Print

S&T CZ spustilo novou službu provozu SAP HANA v S&T Cloudu

-- 18.07.18

Služba SAP@S&T.Cloud usnadní nasazení řešení SAP HANA zejména středním a menším podnikům, na výběr mají ze třech variant služby ve volitelných úrovních.

Společnost S&T CZ, přední český systémový integrátor, oznámil spuštění služby SAP@S&T.Cloud, která si klade za cíl usnadnit zákazníkům přístup k řešení SAP HANA i optimalizovat provoz dalších SAP produktů. Tři základní varianty služby – Plně spravovaná služba, Dynamický sandbox a Záložní lokalita umožní zákazníkům provoz a rozvoj jejich SAP systémů s garantovanou dostupností a optimální strukturou nákladů. Díky škálovatelnosti úrovní služby si zákazník volí úroveň zapojení svých interních zdrojů technických i lidských tak, aby se mohl maximálně soustředit na rozvoj svého podnikání při zajištěném chodu IT prostředí. 

SAP HANA je inovativní aplikační a databázová platforma firmy SAP, která umožňuje rychlé zpracování velkých objemů dat v reálném čase a jejich okamžitou analýzu. Mezi hlavní přínosy nasazení SAP HANA se řadí kvalitnější a rychlejší rozhodování díky okamžitému přístupu k většímu rozsahu dat a rychlému vyhledávání a výrazný nárůst inovačního a růstového potenciálu díky možnostem realizovat nové obchodní scénáře a příležitosti. S cílem usnadnit i středním a menším podnikům přístup k řešení SAP HANA přichází S&T CZ se službou SAP@S&T.Cloud. Umožňuje tak svým zákazníkům využít výhod komplexní garantované služby ve volitelných úrovních – od provozu prostředí až po bázovou a aplikační podporu. Interní zdroje zákazníka včetně IT specialistů se tak mohou více věnovat podpoře rozvoje byznysu, případně těm úrovním provozu, které si ponechají ve vlastní správě. Služba je dostupná i pro klasické SAP ERP a další SAP produkty. Nabízeno je pokrytí tří typických scénářů: 

Plně spravovaná služba – určená pro společnosti, které mají omezené interní zdroje pro správu SAP infrastruktury a chtějí se soustředit na rozvoj podnikání více než na provoz IT, a zároveň mají potřebu vysoké dostupnosti kritických aplikací SAP. Tato varianta přináší i nákladovou restrukturalizaci v podobě přesunu nákladů z kategorie CAPEX (investice) do OPEX (provozní náklady). Významnou výhodou je i možnost průběžné optimalizace potřebného výkonu, což může být zdrojem úspor nákladů v obdobích očekávaného růstu, restrukturalizací nebo i při rozběhu nového systému. V rámci této varianty získává zákazník SAP řešení jako službu včetně bázové profylaxe, s možností aplikačního helpdesku, a především s plnou garancí provozních parametrů a dostupnosti systémů ze strany S&T CZ jako poskytovatele až do úrovně 24/7/365. 

V rámci tohoto scénáře služby je možné volit různé úrovně vysoké dostupnosti SAP řešení:

 

  • HANA RAPID nabízí rychlé a ekonomicky zajímavé řešení s maximálním využitím sdílení infrastruktury a privátním virtuálním prostředím, vč. řešení zotavení po havárii garantovanou obnovou ze zálohy.
  • HANA Stand-by je vyvážená varianta s odděleným provozem produkce a test/dev prostředí, s řešením zotavení po havárii Stand-by databází s ruční obnovou provozu v řádu jednotek hodin, a možností rozšíření o geografické zabezpečení.
  • HANA Always-On nabízí nejvyšší úroveň garantované dostupnosti s aktivní HANA replikací a automatickou obnovou provozu do několika minut. 

Dynamický sandbox pro SAP projekty – scénář služby určený pro podporu aktivních projektů, jež potřebují dočasné zdroje v infrastruktuře, často s výraznou dynamikou využití v průběhu jednotlivých fází projektu. Zajímavé využití je i v případě přípravy přechodu na SAP HANA pro realizaci Proof-of conceptu a pro detailní specifikaci požadavků na nákup interních hardwarových zdrojů. Podniky platí v režimu „Pay-as-you-go“ pouze za zdroje, které reálně v daném čase využijí. 

Záložní lokalita pro obnovu po havárii – scénář určený pro společnosti, které plánují využívat sekundární lokalitu pro zajištění vyšší dostupnosti svého on-premise řešení. Varianta řešení, která by měla být zvážena při posuzování nákladů na vybudování a následnou správu a provoz geograficky oddělené lokality. Ideální řešení pro kritické SAP aplikace, které musí být k dispozici v režimu 24/7/365, případně pro SAP řešení využívaná vícero pobočkami, pro které žádné mimořádné události v centrální lokalitě nesmějí znamenat ohrožení provozu. Záložní lokalita v S&T.Cloud přinese více klidu správcům odpovědným za takovéto kritické aplikace. 

S&T CZ je partnerem společnosti SAP v České republice od roku 1994. Jako certifikovaný SAP Partner Center of Expertise (PCOE), vč. certifikace na SAP HANA, nabízí S&T CZ se svým stabilním a zkušeným týmem expertů provoz řešení nebo platforem jako služby, outsourcing dohodnutých činností i technickou podporu vč. služeb specialistů formou tzv. bodyshopingu. Do SAP portfolia společnosti S&T CZ patří dodávky speciálních produktů a řešení SAP vč. implementačních projektů na klíč (nové implementace, upgrady, restrukturalizace, migrace, rozvoj, roll-outy) s pokrytím celého CEE regionu díky rozsáhlé síti poboček. 

„Jako jeden z mála SAP partnerů navrhujeme a dodáváme SAP HANA řešení kompletně jedním interním týmem – od návrhu IT infrastruktury a vysoké dostupnosti, až po provedení migrace a následného provozu,“ říká Petr Doležal, SAP segment manager ve společnosti S&T CZ, a dodává, že „v rámci komunikace s jedním týmem tedy zákazník získává jednoho partnera s plnou odpovědností za všechny části řešení. Rádi provedeme zmapování připravenosti SAP systému včetně doporučení optimálního řešení, orientačního rozpočtu i harmonogramu průběhu migračního projektu podle podmínek v konkrétní společnosti.“ 

„Spolu s inovativními řešeními, kterými reagujeme na aktuální požadavky trhu, nabízíme dlouholeté zkušenosti a stabilní tým expertů jak na řešení SAP či cloudová řešení, tak i IT infrastrukturu, kybernetickou bezpečnost a technickou podporu. Operujeme ze sedmi lokalit České republiky, což spolu s nejvyššími certifikacemi nejen na SAP, ale i na řešení a produkty dalších předních IT hráčů jako HPE, Dell EMC, VMware, CITRIX, Cisco atp. dává zákazníkům záruky, že jsme partnerem, na kterého se mohou spolehnout,“ říká Petr Skalický, ředitel pro obchod a strategii ve společnosti S&T CZ.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Technical Computing Camp 2019
2019-09-05 - 2019-09-06
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada
Moderní technologie ve farmacii
2019-09-24 - 2019-09-24
Místo: Brno
Moderní technologie v potravinářství
2019-09-25 - 2019-09-25
Místo: Brno
Mezinárodní strojírenský veletrh 2019
2019-10-07 - 2019-10-11
Místo: Výstaviště Brno
MSV TOUR 2019
2019-10-07 - 2019-10-10
Místo: MSV, Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI