Print

Společnosti Bosch a SAP spojí síly na poli Průmyslu 4.0

-- 04.10.16

Společnosti Robert Bosch GmbH a SAP SE uzavřely strategické partnerství v oblasti internetu věcí (IoT) a Průmyslu 4.0. Obě firmy chtějí dále rozvíjet vzájemnou spolupráci na poli softwarových řešení a cloudových technologií. Bosch má bohaté zkušenosti s konektivitou průmyslových zařízení, SAP zase s internetem věcí a jeho využitím. Cílem spolupráce je propojení těchto zkušeností, zrychlení procesů v logistice i výrobě a zvýšení bezpečnosti i kvality produktů a služeb pro zákazníky. Společnosti umožní zákazníkům využít databázi SAP HANA prostřednictvím Bosch IoT Cloud, díky čemuž budou moci zpracovávat velké objemy dat v reálném čase.

Pro zajištění konektivity různých zařízení a komponent budou Bosch IoT microservices dostupné na SAP HANA Cloud Platform. To s sebou přináší také zabezpečenou a vysoce efektivní konektivitu vozidel, výrobní techniky či nástrojů s otevřenými platformami. Cílem je poskytnout zákazníkům nové a inteligentní služby, například bezdrátové šroubováky připojené do sítě mohou systému nahlásit jejich pozici a ten podle toho zvolí ideální točivý moment pro danou úlohu.

Bosch a SAP jsou předními evropskými členy organizace Industrial Internet Consortium (IIC). Tato mezinárodní síť firem a univerzit výrazně přispívá k implementaci internetu věcí v mnoha oblastech, mimo jiné v průmyslové výrobě. S cílem zavést takové podmínky, které by podporovaly interoperabilitu strojní techniky ve světě průmyslu, podporují SAP a Bosch rovněž spolupráci mezi IIC a platformou Průmysl 4.0.

„Abychom opravdu využili potenciálu, jaký myšlenka propojeného průmyslu nabízí, je zapotřebí, aby mezinárodní firmy navázaly užší spolupráci než doposud. Tato spolupráce přitom musí být založena na otevřených standardech“ řekl Dr. Volkman Denner, generální ředitel společnosti Bosch.

Nová řešení, která by pro zákazníky měla výrazný přínos, se podaří vytvořit pouze v případě, že se společnosti budou soustředit na jejich silné stránky a klíčové kompetence. Ty by zároveň měly dát k dispozici a maximálně tak s nimi přispět k rozvoji celého oboru,“ dodal Bernd Leukert, člen výkonné rady SAP zodpovědný za produkty a inovace.

Názornou ukázkou přínosu spolupráce je využití pozičních dat pro vysokozdvižné vozíky. Díky nim lze dosáhnout zvýšení transparentnosti a efektivity v logistice. Zeno Track, startup založený společností Bosch, zjišťuje polohu vozíků za pomoci kamer, GPS, laserových scanerů, rádia a pohybových senzorů. Data jsou odeslána prostřednictvím Bosch IoT Cloud do aplikace SAP® Vehicle Insights, která má na starosti správu vozového parku. Řízení flotily vozíků se tak stává inteligentním – lépe se plánuje jejich vytížení nebo termíny údržby, což redukuje výdaje a zvyšuje efektivitu.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Pokročilé SCADA nástroje pro nové desetiletí
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
PRŮMYSLOVÝ ETHERNET A MOŽNOSTI JEHO VYUŽITÍ
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI