Print

Profesionální modulární průmyslové switche Microsens

-- 25.04.14

Microsens, německá společnost s předním postavením na světovém trhu v oblasti vývoje, výroby a prodeje zařízení pro komunikaci po optických vláknech, uvádí na trh průmyslový modulární switch z řady Profi Line. V průmyslových sítích se zvedá nárůst IP zařízení, což má za následek požadavky na propustnost a flexibilitu sítí. V těchto podmínkách jsou switche rozhodujícími uzly, které spojují technologii automatizace s IP sítěmi. Řada Profi Line byla vyvinuta pro prostředí, kde je třeba vysoká spolehlivost a flexibilita.

Operační systém Linux
Software switche je založen na operačním systému Linux a je vybaven čipsetem v kombinaci s procesorem ARM. Software tedy umožňuje dynamické úpravy dle potřeb nejnáročnějších zákazníků. OS Linux má jednu z největších programátorských komunit světa, což má za následek rapidní vývoj a dokonale bezproblémový chod bez zbytečných restartů switche. OS Linux podporuje veškeré IP standardy – jak IPv4, tak IPv6. V případě problémů je možné restartovat jednotlivé služby odděleně. V softwaru zařízení je možné vytvářet skripty a v dalších aktualizacích se plánuje podpora aplikací. Vývojové prostředí bude otevřeno pro programátory z třetích stran.

Maximální flexibilita při použití modulů
Dokonce i základní modul nabízí 13 gigabitových portů, z nichž čtyři jsou combo s možností rozšíření o SFP moduly do optických spojů. Díky velice úspornému designu má switch dva alarmové vstupy/výstupy, např. pro integrování senzoru do prostředí switche. Metalické porty nabízejí PoE (15,4W na port) nebo PoE+ (25,5W na port); díky této funkcí můžete napájet koncové zařízení přímo ze http://controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Bar%C4%8Da/Casopis_duben_2014/digi_microsens1.JPGswitche bez nutnosti pořídit další externí zdroje. Napájení switche je možné z externího zdroje nebo pomocí PoE/PoE+.

Modulární řešení switche umožňuje přizpůsobit požadavky na počet portů přesně dle specifikací a počet portů se může měnit dle aktuálních potřeb. Počáteční investice do switche může být nízká a až tehdy, když jsou za potřebí další porty, je možné pořídit další modul („pay as you grow“).

Podpora SD karet pro zálohu
Firmware a konfigurace switche jsou ukládány na SD kartu v základním modulu. V případě, že je potřeba vyměnit switch, stačí jednoduše kartu vložit do nového kusu a bez nutnosti dalšího nastavení je switch opět připravený k provozu. V případě, že potřebujete jednotné nastavení všech switchů v síti, stačí jednoduše zkopírovat nastavení na cílové SD karty.

Management všech switchů z jednoho místa
Switche s managementem od společnosti Microsens je možné spravovat přes Network Management Platform. Program může mít nainstalovaný každý uživatel a spravovat switche přímo nebo je možné nainstalovat NMP server. Výhody serveru jsou znatelné tehdy, když pracuji s aplikací více uživatelů. Platforma neslouží pouze jako management, ale také pro monitoring, nastavení e-mailové notifikace, vizualizaci sítě a mnohé další.

Switche bez managementu
Společnost Microsens nabízí ekonomickou řadu switchů bez managementu. Jedná se o základní průmyslové switche, které jsou určené pro náročné průmyslové prostředí, kde jsou výpadky sítě nepřípustné. Switche je možno napájet redundantně a jejich instalace je velice jednoduchá.

Switch navržený a vyrobený v Německu
Na základě zkušeností vývojářů a know-how společnosti Microsens byla v Německu vyvinuta jak konstrukce switche, tak jeho software. Tím, že se switch vyrábí v Německu, se výrazně zvyšuje kvalita, robustnost a životnost produktu. http://controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Bar%C4%8Da/Casopis_duben_2014/digi_microsens2.JPGKvalitu značky potvrzuje také fakt, že každý produkt, který byl vyroben ve společnosti Microsens, je individuálně testovaný. Pokud se Vám někdy stalo, že Vám dorazil zcela nefunkční produkt, věřte, že s produkty od společnosti Microsens se nic takového nemůže stát. Řadu Profi Line doporučujeme všude tam, kde jsou požadavky na minimální toleranci chyb a nejkratší čas obnovy linky.

Switche jsou vhodné do náročných prostředí, kde se objevují velké teplotní výkyvy, vibrace, velká prašnost a další nehostinné podmínky. Dále jsou switche vhodné do prostředí, kde způsobují výpadky sítě nemalé škody.

Autor: Roman Štemberk, DiS, PROFIcomms, s.r.o.


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI