocí servopohonu na základě vybrané receptury.

Konečný vzhled výrobku dodává etiketa. Novinkou ve výrobním programu firmy je tzv. nonstop etiketovací stroj. Ve srovnání se standardním etiketovacím strojem, jenž je vybaven dvěma etiketovacími hlavami pro aplikaci přední a zadní etikety, šetří čas, který je nutný pro výměnu kotouče etiket. Stroj má celkem čtyři etiketovací hlavy a dokáže tak pracovat nepřetržitě.

Dle požadavků zákazníka mohou být plnicí linky na vstupu doplněny stavěčkou obalů s jejich automatickým podáváním na dopravník. Správně naplněné, uzavřené a označené obaly jsou na výstupu paletizátorem skládány na paletu, která je zajištěna ovinutím stretch fólií. Úplnost palety je zkontrolována  vážením.

Velmi důležitou nadstavbou automatické plnicí linky je možnost obousměrné komunikace s informačním systémem (IS) zákazníka, na jejímž základě může linka přijímat např. výrobní příkazy, receptury či požadované údaje na označení hotové palety. Zpětně jsou do IS posílány údaje o počtu vyrobených kusů, o chybových stavech jednotlivých strojů linky, statistické údaje o váze jednotlivých kusů, kompletnosti skupinového balení, palet apod.

Výrobní program firmy IMACO zahrnuje mimo jiné i speciální stroje určené do prostředí s nebezpečím výbuchu a stroje se zvýšenou chemickou odolností. Společnost má vlastní konstrukční a vývojové oddělení, což umožňuje přizpůsobovat vyráběné technologie speciálním požadavkům zákazníka. Dalším benefitem je vývoj vlastního softwaru instalovaného v dodávaných strojích, díky kterému mohou servisní technici provádět kvalitní a spolehlivý servis. Velmi oceňovanou službou je vzdálená správa strojů, která umožňuje rychlou identifikaci závady a její následné odstranění i sledování pravidelné údržby s doporučenou výměnou opotřebených dílů. Stroje jsou konstruovány s důrazem na univerzálnost a flexibilitu především z důvodu snadného přestavění na jiný rozměr a druh obalu.

www.imaco.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Nekonvenční zdroje elektrické energie
2020-08-04 - 2020-08-06
Místo: Hotel Ryšavý, Vémyslice
Dny teplárenství a energetiky
2020-09-08 - 2020-09-09
Místo: KC ALDIS, Hradec Králové
Digitální výroba 2020
2020-09-09 - 2020-09-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-09-10 - 2020-09-10
Místo: Praha
Potravinářství + Farmacie 2020
2020-09-22 - 2020-09-22
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI