Print

Řešení řízení typu midrange nabízejí nový výkon a funkčnost za příznivou cenu

-- 22.07.12

Dochází k výraznému rožšíření portfolia systému Integrated Architecture pro menší aplikace o řadu škálovatelných programovatelných automatů (PAC) CompactLogix společnosti Allen-Bradley, kompaktní servopohony Kinetix, škálovatelné I/O a všestranné vizualizační a softwarové nástroje PanelView Plus 6.

Díky funkcím pro vysoký výkon, jako je vyšší výkon procesoru, integrované polohování s protokolem CIP po síti EtherNet/IP, integrovaná bezpečnost a opětovně použitelné vývojářské nástroje, nyní dáváme uživatelům možnost standardizovat na cenově příznivé a škálovatelné jednotné řídicí platformě.

Využitím systému Integrated Architecture společnosti Rockwell Automation v menších aplikacích, s označením „řídicí řešení typu Midrange“, mohou výrobci snížit náklady a složitost jejich strojů a zároveň poskytovat více konkurenceschopnou a škálovatelnou nabídku. Koneční uživatelé zase mohou standardizovat na jednotné společné technologii. Tradiční architektury využívají samostatné řídicí infrastruktury pro automatizační aplikace, jako je bezpečnost, polohování a řízení procesu. Systém Integrated Architecture s jeho rozšířenými a škálovatelnými „řídicími řešeními typu Midrange“ pomůže výrobcům strojů standardizovat na jednotné řídicí architektuře a zároveň využívat společné prostředí pro programování aplikací a konfigurací – bez ohledu na typy aplikací, které mají spravovat, nebo na složitost stroje, který stavějí.

Díky začlenění řídicích prvků ControlLogix L7 do formátu CompactLogix můžeme výrobcům strojů, kteří berou ohled na cenu, nabídnout výkonnostní prvky, jako je integrované polohování s protokolem CIP po síti EtherNet/IP jak pro servopohony, tak pro střídavé pohony, a to v mnohem nižší cenové relaci. Výrobci strojů mohou rovněž obejít zdlouhavé procesy výběru řízení, lépe se přizpůsobit měnícím se parametrům provedení nebo rozšířením požadavků aplikace konečného zákazníka a věnovat více technických zdrojů inovaci stroje. Protože se technici musejí zaškolit jen pro jednu platformu, výrobce stroje může navíc poskytovat soustředěnější podporu a zároveň uspořit na celkových nákladech na školení. A protože bude mít dobré znalosti o fungování dané řídicí architektury více techniků a pracovníků, zvýší se i konzistentnost a kvalita zákaznické podpory. Standardizace na jednotné řídicí platformě navíc výrobci stroje umožňuje držet skladem méně dílů a současně zvýšit celkovou dostupnost dílů.

Jádrem rozšířeného řešení jsou tři nové platformy PAC CompactLogix společnosti Allen-Bradley – L1, L2 a L3, které využívají stejnou konfiguraci, síťové zapojení a vizualizační prostředí jako systémy na bázi prvků ControlLogix. Řada L1 zahrnuje tři modely L16ER, L18ER a L18ERM. Prvky PAC L1 nabízejí uživateli nejrůznější varianty paměti, rozšíření a funkcí pro vzdálená zařízení, takže uživatelé mohou přesně naplnit své automatizační potřeby vysoce funkčním řídicím prvkem. Varianta ERM navíc nabízí schopnost řídit dvě osy polohování s protokolem CIP po síti Ether- Net/IP. Také řada L2 obsahuje tři modely – L24ER-QB1B, L24ER- QBFC1B a L27ERM-QBFC1B. Nabízejí větší paměť než řada L1, mají zabudované speciální I/O, větší funkčnost pro vzdálená zařízení a model L27ERM nabízí schopnost řídit až čtyři osy polohování s protokolem CIP po síti EtherNet/IP. A nakonec je zde řada L3, kterou tvoří šest modelů – L30ER, L30ERM, L30ER-NSE, L33ER, L33ERM a L36ERM, a tato řada rozšiřuje nabídku více.

Nabízí ještě větší paměť než řada L2, má větší možnosti modulu I/O, lepší schopnost práce s vzdálenými zařízeními a tři modely nabízející možnost řídit 4, 8 a 16 os polohování s protokolem CIP po síti EtherNet/IP. Software pro navrhování a konfiguraci RSLogix 5000 poskytuje jednotné vývojářské prostředí systému Integrated Architecture společnosti Rockwell Automation, včetně nedávno rozšířeného portfolia typu Midrange. Novou řadu prvků PAC a softwaru RSLogix 5000 doplňuje sada doplňkových zařízení nabízejících stejnou škálovatelnost a konektivitu. Nový servopohon Allen-Bradley Kinetix 350, s možností připojení k síti EtherNet/IP, zjednodušuje síťovou architekturu odstraněním nutnosti samostatné polohovací sítě a poskytuje vysoce výkonné, cenově příznivé řešení pro stroje s nízkým počtem os.

Rozhraní HMI PanelView Plus 6 a PanelView Plus Compact představují cenově příznivá operátorská rozhraní s vyspělou integrací s řídicími prvky na bázi systému Logix. Přepínače Stratix, řízené technologií Cisco, poskytují špičkovou funkčnost přepínání pro usnadnění integrace do vaší infrastruktury. Modul ArmorBlock Dual Port EtherNet/IP QuickConnect pomáhá zvýšit flexibilitu a účinnost výrobních procesů. Rychlospojky Quick Connect jsou přidanou funkčností sítí EtherNet/IP umožňující rychlé spojení mezi řídicím prvkem a modulem ArmorBlock. Z hlediska produktu navíc ethernetový adaptér AENTR společnosti Allen-Bradley přispívá ke zkrácení doby potřebné pro migraci programovatelných řídicích prvků SLC k prvkům PAC CompactLogix, díky opětovnému použití stávajících I/O a provozní kabeláže.

Nástroje Migration Tools rovněž zahrnují nástrojové sady napomáhající ke snadné konverzi stávajících řešení a/nebo migraci starších platforem do systému CompactLogix při zachování stávající provozní kabeláže a fyzických rozměrů řídicí skříně. Nabízíme také řadu mechatronických produktů a nástrojů. Naše portfolio pro navrhování mechatroniky zahrnuje software Motion Analyzer 6.0, rotační servomotory s přímým náhonem řady RDD, lineární písty a integrované lineární fáze řady MP. Toto portfolio pomáhá technikům lépe spolupracovat a zkracuje čas potřebný pro vývoj tím, že poskytuje společné fórum, kde lze snadněji shromažďovat návrhářské podněty od mechaniků, řídicích a softwarových inženýrů a elektrotechniků. K našim návrhářským nástrojům patří sada Drives and

Motion Accelerator Toolkit (DMAT), která při použití se zařízením Allen-Bradley Kinetix 350 vytváří širokou řadu návrhářských nástrojů, včetně sad Accelerator Toolkits, Product Selection Toolbox a knihovny Sample Code Library. Naše globální divize Solutions and Services dále nabízí podporu umožňující uživatelům zvolit si úroveň servisu, která nejlépe odpovídá jejich firemním cílům, interním technickým možnostem a rozpočtům. Díky výkonu, škálovatelnosti, integrovanému polohování a příznivé ceně, což jsou hlavní faktory této rozšířené nabídky, mají nyní uživatelé mnohem větší flexibilitu naplňování budoucích požadavků. Možnosti jsou opravdu neomezené.

www.rockwellautomation.com

 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

31. ročník konference o teorii a praxi výroby a zpracování oceli
2015-04-09 - 2015-04-10
Místo: Hotel Energetic, Rožnov pod Radhoštěm
Hannover Messe 2015
2015-04-13 - 2015-04-17
Místo: Hannover
Dny teplárenství a energetiky
2015-04-21 - 2015-04-23
Místo: Kongresové výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové
FOR INDUSTRY 2015
2015-04-21 - 2015-04-23
Místo: PVA EXPO PRAHA
FOR INDUSTRY 2015
2015-04-21 - 2015-04-23
Místo: PVA EXPO Praha

Katalog

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
Thámova 13
180 00 Praha 8
tel. 00420737266673

COMPAS automatizace, spol. s r.o.
COMPAS automatizace, spol. s r.o.
Nádražní 610/26
59101 Žďár nad Sázavou
tel. +420 567 567 111

Invensys
Invensys
Žirovnická 3124
106 00 Praha 10
tel. +420 (0)267 182 220

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

Omron Electronics spol. s r.o.
Omron Electronics spol. s r.o.
Jankovcova 53
170 00 Praha 7
tel. +420 234 602 602

všechny firmy
Reklama


Anketa


Ano, proto se je snažíme minimalizovat
Ne, jsou na odpovídající úrovni
Nejsou vysoké, ale rychle rostou

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   Partneři   |   Blogy   |   
Copyright Trade Media International Holdings Sp. z o.o. ul. Wita Stwosza 59a, 02-661 Warszawa
KRS 0000281036, NIP 521-34-36-770, Regon 140966270
Všechny materiály pocházející ze stránek Control Engineering USA jsou vlastnictvím CFE Media. Všechna práva vyhrazena.
Navštivte naše další stránky