Print

Společnosti Cisco a Rockwell Automation spolupracují na integraci oddělení výroby a výpočetní techniky pro dosažení nepřerušované konektivity v rámci podniku

-- 21.06.07

Spolupráce na referenčních architekturách a vzdělávání trhu vede k vytvoření zásad nejlepší praxe pro globální výrobce využívající síťové technologie na bázi standardu EtherNet/IP.

Společnost Rockwell Automation, globální dodavatel energetických, regulačních a informačních řešení, a společnost Cisco, globální dodavatel síťových řešení pro internet, dnes na veletrhu Hannover Messe oznámily, že budou spolupracovat na koncepcích pomáhajících výrobcům dosáhnout viditelnosti, pružnosti a spolupráce potřebné v současném globalizovaném výrobním prostředí, prostřednictvím optimalizované síťové integrace v rámci výrobního závodu a podniku, při využití standardní technologie Ethernet.

Na základě zpětné vazby od zákazníků společnosti Rockwell Automation a Cisco spolupracují na své společné technologické koncepci budování referenčních architektur s využitím standardních síťových technologií, jako je EtherNet/IP, a vzdělávání trhu za účelem optimalizace řízení lidských zdrojů a procesů.

Budování referenčních architektur pro výrobní sítě

Společnosti Rockwell Automation a Cisco spolupracují na vývoji referenčních architektur a podrobných projektových pokynů pro použití běžných síťových technologií v rámci výrobní a podnikové sítě s cílem řešení dvou obvyklých problémů v průmyslu – větší efektivity a viditelnosti. Ověřené a laboratorně testované architektury, které jsou součástí řešení „Ethernet pro závod“ společnosti Cisco, umožní úspěšné využívání výrobních sítí na bázi technologie Ethernet a zajistí integraci se zbývajícími částmi podniku.

„Výrobci působí v prostředí, které vyžaduje intenzivní výměnu informací mezi všemi stupni výrobního procesu,“ říká Craig Resnick, ředitel pro výzkum společnosti ARC Advisory Group. „S tím, jak výrobci přecházejí do klimatu globálního obchodování, které vyžaduje integraci výrobních operací a obchodních systémů, se musí tato integrace přenést z plánů do běžné reality. Společnosti Rockwell Automation a Cisco výrobcům poskytnou vedení potřebné pro usnadnění integrace výrobních částí závodu a počítačové sítě takovým způsobem, aby byla dosažena bezpečná konektivita při použití technologie EtherNet/IP.“

Plnění poptávky zákazníků po společné síťové technologii

Spolupráce mezi společnostmi Rockwell Automation a Cisco byla zahájena za účelem vybavení společné otevřené technologie prvky bezpečnosti a spolehlivosti při současném splnění nejrůznějších funkčních požadavků a vypracování řešení optimalizované sítě – což je to, po čem společní zákazníci obou firem volali.

„Zákazníci nám říkají, že chtějí spojené referenční architektury podporující kancelářské síťové prostředí a výrobní závod,“ uvedl Paul McNab, viceprezident divize Enterprise Marketing společnosti Cisco. „Manažeři ve výrobním závodu i v oddělení výpočetní techniky potřebují bezpečnou viditelnost v reálném čase mezi výrobou a plánováním podnikových zdrojů, řízením vztahů se zákazníky a systémy řízení dodavatelského řetězce. Tato síťová architektura umožní výrobcům dosáhnout viditelnosti v reálním čase pomocí bezpečné řídicí sítě využívající technologie Ethernet.“

Společnosti Rockwell Automation a Cisco budou nadále spolupracovat se svými zákazníky na řešení současných a předvídání budoucích problémů, se kterými se potýkají nejrůznější výrobní odvětví.

„Použití standardní nemodifikované technologie Ethernet je klíčovým odlišujícím prvkem v rámci architektury Integrated Architecture™ společnosti Rockwell Automation. Společnosti Rockwell Automation a Cisco se díky společným znalostem a zkušenostem v oboru sešly, aby společně určily, jak mohou celopodnikové topologie sítě Ethernet pomoci výrobcům se vyrovnat se současnými požadavky trhu a zároveň dokázat předvídat a být připraveni na požadavky v budoucnu,“ uvedl Steve Eisenbrown, senior viceprezident divize Architecture and Software společnosti Rockwell Automation.

Přemostění kulturních rozdílů optimalizuje řízení lidských zdrojů a procesů

Integrace síťových standardů vyžaduje moderní technologii i vzájemné pochopení problémů a nároků, kterým čelí prostředí IT a výroby. Podle reakcí zákazníků je stanovení dialogu mezi těmito dvěma odděleními klíčem k lepšímu pochopení potenciálních rizik pro každé z nich a nakonec i k úspěšné síťové integraci.

Na základě svých příslušných znalostí kultury výroby a IT povedou společnosti Rockwell Automation a Cisco sérii vzdělávacích seminářů, které pomohou organizacím implementovat změny tím, že určí zásady nejlepší praxe pro spolupráci mezi oddělením IT a výroby.

Využívání průmyslových standardů

Společnosti Rockwell Automation a Cisco jsou předními členy organizace ODVA, což je mezinárodní asociace sdružující členy z řad předních světových firem v oblasti automatizace, kteří podporují síťové technologie s využitím protokolu CIP (Common Industrial Protocol), včetně EtherNet/IP. Díky vzájemné spolupráci a členství v organizaci ODVA mohou tyto společnosti podporovat neustálé inovace ověřených standardů otevřených sítí.

EtherNet/IP využívá standardní, neupravenou technologii Ethernet a protokol CIP. Využitím schopností protokolu CIP technologie EtherNet/IP umožňuje firmám integrovat automatizační vybavení se současným zjednodušením celkové systémové architektury a umožněním přímé komunikace mezi zařízeními v rámci podniku a výroby.

Toto sbližování síťové technologie a kultur umožňuje používání dat v reálném čase, a tím zvýšení dostupnosti dat pro další aplikace, přičemž účastníci se podílejí na řízení a sdílení informací v rámci jedné sítě. Tato otevření síťová architektura přináší snížení nákladů, vyšší produktivitu a úsporu času.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI