Print

Šetřete svoje síly!

-- 17.03.15

Jednou ze zásadních myšlenek vedoucích k pokroku a zvyšování produktivity je dělba práce. Specializace na různé technologie umožňuje posouvat hranice.

Jednou z hlavních specializací firmy Festo je pohyb – přemisťování výrobků či předmětů například z dopravníku na paletu, z montážního přípravku do zásobníku apod. Tento druh pohybu zpravidla zajišťují manipulátory nebo roboty. Statisticky nejčastější je pohyb v rovině, tedy 2D.

Využití manipulátorů je tak obvyklé, že vedlo dokonce k jejich zařazení mezi běžné katalogové výrobky. V internetovém firemním katalogu dnes najdete především tzv. přímočaré portály (obr. 1), ploché portály (obr. 2) a prostorové portály (obr. 3).

Pokud o využití manipulátoru uvažujete, přemýšlejte o tom, zda jej nekoupit jako hotový výrobek. Vyplyne z toho pro vás mnoho výhod. Jak na to? Na domovské stránce www.festo.cz zvolte „katalog“ a do jeho vyhledávače zadejte heslo HGO. Poté můžete pomocí obrázků snadno vybrat požadovaný typ manipulátoru a projít jednoduchým a názorným postupem k cíli.

Ušetříte si práci s modely a konstruováním

Nebudete muset nic počítat a navrhovat. Poté, co postupně projdete několika kroky návrhu, budete dotázáni na základní parametry mechaniky a pohybu; dle vašeho přání si budete moci stáhnout výsledný model pro váš software CAD a případně jej přímo vložit do vaší sestavy. Vše najednou, bez stahování modelů jednotlivých dílů! Pro lepší představu o vytvářeném díle je součástí katalogu také animace kompletního manipulátoru s mnoha zajímavými detaily. Nebudete muset hledat řešení přívodů energie a řídicích signálů, vše je promyšleno a ověřeno mnoha již dodanými celky.

Snížíte nároky na nákup a logistiku

Manipulátor lze objednat nejen jako jednotlivé katalogové díly, ale především jako smontovaný celek přesně v souladu s vytvořeným návrhem. Odpadne zavádění mnoha dílů do vašeho systému, jejich sledování v objednávce, kontrola, příjem a uložení do vašeho skladu, vyskladňování a mnoho dalších drobných činností.

Zrychlí a zjednoduší se vaše výroba

Zcela odpadne vyskladňování jednotlivých položek i jejich vyjímání z obalů a montáž. Vše proběhne rychle, a zařízení tak může být dříve v provozu. Vaše práce bude efektivnější a pohodlnější: manipulátory jsou sestaveny skupinou specialistů a jejich funkce se zárukou ověřeny. Nic se nemusí zkoušet, ladit a ověřovat.

Snáze vytvoříte dokumentaci

Součástí dodávky je vždy potřebná dokumentace, kterou snadno připojíte k ostatním Vámi vytvořeným materiálům.

Optimálně využijete danou technologii

Manipulátory jsou poháněny elektricky či pneumaticky, často se dokonce obě dvě energie navzájem efektivně doplňují. V tomto bodu vám nabízíme dlouholeté know-how v pneumatických i elektrických pohonech, včetně mnoha praktických zkušeností a také, dnes tak často skloňované, energetické účinnosti.

Usnadníte si práci s bezpečností

Naši specialisté ovládají normy a pravidla, která platí v oboru bezpečnosti strojů a strojních zařízení. Poradíme vám jak s analýzou rizik, tak se stanovením kategorie řízení a výpočty i s potřebnou validací a dokumentací. Nezanedbatelným prvkem bývá koncová část manipulátoru, vybavená vhodným úchopem – buď mechanickým chapadlem, nebo vakuovou přísavkou, Bernoulliho chapadlem, elektrickým úchopem, apod. Rozsáhlou kapitolou je řízení manipulace, často ve formě kompletního rozváděče s dokumentací a případným naprogramováním – od běžných sekvencí pohybů až po interpolaci v prostoru. Všechny tyto volby vám nabízíme jako další část dodávky.

Pokud vás nabízené možnosti zaujaly, neváhejte se na nás obrátit. Využijte výhod, které vám dovolí věnovat se vlastním technologiím. Výše zmíněná dělba práce je prostředkem k úsporám času a nákladů. Zejména v době, kdy jsou kapacity výrobců na hranici možností, se jedná o efektivní způsob navýšení vlastních výrobních kapacit.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI