Print

Rockwell Automation, s. r. o. - Řešení „Premier Integration“ šetří čas, peníze a snižuje množství chyb

-- 21.06.07

Správná komunikace má v moderních závodech stále větší význam. Přimět diskrétní prvky k tomu, aby spolu hovořily, není těžké. Skutečnou výzvou však je přimět je, aby si rozuměly, dotazovaly se, integrovaly a vzájemně na sebe reagovaly. Pokud tato zařízení začnou komunikovat na úrovni podniku, budete mít k dispozici silný nástroj. Dave Withenshaw ze společnosti Rockwell Automation nám představuje působivé důvody, proč mít integrované prostředí automatizace.

Tato komunikační schopnost přináší zřejmé výhody během provozu zařízení, ale některé z nejdůležitějších přínosů, vedoucích k významným úsporám času a peněz, lze získat ve fázi návrhu a uvádění do provozu. Zde vystupuje do popředí řešení „Premier Integration“ a nabízí technikům, provádějícím instalaci, více pružnosti, než měli dříve.

Řešení „Premier Integration“ se vyvinulo v komunikační standard, díky němuž je nastavení a sdílení dat silným nástrojem techniků. Předem nakonfigurované profily omezují zdlouhavé a pracné postupy nastavení, což přináší úsporu času nabízející reálný potenciál pro vyrovnání vnímaných úspor v jednotkových nákladech.

Hlavním protagonistou této nové éry komunikačních schopností je software Rockwell Automation RSLogix 5000 verze 16. Díky začlenění komplexních profilů střídavých pohonů PowerFlex do databáze softwaru mohou technici pomocí jednoduchého připojení EtherNet/IP nebo ControlNet odstranit potřebu vytváření značek a individuálně programovat parametry. Profily pohonů PowerFlex obsahují seznamy parametrů pohonů a uživatel může snadno vybrat parametry pro komunikaci, jež se v programu mění ve skutečné názvy značek.

Díky snadnosti použití lze snížit možnost výskytu chyb, neboť technici potřebují pouze jeden softwarový nástroj pro konfiguraci celého systému Logix/pohon. Pravděpodobnost přehození I/O lze snížit také díky tomu, že všechna připojení jsou konfigurována z uživatelského programu. Tento přístup vyžaduje pouze jedno úložiště informací o souborech. Všechny konfigurace pohonů jsou uloženy v rámci projektového souboru RSLogix na kontroléru Logix, tudíž není nutné, aby byly na stovkách automatizačních komponent uloženy spousty souborů. Dalším přínosem koncepce jednotného úložiště je jednodušší výměna disku při údržbě a duplikace profilů mezi více disky v nových projektech.

RSLogix5000 verze 16 také zavádí větší pružnost, pokud jde o aktualizace. V minulosti byla aktualizace softwaru RSLogix5000 vyžadována vždy při zavádění nových produktů. Nyní stačí pouze nainstalovat nový doplňkový profil (Add-On Profile – AOP), jež po spuštění začlení potřebný kód do databáze Logix. Po spuštění počátečního nastavení jednoduchý průvodce provede uživatele zadáním údajů potřebných pro aplikaci a zvýrazní konflikty a anomálie procesu. Po nahrání dat je pohon připraven k provozu.

Dalším prvkem zavedeným ve verzi 16 softwaru RSLogix5000 jsou pokyny k doplňkům. Uživatel může naprogramovat rutinu, která poskytuje všechny I/O údaje pro řízení např. dopravníku. Ty lze převést do formy pokynu k doplňku, který lze opětovně použít. Doplňkové pokyny lze sdílet s širší komunitou automatizace prostřednictvím speciální webové stránky označované Sample Code Library, kterou Rockwell Automation zřídila pro podporu spolupráce.

Díky rozhraní EtherNet/ IP mohou pohony sdílet informace prostřednictvím internetových protokolů. Díky zabudovanému webovému serveru na rozhraní EtherNet/ IP mohou technici získat snímek aktuálních provozních podmínek a primárních parametrů. Rozhraní umožňuje v případě alarmů zasílat e-maily nebo SMS zprávy. Schopnost vzdáleného provozu je cenná při vzdálené diagnostice. OEM výrobce nebo koncový uživatel může dotazovat pohony prostřednictvím webu a provádět nápravné aktivity na základě informací na displeji.

Koncepce doplňkových profilů není omezena pouze na pohony, jde o koncepci, která se začíná používat u více položek produktové řady společnosti a zajišťuje rychlejší návrh, instalaci a uvedení do provozu celé řady automatizačních zařízení. K demonstraci těchto úspor byl ve srovnávacím testu pohon PowerFlex s využitím řešení „Premier Integration“ uveden do plného provozu za 3,5 minuty. Konkurenčnímu produktu s podobnou specifikací trvala konfigurace a uvedení do provozu více než 25 minut. Navíc duplikace programu na 10 pohonů trvala jen sedm minut, zatímco konkurečním produktům šestkrát déle.

Hlavním přínosem doplňkových profilů (AOP) a řešení „Premier Integration“ je schopnost ušetřit čas a finance spojené s instalací a zprovozněním hardwaru. Je tak alternativou zbrklého nákupu pouze na základě jednotkové ceny.

www.rockwellautomation.cz


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI