Print

SAP investuje 2 miliardy eur do internetu věcí

-- 12.10.16

V rámci investic plánuje SAP otevřít síť specializovaných center IoT Labs a přichází s inovacemi a akvizicemi podporujícími plné rozvinutí potenciálu internetu věcí.

Společnost SAP SE (NYSE: SAP)  bude v průběhu příštích pěti let investovat dvě miliardy eur do podpory a rozvoje senzorů, chytrých zařízení a práce s velkými daty. Z těchto investic pak budou moci těžit všichni od nejmenších podnikatelů až po státní správu. Jedním z cílů je také zvýšit počet partnerů a startupů na trhu internetu věcí (IoT). Ten by měl do roku 2020 dosáhnout hodnoty 250 miliard eur. 

„S miliardami připojených zařízení máme nyní potenciál změnit společnost, ekonomiku i životní prostředí,” řekl Bill McDermott, CEO společnosti SAP, a dodal: „jsme přesvědčeni, že SAP HANA je datová platforma, která dovolí internetu věcí naplno ukázat jeho možnosti. Tato investice pomůže našim zákazníkům čerpat z výhod živého byznysu, tedy digitálního byznysu probíhajícího v reálném čase se schopností předvídat budoucnost. SAP přitom umožňuje firmám inovovat od samotné podstaty jejich podnikání až po ty nejmenší detaily.“ 

SAP vybuduje síť IoT Labs

V rámci svých aktivit na poli IoT chce SAP také zřídit po celém světě takzvané IoT Labs, centra výzkumu a vývoje nových produktů i infrastruktury a zároveň místa pro sdílení nových nápadů, znalostí a zkušeností. Tato centra budou mít za úkol spolupracovat se zákazníky, partnery a startupy v oblastech Průmyslu 4.0 a internetu věcí. Ti se tak dostanou přímo ke zdrojům inovací, expertům na design thinking, workshopům a interaktivním ukázkám IoT technologií (včetně autonomních systémů jako jsou drony či robotika), bezpečnosti v oblasti internetu věcí, strojového učení a 3D tisku. SAP IoT Labs by měly postupně vzniknout v Berlíně, Johannesburgu, Mnichově, Palo Altu, Sao Leopoldu a v Šanghaji. 

Možnosti a nabídka SAP pro oblast IoT

Firmy i veřejný sektor dnes již sice mají k dispozici dostatečné množství dat, ale s jejich provázáním a využitím mají stále obtíže. Cílem řešení SAP pro IoT je dát datům z různých zdrojů smysl, a to prostřednictvím řešení, která využívají strojového učení a komunikují s klíčovými aplikacemi SAP S/4HANA. Řešení SAP pro IoT propojuje lidi, věci a okolní prostředí, což organizacím umožňuje rozšířit a obohatit stávající procesy o nový druh inteligence. Objevují se tak nové tržní příležitosti a potenciál pro růst provozní efektivity. Nově vzniklé obchodní modely, produkty a služby mohou svým vlastníkům či zákazníkům rychleji přinášet hodnotu.  SAP vidí největší možný přínos propojeného byznysu v oblastech, jako jsou zemědělství, energetika a infrastruktura, zdravotnictví, obrana, výroba, doprava nebo spotřební průmysl. 

IoT akvizice

Jako součást strategie a inovací v oblasti IoT koupila společnost SAP předního poskytovatele podnikové IoT platformy PLAT.ONE, jež umožňuje firmám rychlý vývoj a snadné řízení IoT prostředí od připojených produktů přes inteligentní výrobu až po chytrá města. Tato platforma bude následně integrována do SAP HANA Cloud Platform. Již dříve společnost SAP koupila také norskou firmu Fedem Technology věnující se průmyslovým řešením využívajícím internet věcí v oblastech ropného průmyslu, obnovitelné energie a námořního a strojírenského průmyslu. 

Více informací najdete v SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Pokročilé SCADA nástroje pro nové desetiletí
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
PRŮMYSLOVÝ ETHERNET A MOŽNOSTI JEHO VYUŽITÍ
2020-05-26 - 2020-05-26
Místo: webinář
Digitální výroba 2020
2020-06-09 - 2020-06-10
Místo: Praha

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI