Print

Rockwell Automation oznámil vítěze virtuálního hackathonu 24toCode pořádaného s Cisco

-- 13.10.20

Týmy technologů, výrobců softwaru a programátorů vytvářely řešení reálných problémů z průmyslu.

Rockwell Automation, firma zabývající se průmyslovou automatizací a digitální transformací, oznámila vítěze svého hackathonu 24toCode, první virtuální soutěže svého druhu, která oceňuje technologické novinky a podporuje kreativní řešení problémů v průmyslu.

Hackathon, který se konal od 17. do 19. září a ve spolupráci se společností Cisco, poskytl týmům technologů, kodérů a programátorů z celého světa virtuální fórum, v rámci, kterého mohly uplatnit své dovednosti při řešení problémů přicházejících z reálného světa, které se týkají průmyslového softwaru a průmyslové automatizace.

„Ve společnosti Rockwell Automation podporujeme kulturu učení se prostřednictvím práce,“ řekl Chris Nardecchia, senior viceprezident divize Software & Control a ředitel informačních technologií ve společnosti Rockwell Automation. „Je úžasné sledovat, jak se formuje skupina lidí z různých prostředí a geografických regionů, aby vyřešila reálné problémy z průmyslu tím, že kombinuje lidskou vynalézavost se strojovými a provozními daty.“ 

Týmy vyvíjely řešení pro jednu ze čtyř výzev v kategoriích optimalizace výroby, udržitelnosti, modernizace vizuálních systémů a dynamického filtrování.

„V tomto novém pracovním prostředí je to celé o „disrupci“. Už to není o přemýšlení tzv. outside-the-box; žádný box už zde totiž není. Musíme zahodit vše, co víme, a pustit se do hledání nových cest, jak věci v našem světě dávat do pořádku,“ uvedla Ruba Borno, senior viceprezidentka a generální ředitelka Global CX Centers v Cisco. „Duch inovace a intelektuální zvídavosti tvoří samotné jádro 24toCode, a proto jsme hrdí na to, že můžeme být jeho součástí.“

Vítězům bylo rozdáno celkem 10 000 USD, a to tak, že peníze získané v soutěži byly rovnoměrně rozděleny mezi členy týmu. Představujeme výherní týmy 24toCode a jejich projekty:

První místo (cena 4 000 USD)

Tým: NoNameJustCode

Členové týmu: Thomas Keller (Německo), Christian Renner (Německo), Stefan Schotte (Francie) a Sven Thiel (Německo)

Řešení pro dynamické filtrování: Tým vyvinul kód, který sbírá data v reálném čase ze všech bodů v prostorách závodu a co nejrychleji je přenáší do cloudu. Technici díky tomu mohou identifikovat problémy ve všech fázích výroby a také jaká zařízení způsobila, že musí začít pracovat na zmírnění dalšího narušení výroby.

Druhé místo (cena 3 000 USD)

Tým: Death Star Contractors

Členové týmu: Shahid Anchummal, Eiven Wong a Manju Venugopal (Singapur)

Řešení pro modernizaci vizuálních systémů: Členové týmu vytvořili vizualizační nástroj, který zákazníkům pomáhá porozumět kompatibilitě jejich současných systémů. Dashboard ukazuje, v jaké fázi životního cyklu se zařízení zákazníka nachází, a doporučuje nová řešení a produkty.

Třetí místo (cena 2 000 USD)

Tým: Rockwell Imachination

Členové týmu: Meiling He, Xiangyong Luo, Gino Maulini a Simon J. Vancina (Spojené státy americké)

Řešení pro optimalizaci výroby: Tým navrhl automatizovaný systém denního plánování přiřazování pracovníků k výrobním zařízením. Inovativní přístup automatizuje časově náročný proces ručního plánování a vede k vyšší produktivitě a lepším výsledkům.

Čestné uznání (cena 1 000 USD)

Tým: CRON

Členové týmu: Julian Singkham, Aqeel Al Shafei, Noah Kennedy a Isaiah Rondeau (Spojené státy americké)

Řešení pro dynamické filtrování: Tým vyvinul způsob identifikace anomálií ve výrobním procesu. Tým prokázal úspěšnost přenosu dat do cloudu při použití v reálném čase. Programování umožnilo týmu identifikovat a zmírnit narušení výrobních operací.

Hackathonu 24toCode se zúčastnilo 52 týmů, v rámci kterých soutěžilo více než 200 lidí ze všech regionů světa, včetně inovátorů z Austrálie, Chile, Číny, Kolumbie, Francie, Německa, Indie, Japonska, Mexika, Polska a Velké Británie.

Tato různorodá skupina účastníků sahala od studentů středních a vysokých škol po zkušené profesionály a formovala se z různých prostředí. Technici, vývojáři, softwaroví inženýři a studenti během dvoudenní akce spolupracovali s příslušnými odborníky z Rockwell Automation na řešení problémů z reálného světa týkajících se konvergence OT/IT, udržitelnosti, plánování výroby, systémové kompatibility a migrace.

Hackathon společnosti Rockwell Automation 24toCode proběhl poprvé v roce 2019 v Mayfield Heights v Ohiu a následně v Milwaukee. Letošní virtuální formát umožnil účast soutěžících z celého světa.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Bezpečnost v průmyslu
2020-11-04 - 2020-11-04
Místo: Brno
EX prostředí 2020
2020-11-05 - 2020-11-05
Místo: Brno
Fórum údržby 2020
2020-12-01 - 2020-12-01
Místo: Praha
Amper 2021
2021-03-15 - 2021-03-19
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI