Print

Rockwell Automation rozšiřuje aplikace MES pro zvýšení flexibility a usnadnění zavádění chytré výroby

-- 28.08.17

Schopnosti softwaru zlepšují uživatelský dojem a přidávají aplikaci pro správu skladových zásob.

Rockwell Automation pokračuje v rozvoji svých škálovatelných aplikací systémů řízení výroby (MES), aby umožňovaly provozům konfigurovat své prostředí bez programování, přidávaly další aplikace, zvýšily systémovou integraci procesů distribuovaného řídicího systému a rozšiřovaly možnosti jejich zavádění do provozu. Nový soubor schopností zvyšuje množství funkcí v celém portfoliu škálovatelných aplikací MES na základě platformy FactoryTalk ProductionCentre od společnosti Rockwell Automation. Zmíněné portfolio zahrnuje aplikace FactoryTalk Production, FactoryTalk Performance, FactoryTalk Quality a brzy již také FactoryTalk Warehouse. 

Poskytujeme, co jsme slíbili – zlepšení z hlediska použitelnosti a flexibility – při současném přidávání zcela nových aplikací. Naše modulární aplikace MES lze stále snadněji zavádět do provozu a prakticky používat díky grafické konfiguraci více podporované konfiguračními průvodci ve srovnání s tradičním systémem řízení výroby, který vyžadoval odborné schopnosti z několika oborů, aby jej bylo možné implementovat,“ říká Todd Montpas, produktový manažer, oddělení Information Software, Rockwell Automation. „Investujeme také do nových možností poskytování našich produktů. Výrobci budou již brzy mít možnost zakoupit si verze našich škálovatelných aplikací systému řízení výroby FactoryTalk v podobě softwaru jako služby a cloudových verzí.“ 

Lepší uživatelský dojem, rychlejší dosahování přínosů

Nejnovější aktualizace aplikací FactoryTalk Production, FactoryTalk Performance a FactoryTalk Quality poskytují jednodušší, vizuální (na principu přetáhnutí prvků) nástroj k vytváření nových pracovních postupů – bez jakékoli potřeby kódování. To znamená, že změny výroby na jiné produkty mohou probíhat mnohem rychleji, a bude možná i vyšší flexibilita při zavádění výroby nových produktů. 

Aplikace FactoryTalk Quality nyní zahrnuje i snadno ovladatelné, intuitivní miniaplikace (widgety). Na základě voleb učiněných při nastavení aplikace doporučí předkonfigurované vizuální miniaplikace, jako například měřidla nebo historická data, čímž zvýší rychlost dosahování přínosů a sníží náklady na řízení kvality. 

Nová aplikace FactoryTalk Warehouse

Mezi úkoly provozu ve výrobní hale náleží mimo jiné také rychlé a přesné sledování pohybu materiálu a informací o skladových zásobách. Nejnovější aplikace systému řízení výroby, FactoryTalk Warehouse, optimalizuje logistiku skladu tak, aby umožňovala rychlou a přesnou správu skladových zásob a možnosti sledování od příjmu zboží až po záznamy skladových zásob a jejich vydávání. 

Lepší přehled a kontrola poskytují výhody výrobcům, kteří se snaží lépe řídit dávky surovin, sledovat zatížení palet a skladových zásob rozpracované výroby (WIP) při současném přístupu k podrobnostem v jednotlivých dávkách – vše v synchronizaci s ERP systémem dané společnosti. Díky okamžité dostupnosti těchto informací může personál řídit množství materiálů téměř v reálném čase včetně budoucí a zpětné genealogie produktů. Aplikace FactoryTalk Warehouse nabízí škálovatelnost, aby vyhověla individuálním potřebám jejího využívání. 

Důslednější integrace pro procesní aplikace

Rozšířený, okamžitě použitelný integrační nástroj v portfoliu aplikací systému řízení výroby FactoryTalk ProductionCentre poskytuje uživatelům přístup k více výrobním údajům z různých systémů, čímž do velké míry odstraňuje zábrany pro zavádění důsledně propojené a chytré výroby. Software Enterprise Integration Hub (EIHub) vytváří společný způsob propojení podnikových aplikací a externích informačních systémů. Tato aplikace kontroluje příchozí informace z jednoho systému a transformuje je do správného formátu a uspořádání pro příjmový systém. Ověřuje rovněž příjem informací nebo odesílá upozornění ohledně chyb přenosu pro optimalizaci předávání dat v celém prostředí Connected Enterprise. 

Pomocí softwaru EIHub mohou výrobci ve zpracovatelském průmyslu hladce propojit své aplikace systému řízení výroby FactoryTalk, mimo jiné systémy DCS, LIMS, QMS, PLM nebo CMMS a další databáze. Díky této integraci nezávislé na ostatních dodavatelích mohou pracovníci obsluhy přenášet parametry protokolů o dávkách, kritické alarmy GMP pro „kontrolu výjimek“ a údaje o spotřebě, výrobě a dokončení zakázek. Soubory předkonfigurovaných hodnot v softwaru EIHub nabízejí rovněž možnost vyšší produktivity pro specifické průmyslové obory, automobilový a farmaceutický průmysl.

Rozšířené možnosti poskytování nástrojů

Škálovatelné aplikace systému řízení výroby jsou kompatibilní s cloudovými řešeními a podporují využívání v soukromých, veřejných a hybridních konfiguracích. Společnost Rockwell Automation dnes nabízí infrastrukturu jako službu prostřednictvím předkonfigurovaných a konfigurovatelných průmyslových výpočetních středisek a brzy prostřednictvím platformy FactoryTalk Cloud nabídne možnost využívat nabídky softwaru jako služby.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Technical Computing Camp 2018
2018-09-06 - 2018-09-07
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada
Moderní technologie pro potravinářský průmysl
2018-09-18 - 2018-09-18
Místo: Olomouc
Moderní technologie pro farmaceutický průmysl
2018-09-19 - 2018-09-19
Místo: Olomouc
PROMOTIC SCADA + eWON flexy workshop
2018-09-26 - 2018-09-26
Místo: Hotel Absolutum Boutique Hotel, Praha
MSV Tour 2018
2018-10-01 - 2018-10-04
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI