Print

Tlakový snímač umožňuje monitorování stavu a snižování ztrát v pneumatickém systému

-- 05.02.20

Tlakový senzor Aventics PE5 od společnosti Emerson IIoT upozorňuje detekovat nadměrné úniky stlačeného vzduchu, pokles tlaku a problémy se zdrojem stlačeného vzduchu dříve než se to projeví jako hlavní problém v systému.

Tlakové ztráty a netěsnosti v pneumatických systémech mohou být velice nákladné a významně ovlivňují účinnost zařízení. Tlakový senzor Aventics™ PE5 od společnosti Emerson měří ztráty systému a upozorní, když rychlost úniku přesáhne předem stanovenou hodnotu. To umožňuje diagnostikovat a řešit nadměrné úniky dříve, než se stanou hlavním problémem v pneumatickém systému. Čidlo má dva digitální, nebo jeden digitální a jeden analogový výstup. Připojení IO-Link® usnadňuje připojení k síti Industrial Internet of Things (IIoT). Senzor lze jednoduše namontovat na nové instalace, nebo snadno přidat do existujícího systému stávajícího stroje, nebo zařízení.

„Úniky pneumatického systému se mohou stát hlavním problémem pro společnosti využívající velké množství stlačeného vzduchu,“ řekl Dieter Michalkowski, specialista na IIoT v oboru automatizace strojů společnosti Emerson. „Nadměrné úniky mohou vést k potřebě větších kompresorů nebo ke snížení výkonu stroje. Uvedený senzor řeší tento problém jednoduchým a snadno implementovatelným způsobem.“

Když je stroj vypnutý, měří senzor Aventics™ PE5 pokles tlaku během určitého času. Pokud tlak klesne rychleji, než je nastaveno, je aktivována lokální výstraha a výstupní signál může být odeslán prostřednictvím analogových nebo digitálních výstupů. Místní výstraha spočívá ve změně barvy displeje ze zelené na červenou. Analogové a digitální signály mohou být odeslány do PLC, nebo jiné komunikační sítě, aby se spustil úkol pro údržbu, nebo aby se automaticky vygeneroval budoucí pracovní příkaz pro servisní práci. Analogový výstup lze přepínat mezi proudovým nebo napěťovým signálem, uživatel má plnou kontrolu nad nastavenými hodnotami.

Připojení a komunikace přes IO-Link® tak nabízí další možnosti nastavení a diagnostiky. Místní displej také ukazuje, jak rychlý byl pokles tlaku v systému, než bylo očekáváno.

Emerson (NYSE: EMR), se sídlem v St. Louis, Missouri (USA), je globální technologická a strojírenská společnost poskytující inovativní řešení pro zákazníky v průmyslových, obchodních a rezidenčních oblastech trhu. Společnost Emerson Automation Solutions pomáhá výrobcům procesních, hybridních a diskrétních strojů a zařízení maximalizovat výrobu, chránit obsluhující personál a životní prostředí a zároveň optimalizovat jejich energetické a provozní náklady. Společnost Emerson Commercial & Residential Solutions pomáhá zajistit pohodlí a zdraví lidí, chránit kvalitu a bezpečnost potravin, zvyšovat energetickou účinnost a vytvářet udržitelnou infrastrukturu.

Pro více informací navštivte Emerson.com.  ​


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha
Digitální logistika 2020
2020-06-10 - 2020-06-10
Místo: Brno
Marketing 4 Engineering
2020-06-11 - 2020-06-11
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI