Print

Proline 300/500 – průtokoměrná technika pro budoucnost

-- 20.09.16

Pro trvale vyšší úroveň bezpečnosti, kvalitu výrobku a připravenost ve vašem systému procesů.

Již téměř 40 let nabízí Endress+Hauser svým zákazníkům z celého světa ty nejucelenější řady výrobků pro měření průtoku kapalin, plynů a páry. Na tomto úspěchu se významně podílela skupina měřicích přístrojů Proline, která nyní opět vábí zákazníky příslibem unikátních inovací, jež zajistí, aby obdrželi proces i kvalitu výrobků na té nejvyšší úrovni.

V různých odvětvích se neustále zvyšují požadavky týkající se bezpečnosti, právních standardů, efektivity a kvality. Navíc provozovatelé technologických systémů musejí také řešit problémy stoupajících nákladů a tlaku konkurence.

V rámci automatizačních procesů nabývají v neposlední řadě na významu i nově vyvstávající příležitosti v oblasti digitální propojitelnosti prostřednictvím Industry 4.0.

Díky četným inovačním funkcím a vlastnostem přístrojů umožňují nové výrobky Proline 300 a Proline 500 všestranné měření průtoku ve všech aplikacích v oblasti procesů – od měření množství přes sledování procesů až po sledovací úkony či měření v obchodním styku.

Proline 300/500 měří s tou nejvyšší přesností nejen průtoky potrubím, ale také dává nahlédnout do procesu samotného, přičemž zajišťuje, aby operátoři technologického vybavení obdrželi hojnost diagnostických a technologických údajů. Uživatelům to prospěje mnoha různými způsoby – např. prostřednictvím optimálního sledování procesů, snížením poruchových prostojů, a tedy i efektivnějším řízením procesů.

Výrobky Proline 300/500 byly vyvinuty zcela v souladu se směrnicemi SIL (IEC 61508) a jako takové jsou zárukou té největší bezpečnosti za provozu. I výstražná hlášení, jež se v souladu s NAMUR NE107 zobrazují na displeji v případě výskytu chyby, přispívají k provozní bezpečnosti, jelikož okamžitě oznamují případnou poruchu přístroje, který potřebuje opravit, potřebu údržby, resp. chod mimo oblast předem nadefinovaných specifikací.

Vysoce kvalitní senzory pro měření několika veličin zároveň

Již od roku 1993 je řada přístrojů Proline předmětem ustavičného rozvoje. Jako ten nejmodernější převodník může být systém Proline 300/500 libovolně kombinován se senzory Promass (Coriolisova typu) nebo magneticko-indukčními senzory Promag, které se osvědčily již v mnoha aplikacích. V závislosti na principu měření lze ve stejnou dobu měřit několik procesních proměnných, a to vždy jen jedním přístrojem: v případě Coriolisova principu měření průtoku se mj. jedná o hmotnostní průtok, objemový průtok, hustotu, viskozitu či teplotu, zatímco elektromagnetický princip je zaměřen na objemový průtok, teplotu a elektrickou vodivost.

Každý měřicí přístroj Proline 300/500 se před dodáním kontroluje s využitím akreditovaných, plně sledovatelných kalibračních zařízení (ISO/IEC 17025). Toto nemá obdoby nikde na světě a je to zárukou stejně vysoké úrovně kvality měření, bez ohledu na to, kde se výroba nachází. I robustní provedení všech senzorů Endress+Hauser je zárukou optimálních parametrů měření, a to i za velmi nestálých podmínek procesu.

Přidaná hodnota díky informacím z terénu

Proline 300/500 je vybaven množstvím funkcí, které zatím nebyly překonány a které poskytují zákazníkovi maximální množství procesních informací. Nejenže je možné načítat údaje o přístroji, diagnostická, provozní či technologická data z rozvodny, ale také přímo na místě díky webovému serveru začleněnému do měřicího přístroje. To umožňuje přímé připojení notebooku, aniž by k tomu bylo zapotřebí jakéhokoli dalšího softwaru či hardwaru. Možné je jednoduché načtení dat na dálku prostřednictvím nainstalovaného bezdrátového protokolu WLAN. Jedná se o celosvětovou novinku, která zjednoduší budoucí provoz a údržbu. To také platí o sofistikovaném konceptu ukládání dat známém jako HistoROM, který automaticky obnovuje údaje o nastavení měřicího přístroje pro provedení servisního zásahu.

Technologie Heartbeat – vždy vám drží prst na pulzu procesu

Dalším zářným bodem je technologie Heartbeat. Jako nedílná součást všech přístrojů Proline umožňuje tato kontrolní funkce trvalou autodiagnostiku vedle rozsáhlého monitorování naměřených hodnot, stejně jako zajišťuje certifikované a metrologicky sledovatelné ověření přímo za provozu. Operátor nemusí být přítomen v terénu. Ověření lze kdykoli spustit ze všech rozhraní, která jsou k dispozici. To umožňuje např. rozšíření komplexních, aplikačně specifických kalibračních cyklů, což představuje časové i peněžní úspory. Veškeré tyto faktory snižují složitost a rizika, jež by jinak byla systému vlastní, a tedy i zvyšují jeho bezpečnost.

Pohled do budoucna s Proline – připraven pro Průmysl 4.0

Proline 300/500 má unikátní řadu signálních výstupů a protokolů: HART, PROFIBUS, FOUNDATION fieldbus, Modbus RS485, EtherNet/ IP a PROFINET. Ty zajišťují, aby zákazníci byli s to bezproblémově začleňovat průtokoměry Endress+Hauser do svých stávajících infrastruktur nebo automatizačních systémů.

Díky transparentnímu toku diagnostických a měřicích dat – od senzoru k systému řízení procesu – se netušené možnosti stávají realitou a zajišťují bezpečné a ucelené řízení procesů.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Moderní technologie v energetice
2019-05-28 - 2019-05-28
Místo: Hotel Avanti, Brno
Fórum kvality
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Holiday Inn, Žilina
Národné fórum údržby 2019
2019-05-28 - 2019-05-29
Místo: Hotel PATRIA, Vysoké Tatry
I servis může být SMART
2019-06-04 - 2019-06-05
Místo: ABB s.r.o., Ostrava-Hrabová
Technology Days 2019
2019-06-17 - 2019-06-20
Místo: Výstavní a společenské centrum IDEON, Pardubice

Katalog

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI