term paper sample connect accounting homework help as i lay dying essay dissertation schiedsgerichtsbarkeit help writing a 5 paragraph essay where can i go to do my homework help homework online student
Print

Systémy počítačového vidění In-Sight mají zásadní význam pro úspěšnou manipulaci a čtení znaků na obráběných dílech

-- 14.03.14

Výroba automobilových kotoučových brzd může být fyzicky náročným a problematickým procesem, který má sofistikované požadavky na sledování. Společnost Alber Gussbearbeitungs vyvinula plně automatizovaný proces dokončování a testování kotoučových brzd, který zajišťuje výrobky té nejvyšší kvality a zaměstnance zbavuje těžké fyzické práce.

Integrované počítačové vidění dává procesu manipulace bystrý zrak s moderním systémem počítačového vidění a spolehlivě čte alfanumerické znaky (Optical Character Recognition). Dnešní výrobci automobilových dílů se již nespokojí s pouhou výrobou prvotřídních přesných dílů. Mnoho vyrobených součástí musí být sledováno, aby se zajistila plná spolehlivost procesu vysledovatelnosti. Aby společnost Alber tyto nároky splnilhttp://www.controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Bar%C4%8Da/Casopis_brezen_2014/cognex2.JPGa, pořídila si dva inteligentní systémy počítačového vidění In-Sight® od společnosti Cognex pro čtení alfanumerických znaků na rotujících kotoučových brzdách. Nejenže se tím zvyšuje bezpečnost procesu, ale také zbavuje zaměstnance nutnosti provádět namáhavé úkony.

Těžké časy

Kotoučové brzdy pro automobily váží mezi 12 až 20 kg. Předtím, než společnost Alber implementovala technologii počítačového vidění společnosti Cognex, museli zaměstnanci opakovaně zdvíhat těžké kotouče z nerezových přepravek a pokládat je na různé stanice. Tato těžká práce představovala zdravotní rizika pro pracovníky na výrobní lince. Dnes již to není problém, protože proces soustružení a frézování před dokončovacími a inspekčními úkony byl plně automatizován.

Aby byl tento proces automatizovaný, společnost CNC Automation Würfel, specializovaná na automatizaci, společně s odborníky na zpracování obrazu ze společnosti i-mation, naučili robota Yaskawa Motoman MH50-35 vidět.

Ostříží oko

Systém počítačového vidění In-Sight byl nainstalován přímo na hlavici čelistí. Díky svému automatickému ostření, rychlému pořizování snímku a zabudovanému osvětlení tato plně integrovaná inteligentní kamera rozpoznává umístění diskových kotoučů přicházejících na dopravníkový pás. Kamera se vycentruje na vnitřní průměr a následně jsou ve zlomku sekundy přenesena do řízení robota data snímku, což umožňuje vysoce výkonným magnetům rychle
kotouče uchopit.

Prvním krokem po uchopení kotoučové brzdy je přečtení alfanumerických znaků. K provedení tohoto kroku robot položí kotoučovou brzdu na otočnou plošinu. Druhý systém In-Sight přečte alfanumerické znaky, přičemž mu při zaostřování
http://www.controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Bar%C4%8Da/Casopis_brezen_2014/cognex.JPGznaků pomáhá jeho integrované osvětlení červenými diodami LED. 

Vysokorychlostní liniový skenerový zobrazovač 1K In-Sight během dvou otáček kotoučové brzdy zachytí vyražené znaky rozložené do obrazových bodů. Spolehlivé přečtení různých vyražených znaků bylo pro odborníky na počítačové vidění ve společnosti i-mation jedním z nejnáročnějších úkolů, protože se typ ražení může mezi jednotlivými šaržemi produktu lišit. Společnost i-mation tuto překážku překonala využitím procesu učení všech možných variant krok za krokem. Usnadnil jí to vysoce výkonný nástroj zpracování obrazu OCRMax™ pro aplikace OCR od společnosti Cognex a uživatelsky přívětivý software In-Sight Explorer.

Přesné umisťování

Po přečtení alfanumerických znaků se provádějí dokončovací a inspekční úkony, včetně vyvažování a zvukového testování. Nakonec robot do nerezové přepravky na sebe naskládá šest kotoučových brzd a shora je přikryje dřevěným krytem. Kamera In-Sight na robotu lokalizuje přesnou polohu pomocí jednoduchého černého křížku.

Jistá budoucnost

Pro společnost Alber jsou plně automatizovaný systém na manipulaci s kotoučovými brzdami a oba systémy počítačového vidění společnosti Cognex prvními technologiemi svého druhu a hrají zásadní roli při automatizaci výrobní linky a snižování zátěže zaměstnanců.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět". Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti  počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také
ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti.

Další podrobnosti naleznete na webových stránkách společnosti Cognex www.cognex.com.

Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com 
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2021 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI