Print

SKF a továrna na řešení

-- 25.05.13

Na počátku května otevřela společnost SKF v rámci své globální působnosti další, již 23. pobočku, tentokrát v polských Katovicích. SKF Solution Factory, jak zní její oficiální název, si klade za cíl zprostředkovat a zjednodušit zákazníkům z oblasti střední a východní Evropy přístup k nejnovějším řešením a službám společnosti – v pěti nejdůležitějších oblastech, jimiž se společnost zabývá: ložiska, těsnění, mazací systémy, mechatronika a služby. Své brány otevřela továrna 7. května a na tiskové konferenci společnost novinářům představila vize, výzvy a zkušenosti, které chce šířit dále mezi uživatele a zákazníky služeb společnosti SKF.

Na obecné přednášky představitelů společnosti SKF plynule navázaly prezentace úžeji spjaté s konkrétními průmyslovými aplikacemi. Jmenovitě se jednalo o řešení společnosti SKF pro železniční dopravu, potravinářský průmysl a oblast asset managementu.

 

Obr. Kontrola stavu pouzdra a montáže válců po čištění.

 

Milan Soukup, manažer SKF pro rozvoj obchodních vztahů v oblasti železniční dopravy, se ve svém příspěvku věnoval oblasti železniční dopravy, jejíž součástí je společnost součástí již více než sto let. Uplatnění nachází v oblasti inovací a zajišťuje svým zákazníkům i kompletní servis. „Pokud bych měl shrnout, jaké jsou hlavní potřeby na produkty u zákazníků v železniční dopravě, jde o požadavky na rostoucí rychlost, vzrůstající celkový počet najetých kilometrů, prodloužení životnosti, nárůst bezpečnosti a spolehlivosti, nedílnou součástí jsou také požadavky legislativní, dále na komfort cestujících, interoperabilitu a samozřejmě také na šetrnost k životnímu prostředí,“ uvedl Milan Soukup. Všechny tyto aspekty zohledňuje společnost v tzv. SKF Asset life cycle management, o němž se zmínil jeden z dalších vystoupivších řečníků. Aplikace pro železniční dopravu z dílen společnosti SKF demonstroval Milan Soukup např. na vozech Pendolino Českých drah: používají SKF Axletronic senzory, monitorující informace o rychlosti vozu, a také kuželové ložiskové jednotky (TBUs). Zároveň citoval zhruba šedesát let staré motto společnosti SKF: „Každý aplikace má specifické řešení; vždy vycházíme vstříc požadavkům zákazníka.“

Zástupcem potravinářského a nápojového sektoru byl Danilo Laurenti. Svým příspěvkem zmapoval všech pět hlavních zájmů společnosti SKF a dopad jejích produktů na nejrůznější segmenty potravinářského průmyslu. „Pokud se zaměříme např. na řešení mazacích systémů společnosti SKF, efektivní řízení mazání ložisek a řetězů zvyšuje účinnost linek, snižuje potřebu maziv a plýtvání energiemi, přináší přínosy pro životní prostředí a zvyšuje bezpečnost operátorů,“ uvedl příklad z oblasti mazacích systémů. Danilo Laurenti rovněž zmínil případovou studii ve společnosti na plnění lahví, která správným použitím produktů (těsnění, ložiska, mazací systémy) dokázala zabránit korozi strojů a výrazně omezit zásoby dávkovačů maziv.

Posledním „praktickým“ tématem, jemuž na tiskové konferenci věnoval pozornost René Laebel, byl asset management. Přednášející upozornil na nejednotnost definic tohoto termínu; v zásadě však můžeme za asset management, neboli správu výrobních prostředků, považovat jakýkoli systém, jenž sleduje a uchovává hodnotu věcí. „Na základě zkušeností s poradenstvím ze široké škály průmyslových odvětví poskytuje společnost SKF široké spektrum konzultačních služeb,“ řekl René Laebel. Společnost v této oblasti využívá pětistupňovou metodiku: strategie (Strategize) – definování a měření úspěchu, zjištění (Identify) – zjištění výkonnosti výrobního zařízení, řízení (Control) – řízení logistiky prací, provedení (Execute) – provedení úkolů údržby a konečně optimalizace (Optimize) – využití naučeného. Výklad o asset managementu završil autor případovou studií zákazníka z papírenského průmyslu.

Lucjan Kubikowski se soustředil na představení katovické pobočky. Představil také všechny možnosti nově otevřené továrny: „SKF Solution Factory má opravdu řešení na vše: provádíme zakázkovou výrobu těsnění, rekonstrukci vřeten obráběcích strojů, rekonstrukci kuželových ložisek pro železnice, umíme opravit a modernizovat hydraulické válce, provádíme trénink a mechanické služby, zajímáme se také o vzdálený monitoring, diagnostické služby, správu aktiv či mazací systémy,“ vyčetl Lucjan Kubikowski. 

Autor: Barbora Byrtusová, Control Engineering Česko


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI