Print

Tak jde čas s Průmyslem 4.0: (r)evoluční vývoj očima dodavatelů

-- 20.09.17

Jaké hlavní přínosy by si měli vaši zákazníci slibovat od možné spolupráce, kdyby s Vámi přecházeli k tzv. Továrně 4.0?

David Řehoř, ABRA Software: Především je to know-how a kompetence našich konzultantů. Jsme spojencem pro více než 10.000 firemních zákazníků v ČR na Slovensku a ve Švýcarsku. Tyto rozsáhlé zkušenosti nám tak umožňují být skutečně profesionálním partnerem při vytváření řešení šitého na míru každého konkrétního zákazníka.

Tím, že dokážeme zautomatizovat a zdigitalizovat rutinní firemní procesy, zbavíme zaměstnance neproduktivních činností a umožníme firmě lépe využít jejich potenciál. Jedním z benefitů je samozřejmě také eliminace lidské chyby. A pokud by přece jen nastala, naše zákaznické centrum je k dispozici každý den od 7 do 19 hod., aby pomohlo.

Technologicky jde pak především o naši univerzální otevřenou IoT platformu, která ukládá data z jakýchkoliv senzorů přímo k položkám v informačním systému, ať už jde o tzv. digitální rodný list výrobku nebo třeba vytížení jednotlivých strojů. Velice zajímavá je také unikátní vlastnost našeho informačního systému v podobě REST API rozhraní, které našim zákazníkům umožňuje např. přímé napojení na dodavatelský řetězec v rámci procesů SCM.

Lubomír Sláma, Act-in CZ: Mezi největší přínosy spolupráce s naší společností patří velké zkušenosti a know-how v oblasti vývoje a implementace výrobních systémů pro digitalizaci, monitorování výroby, vizualizaci výroby, bezpapírové řízení, plánování výroby, traceabilitu, řízení kvality, řízení údržby a ANDON, které jsme vybudovali již za více jak 20-let implementací těchto systémů u špičkových zákazníků v tuzemsku a řadě dalších evropských zemích, které dává našim zákazníkům záruku efektivního a profesionálního zavedení digitalizace v jejich závodech s rychlím dosažením očekávaných benefitů.

Jan Ohřál, B+R automatizace: Především se partnerskou formou s námi „naučí“ své výrobě lépe rozumět. Na základě inteligentního propojení stávajících i nových technologií a dat z výroby lépe a v souvislostech pochopí co se ve výrobě odehrává. Naučí se chápat souvislosti mezi daty výrobními, OEE, energetickou náročností, online diagnostikou a predikcí údržby. Sami budou s pomocí komponent Business Inteligence schopni přijímat kvalifikovaná rozhodnutí a stanovit svoji postupnou cestu k chytré továrně. Výrobci strojních zařízení s námi získají možnost nabízet ve svých strojích a výrobních linkách komponenty a otevřené systémy pro integraci do chytrých továren svých zákazníků. Dále také možnost nabízet svým zákazníkům online služby a flexibilní konfigurovatelnost pro celý životní cyklus dodávaných strojů. Toto je významný předpoklad pro nové obchodní modely, kdy se stále více uplatňují vztahy stroj či zařízení „užívat“ nad vztahem „vlastnit“.

Tomáš Halva, Beckoff: Beckhoff je výrobcem řídicích systémů a pohonů, tedy základních a důležitých komponent pro stavbu výrobní linky. Pokud si zákazník vybere Beckhoff, automaticky dostává otevřenou architekturu systému. To znamená, že nebude mít problém integrovat všechny komponenty, z kterých je jeho stroj sestaven. Otevřenost však nekončí jen strojem – důležité je také jednoduché propojení s výrobními informačními systémy, snadná realizace autonomní a prediktivní údržby stroje a v neposlední řadě také příjemný způsob programování a možnost použití vyšších programovacích jazyků běžných v IT prostředí.

Peter Mačuš, CEIT: CEIT už od roku 2004 buduje vlastnú komplexnú koncepciu inteligentných tovární, ktorá sa neustále vyvíja, je dopĺňaná o stále nové a nové postupy, technológie, inovácie. To, čo sa dnes nazýva Priemysel 4.0, u nás intenzívne riešime už dlhé roky, napríklad cez už spomínané nástroje Digitálneho podniku, automatizáciu internej logistiky, digitalizáciu, robotizáciu, prepájanie reálneho, virtuálneho a digitálneho sveta. Práve digitálny podnik bol už v roku 2004 nasadený pri prvých projektoch v spoločnosti Volkswagen v Bratislave.  CEIT sa môže pochváliť sofistikovanými riešeniami, ktoré sú výsledkom vlastného výskumu a vývoja. Hlavnými prínosmi je teda naša odbornosť, vlastné inovatívne riešenia, bohaté skúsenosti celého tímu našich expertov a najmä komplexný prístup k témam, ktoré hýbu (a budú hýbať) priemyselným svetom.

Luca Rigali, IFM: ifm je průkopníkem v oblasti automatizační techniky, jako jediní na světě máme kompletní nabídku senzorů, které mluví standardizovaným jazykem pro Industry 4.0 - IO-Link. V našich senzorech máme „IO – link čip“ již ca 10 let. Zákazník si zvolí, zda použije snímač obvyklým způsobem nebo způsobem "IO-Link". Zákazník se může rozhodnout kdykoli, že svůj výrobní proces digitalizuje. Pokud má senzory ifm electronic, žádné nemusí měnit, jen včlení několik modulů v řádech jednotek tisíc korun mezi senzory a ERP a je připraven k přechodu na digitalizaci. Je to vlastně velmi snadné – pokud – jak jsme již řekl, jde pouze o digitalizaci malých výrobních úseků – propojení těchto úseků do „Továrny 4.0“ je již poněkud složitější , ale jakmile výrobní závod zvládne první krok, automaticky se vyšší stupeň nabízí.

Martin Lahoda, Phonex Contact: Společnost Phoenix Contact se snaží uplatňovat principy Průmyslu 4.0 ve svých vlastních výrobních závodech po celém světě jako nástroj pro udržení vlastní konkurenceschopnosti. Získané zkušenosti uplatňujeme při návrhu vlastních výrobků a řešení pro naše zákazníky. Nabízíme tedy komponenty jakési „inteligentní stavebnice“, pomocí kterých si mohou postavit automatizované, univerzální, komunikativní, bezúdržbové a bezpečné výrobní zařízení.

Miroslav Dub, SIDAT: Přínosy se za současného stavu věcí dají obtížně vyčíslovat, zákazníci budou ale mít palec na tepu doby a budou mentálně i kvalifikačně na další kroky lépe připraveni.

Petr Pospíšil, EPLAN Engineering: Právě horizontální a vertikální integrace je velkým naším plusem. Máme již dnes software, který integraci plně podporuje a vyzkoušené postupy, jak jí efektivně použít. Naší konzultanti mohou poradit, jak nové, progresivní softwary nasadit a používat.


 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Údržba 2019
2019-10-23 - 2019-10-24
Místo: Konferenční centrum AV ČR, zámek Liblice
Konference kvality 2019
2019-10-31 - 2019-10-31
Místo: Grandior Hotel Prague
SCADA SECURITY 2019
2019-11-04 - 2019-11-05
Místo: Hotel DAP, Praha
Bezpečnost v průmyslu 2019
2019-11-05 - 2019-11-05
Místo: Brno
EX prostředí 2019
2019-11-06 - 2019-11-06
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI