Print

Tipy pro integraci počítačů na základní výrobní úrovni

-- 21.11.19

Instalace počítačových systémů může být náročná pro nové i stávající výrobní závody; základní osvědčené postupy pro skříně mohou společnostem pomoci vyhnout se nástrahám s drahými následky a dlouhodobým problémům. Podívejte se na pět tipů pro počítače v závodě.

Ve výrobních závodech se mohou výzvy týkající se instalace počítačových systémů pohybovat od počtu systémů potřebných na místě a vstupujících do rozpočtu přes dodržování zdravotních a bezpečnostních předpisů týkajících se počítačových systémů používaných ve výrobním prostoru až po volbu způsobu, jak instalační projekt prakticky realizovat.

U stávajících výrobních závodů mohou tyto výzvy vypadat jinak. Jedním z běžných problémů však je povědomí o tom, jak pracovat se stávajícím počítačovým vybavením používaným na základní výrobní úrovni. Manažeři by také měli přijmout preventivní opatření, aby zajistili, že zařízení bude fungovat správně a vydrží nepříznivé podmínky.

Podívejte se na následující pokyny pro integraci, úspěšné doporučené postupy a potenciální nástrahy.

Použití počítačů na základní výrobní úrovni: 5 tipů

1. Vypracujte strategii. Robustní strategie počítačové integrace je rozhodující pro to, čeho se společnost snaží dosáhnout, a znamená rozdíl mezi úspěšnou instalací a katastrofou. Příliš mnoho výrobních firem se pokusilo o integraci počítačů s děsivými následky.

Řada výrobních závodů to chápe a má zlepšený výrobní proces, což vede ke zkrácení dodacích lhůt a zvýšeným ziskům.

Při vývoji strategie by společnosti měly postupovat podle tohoto základního kontrolního seznamu:

  • Dohodněte se na rozpočtu.
  • Zkontrolujte požadavky na ochranu zdraví a bezpečnost týkající se integrace počítačového vybavení.
  • Zkontrolujte faktory prostředí, které by mohly poškodit počítačové vybavení.
  • Vyhodnoťte možnosti umístění počítače, jako je montáž na stěnu, samostatně stojící nebo jiné konfigurace.
  • Zkontrolujte požadavky na kabeláž a napájení.
  • Určete míru využití výpočetní techniky.
  • Určete, kdo je zodpovědný za integraci (interní subjekt nebo dodavatel), a započítejte to do nákladů.
  • Dohodněte se, zda se bude integrační plán realizovat během provozních hodin nebo mimo pracovní dobu.

I když se to u každého projektu může lišit, jsou to klíčová hlediska uplatněná výrobními firmami, které úspěšně realizovaly strategii integrace počítačového vybavení.

2. Rozhodněte se pro flexibilní řešení. Největší chybou, kterou může IT projektový manažer udělat, je instalace fixní implementace vyžadující zvláštní konfiguraci pro přemístění nebo nové využití počítačů. Neflexibilní instalace mohou zvýšit náklady, způsobovat narušení provozu a vyvolávat nespokojenost zaměstnanců a zákazníků.

3. Využijte stávající počítačové vybavení. Mnoho výrobních firem podlehlo představě, že pro použití na základní výrobní úrovni potřebují speciální počítačové vybavení. To však není vždy pravda. Průmyslové počítačové skříně jsou jedním z řešení, které umožňuje použití kancelářských počítačů na základní výrobní úrovni.

4. Vyberte řešení, které zlepší celkový proces. Co funguje v jednom výrobním prostoru, nemusí fungovat v jiném. Nevěřte tomu, že jedinou možností je specializované sofistikované zařízení. Některé výrobní firmy mají nejnovější sestavy automatizačních počítačů, ale pro jejich pořízení obětovaly základní počítačové procesy, jako je sledování zásob a organizování logistiky.

5. Zvažte dnešní i budoucí potřeby aplikace. Řešení s minimálním narušením v provozu je životně důležité pro jakoukoli integraci počítačů do základní výrobní úrovně. S nově nastupujícími výrobními koncepcemi, jako je internet věcí (IoT), bude potřeba počítačů na základní výrobní úrovni stále narůstat.

Technologie se neustále mění a společnosti musejí být schopny držet krok s nejnovějšími trendy, aby se základní výrobní úroveň posouvala kupředu. Firmy riskují ztrátu podílu na trhu kvůli zaostávání, pokud tak neučiní.

Čtyři jevy, kterých je třeba se vyvarovat při integraci počítačů do základní výrobní úrovně

1. Nepoužívejte kancelářské počítače bez ochrany. Pokud je možné použít na základní výrobní úrovni stávající počítačové vybavení, nezavádějte je bez skříně. Nepodceňujte dopad výrobního prostředí na počítačové vybavení. Prach, nečistoty, teplo a vlhkost mohou zničit počítače, zastavit výrobu, stát čas a peníze a poškodit pověst firmy.

2. Nepředpokládejte, že dodavatelé počítačový systém nastaví. Integrace stávajícího počítačového vybavení na místě není tak velký problém jako instalace zcela nového systému. Není nic horšího než mít vše potřebné k zahájení projektu, ale po ruce nikoho, kdo by jej realizoval. Taková zpoždění budou nákladná.

Chybějící osoba nebo člen týmu může projekt zastavit. Mějte plán B, pokud by plán A nefungoval.

3. Nepřekračujte rozpočet. Stanovte rozpočet a držte se jej, je-li to přiměřeně možné. Některé velké projekty rozpočty přesahují, ale společnosti musejí stanovit absolutní limit. Firmy, které investují do specializovaného počítačového vybavení, mají tendenci plánovat rozpočet pouze na zařízení a zapomínají na údržbu. Porucha specializovaného vybavení může vést k nákladným smlouvám o údržbě, což nemusí být v rozpočtu zahrnuto.

4. Neopomíjejte vlastní pracovníky. Jakékoli počítačové vybavení na základní výrobní úrovni nakonec budou používat vaši pracovníci. Je dobré získat jejich připomínky, což firmám pomůže určit, co bude pracovníkům vyhovovat. I když konečné rozhodnutí může učinit vedení společnosti, rozhodování bez přípravy a spolupráce může zvýšit čas potřebný pro zaškolení i další náklady.

Skříně mohou být instalovány, tak aby vyhovovaly potřebám základní výrobní úrovně, na stěnu nebo do stojanu a poskytovaly ochranu, která je stejná nebo vyšší než u špičkových počítačových systémů.

Daniel Waldron, ředitel pro tvorbu obsahu, Armagard. Upravil Chris Vavra, redaktor časopisu Control Engineering, CFE Media, cvavra@cfemedia.com.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Pokročilé SCADA nástroje pro nové desetiletí
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
PRŮMYSLOVÝ ETHERNET A MOŽNOSTI JEHO VYUŽITÍ
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI