Print

Spolehlivý provoz výroby produktů rychle podléhajících zkáze

-- 16.10.09

Společnost Gram Equipment se pro případy, kdy přerušení výroby může změnit zmražený výrobek na beztvarou blátivou hmotu, obrací na centralizovanou automatizaci, jejímž úkolem je zajistit spolehlivou podporu systému.

U zařízení, která jsou nainstalována v závodech na výrobu zmrzliny po celém světě, je praktické mít možnost opravovat a editovat provozní a bezpečnostní programy z centralizovaných lokalit. Pro navrhování a provoz svých závodů na výrobu zmrzliny společnost Gram Equipment využívá modulární a flexibilní platformy společnosti Rockwell Automation, jejichž úkolem je zajistit monitorování a řízení pro optimalizaci procesu a zabezpečení kvality produktu. Společnost Gram Equipment, se sídlem ve městě Vojens na jihu Dánska, dodává kompletní výrobní linky šité na míru výrobcům zmrzliny i dalším potravinářským firmám hledajícím integrovaná řešení.

Tato řešení zahrnují vše, od jednotlivých kompletačních linek až po kompletní výrobní závody s míchacím zařízením a balicími linkami. Protože stále více zákazníků hledá vyspělejší řešení, nové instalace nyní obvykle vyžadují vyšší rychlost výroby, nové úrovně složitosti a mnoho specializovaných funkcí. Společnost Gram Equipment momentálně staví např. velkou výrobní linku s kapacitou až 36 000 jednotek za hodinu. Je samozřejmé, že každý prvek systému musí fungovat spolehlivě a s minimálními prostoji.

Od mnoha řešení k jednomu

Před implementací bezpečnostního řešení společnosti Rockwell Automation před dvěma roky se společnost Gram často potýkala s problémy s tradičními bezpečnostními systémy, obvykle tvořenými PLC, samostatným bezpečnostním PLC a servosystémem. Operátoři a pracovníci údržby se museli naučit používat tři různé programy, včetně způsobu připojení systémů pro jejich vzájemnou komunikaci.

Pokud se měl závod modifikovat, znamenalo to časově náročné změny elektrické dokumentace a programů, které mohlo provést jen několik speciálně vyškolených pracovníků. Zákazník musel často provádět rozsáhlejší testování rozprostřené do dlouhých časových období. Poté mohla společnost Gram Equipment pomocí přechodu na jednotnou platformu tento proces zjednodušit. Jakékoli změny týkající se řízení „bezpečné zóny“ se běžně provádějí po dohodě s konečným zákazníkem během fáze uvádění do provozu.

Komunikace prostřednictvím protokolu EtherNet/IP

Za účelem zjednodušení systému a způsobu jeho použití se společnost Gram rozhodla založit svou topologii řízení na platformě GuardLogix společnosti Allen-Bradley. Tento systém kombinuje standardní procesní řízení a bezpečnostní řízení na jedné platformě. „Díky tomu může Gram Equipment uspořit kabeláž a díly,“ říká Bjarke S. Petersen, technik pro komerční bezpečnostní systémy společnosti Rockwell Automation. „Ušetří rovněž čas, který se dříve musel vynaložit na zprovoznění vzájemné komunikace těchto systémů. Školení personálu je navíc jednodušší a efektivnější, protože nyní je nutno znát pouze jednu platformu.“

K o m b i n a c e těchto tří funkcí navíc umožňuje, že závod může podle přání zákazníků modifikovat více techniků. Navíc byla výrazně zjednodušena elektrická dokumentace. S využitím platformy GuardLogix dodává společnost Gram Equipment závodům automatizační systémy, které mohou provozovat až 30 servopohonů s integrovanými bezpečnostními funkcemi (bezpečnostní vypnutí). Systém je modulární a flexibilní a dokáže se přizpůsobit různým velikostem a funkcím závodů. Jeho jednotlivé části komunikují prostřednictvím protokolu Ethernet/IP, což se ukázalo výhodou při práci s mezinárodními zákazníky.

Protože standardní I/O a bezpečnostní I/O moduly běží prostřednictvím protokolu Ethernet/ IP, lze odstraňování chyb a opravy na I/O bodech v závodech kdekoli na světě provádět z Dánska. Tím se společnosti Gram Equipment a jejím zákazníkům ušetří čas a cestovní náklady. Díky dohodě o mezinárodních službách a podpoře mezi společnostmi Rockwell Automation a Gram Equipment se tyto náklady udržují na minimu a podporuje se úzká spolupráce mezi těmito dvěma společnostmi. Bezpečnostní řešení společnosti Rockwell Automation jsou certifikována podle mezinárodních standardů, takže společnost Gram Equipment může využívat systém Rockwell Automation Safety pro zákazníky na celém světě.

Dan Hornbeck je manažer pro rozvoj trhu s bezpečnostními systémy společnosti Rockwell Automation. Kontaktujte jej na adrese dbhornbeck@ra.rockwell.com.

 

 

Autor: Dan Hornbeck


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI