Print

Stroje mohou mluvit, tak proč toho nevyužít

-- 20.09.16

Zní to pořád trochu jako sci-fi, ale musíme se smířit s tím, že vize společnosti eWON „Stroje mohou mluvit“, neboli Machines can Talk, je již v dnešní době skutečností. Ne, že by nám ráno vařil kávu robot, který by se zeptal, zda si přejeme espresso či latté a nádavkem nám jej donesl až do postele, ale v průmyslové automatizaci není efektivní komunikace lidí a strojů již dávno utopií, nýbrž denní realitou éry Industry 4.0.

Belgická společnost eWON, která se minulý rok spojila s firmou HMS, byla založena v roce 1993. Zpočátku se zabývala aplikacemi v oblasti dopravní infrastruktury a potravinářského či farmaceutického průmyslu. V roce 2001, tedy v době, kdy byly pro připojení ke vzdáleným strojům a lokalitám používány telefonní modemy, uvedla na trh zcela nový produkt – průmyslový internetový router eWON 4000 zaměřený na vzdálenou správu, sběr dat a vizualizaci.

O pět let později spustil eWON službu Talk2M (Talk to Machine), kterou vyřešil problém s bezpečným a jednoduchým připojením zařízení prostřednictvím internetu. V průběhu své existence představil eWON řešení snadno nastavitelného a dobře zabezpečeného vzdáleného přístupu k průmyslovým zařízením, které dále rozšířil o možnost vizualizace z mobilních tabletů nebo chytrých telefonů.

eWON spojuje stroje přes internet

Produkty společnosti eWON chtějí prolomit bariéry mezi průmyslovými aplikacemi a IT standardy, propojit bezpečně průmyslové stroje s internetem a umožnit snadný vzdálený přístup a shromažďování všech typů technických dat z průmyslových strojů. Talk2M je služba vytvořená pro všechny uživatele, kteří se potřebují vzdáleně připojit ke svému průmyslovému zařízení. Je určená především pro výrobce strojů, systémové integrátory a další uživatele, kteří potřebují na dálku provést úpravu řídicího programu, zkontrolovat stav zařízení, přečíst důležitá data, připojit se k webkamerám či zobrazit on-line vizualizaci výrobní linky.

Let’s stay Cosy!

Zůstaňte v pohodlí se snadným vzdáleným přístupem k PLC, HMI, IPC nebo IP kamerám. Modem eWON Cosy 131 je průmyslový VPN směrovač navržený tak, aby zprostředkoval snadný vzdálený přístup přes internet ke strojům a zařízením. S modemem eWON Cosy, produkty OEM a systémovými integrátory můžete řešit na dálku technickou podporu strojů bez nutnosti fyzické přítomnosti, což výrazně snižuje náklady. Tento modem je unikátní průmyslový LAN modem/router určený pro jednoduchou vzdálenou správu řídicích systémů PLC přes internet. Díky pevnému připojení modemu eWON do služby Talk2M je vzdálené připojení rychlé, a proto můžete současně programovat PLC, zálohovat data z operátorského panelu nebo hlídat výrobní linku přes webkameru. Potřebné periferie lze do modemu připojit přes ethernetový port. Hlavní výhodou modemů eWON Cosy je nízká cena a jednoduchá instalace, kterou zvládne opravdu každý.

Modem je vhodný pro systémové integrátory a výrobce strojních linek, kteří mají možnost jej připojit do pevného internetu a potřebují se díky němu pouze připojit na vzdálené ethernetové periferie. Podporuje také vzdálené připojení přes službu Talk2M, takže se na svá zařízení připojíte po zabezpečeném VPN připojení z kteréhokoliv počítače připojeného k internetu.

eWON v Čechách

Jak získat produkty eWON v České republice? Jednoduše. Oficiálním distributorem produktů eWON pro Českou republiku jsme my – liberecká firma FOXON s. r. o. Staráme se nejen o to, abyste vždy měli k dispozici nejnovější produkty či aktualizace, ale na webových stránkách www.foxon.cz také pravidelně zveřejňujeme návody a tipy pro jejich nejefektivnější využití. Modemy eWON také sami využíváme v rámci projektu FIOT – FOXON Internet of Things. Ve většině případů je totiž zákazníci používají primárně jako modemy pro vzdálenou správu řídicích systémů společností Rockwell, Siemens, Schneider, Omron, Mitsubishi a dalších, nikoliv pro sběr dat a jejich analýzu. Do platformy ThingWorx, která je základním stavebním kamenem FIOTu, umíme připojit data z modemů eWON 2005CD/4005CD a použít je pro správu dat připojeného PLC, vizualizaci dat, prediktivní údržbu, M2M projekty a další.

Společnost eWON je belgický výrobce průmyslových modemů a autor inovativní cloudové služby Talk2M pro vzdálený přístup. Společnost se od roku 2001 stala předním hráčem na trhu inteligentních modemů pro vzdálenou správu prostřednictvím internetu. Dnes se věnuje vývoji modemů a další techniky tak, aby reagovala na vývoj v oboru komunikací a na požadavky zákazníků z celého světa. Spolupracuje s výrobci programovatelných logických automatů a automatizačních systémů na celém světě a jsme velmi rádi, že právě FOXON je distributorem jejich výrobků v České republice.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

27. ročník mezinárodní konference metalurgie a materiálů - METAL 2018
2018-05-23 - 2018-05-25
Místo: Hotel Voroněž I, Brno
B&R Innovation Day 2018
2018-05-24 - 2018-05-24
Místo: Zámecký pivovar Litomyšl
EPLAN Efficiency days
2018-05-24 - 2018-05-24
Místo: Clarion Congress Hotel Praha, Freyova 945/33, Praha 9 – Vysočany
SKF Condition Monitoring Days 2018
2018-05-30 - 2018-06-01
Místo: Hotel Devět Skal, Sněžné - Milovy 11
EPLAN Efficiency days
2018-06-05 - 2018-06-05
Místo: L!NDNER Hotel Gallery Central, Metodova 4, Bratislava

Katalog

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI