Print

Pro-face: ideální volba HMI pro všechny provozy

-- 15.09.14

Společnost ServisControl s.r.o. nabízí kompletní podporu v oblasti průmyslové automatizace. Díky oddělení služeb, oprav a prodeje jsme schopni řešit většinu zadání a problémů na instalované bázi u zákazníka.

Oddělení služeb:

• Technická a servisní podpora pro systémy Allen Bradley, Siemens, Mitsubishi, Omron, Pro-face atd.

• Zákaznická školení v sofistikovaném školicím centru v Kolíně, semináře a kurzy.

• Retrofity – modernizace starých strojů a zařízení na nové, výkonné a dostupné systémy.

• Projekty – nové aplikace, monitorování výroby, sběr dat a vizualizace atd.

• Stavba specializovaných jednoúčelových strojů, dopravníků a manipulátorů na klíč dle zadání.

Oddělení oprav:

• Opravy veškerých komponentů pro průmyslovou automatizaci od všech výrobců včetně „no name“.

• Urgentní opravy prováděné v den poruchy v rámci pouhých několika hodin.

• Opravy servomotorů i rozbitých dotykových vrstev operátorských panelů.

• Vstupní analýza závady zdarma pro vytvoření cenové nabídky.

• Vyzvednutí dílů u zákazníka zdarma do druhého dne – žádná poštovní administrativa.

Oddělení prodeje:

• Distribuce Pro-face – výhradní distributor v ČR, na Slovensku a v Maďarsku; kompletní obchodní i technická podpora, více na stránkách www.global.pro-face.com.

• Prodej nových i repasovaných dílů pro všechny výrobce průmyslových komponentů.

• On-line sklad náhradních dílů v Kolíně na store.serviscontrol.cz.

• Distribuce Opto 22 v ČR a na Slovensku – kompletní obchodní a technická podpora.

• Mobilní vizualizace Groov – on-line vizualizace; nevyžaduje žádné instalace, komunikuje napřímo s databázemi i většinou řídicích systémů a zařízení, můžete ji prohlížet bez omezení na jakémkoli prohlížeči a můžete se připojit kdykoli a odkudkoli. Demo verze zdarma ke stažení na www.groov.com.

http://www.controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Barca_Karchova/Casopis_zari_2014/serviscontrol1.JPG

Společnost ServisControl s.r.o. je také výhradní distributor japonské firmy Pro-face v ČR a na Slovensku a podílí se na distribuci také v Maďarsku. Pro zákazníka to znamená 100% obchodní a servisní podporu. Výrobky od Pro-face prodáváme koncovým zákazníkům i integrátorům s možností dodání s nahraným aplikačním SW nebo je dodáváme na klíč, včetně naprogramování, instalace a oživení. Na všechny nové panely poskytujeme záruční i pozáruční servis, technickou podporu a provádíme školení. Panely od Pro-face držíme skladem v Kolíně.

Operátorské panely značky Pro-face se pyšní nejen pokročilými vlastnostmi, ale především kvalitou a spolehlivostí. Díky zabudovaným ovladačům je možné tyto panely připojit k široké škále řídicích systémů a zařízení a zároveň lze pomocí těchto panelů zasíťovat a centrálně stahovat provozní data z celého provozu. Pomocí funkce pass through dokáže uživatel po Ethernetu naprogramovat i automaty na sériové komunikaci, aniž by musel opustit kancelář a své PC.

Operátorské panely Pro-face řady GP4000

nabízejí celé spektrum nových funkcí a standardů, jež posouvají panely Pro-face důrazně vpřed. Nejvýraznějším rozdílem je kvalita displeje – LED podsvícení a barevný TFT s 65 000 barvami, snadné řešení závad díky  jednoduchému nastavení alarmů, Ethernet multi-link (zapojení, komunikace a řízení velkého množství panelů po Ethernetu přes master HMI), funkce Siemens Tag Import (proměnné se nemusejí zakládat, ale přetáhnou se z PLC do Gp Pro-Ex pro snadnější tvorbu obrazovek), rychlý start up díky vlastnímu firmwaru, matrix funkce (dvoutlačítkové ovládání), připojení široké škály zařízení přes USB rozhraní a mnoho dalšího.

GP 4000 jsou nabízeny ve dvou provedeních, která se liší cenou, výkonem, vnitřní pamětí a nabízenými funkcemi. Panely Standard dokážou komunikovat přes 4 protokoly současně, panely Basic pouze dvěma.

V nabídce je i modulární Touch PLC, které nabízí snadnou instalaci, velmi příznivou cenu, standardy řady GP4000 a 18 digitálních a 4 analogové I/O.

http://www.controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Barca_Karchova/Casopis_zari_2014/serviscontrol2.JPG

Nová řada HMI „smart portálů“ SP5000

http://www.controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Barca_Karchova/Casopis_zari_2014/serviscontrol3.JPGPro-face, světový lídr v oblasti Human Machine Interface (HMI), uvedl na trh novou řadu panelů, revoluční technologii smart portálů, s cílem vylepšit a zvýšit efektivitu sběru a zpracování dat z instalované báze. Produkty SP5000 jsou pro tyto účely stvořené a za minimálních nákladů dosahují maximálních výsledků. Panely jsou nabízeny ve12konfiguracích, které obsahují 2 zadní odnímatelné moduly (Open Box a Power Box) a šest modelů displeje (3× Premium ve velikostech 15“, 12“ a 10“ a 3× Advanced ve velikostech 5“, 7“ a 10“), abyste si mohli složit optimální konfiguraci dle aplikace a použití.

SP5000 používají multidotykový panel s TFT LCD displejem s 16 miliony barev a tablet-like funkcí, která usnadní vývoj aplikace a rozhraní displeje (při použití Premium displeje). Portál s modulem Open Box používá bezšroubový a odnímatelný modul, jenž usnadňuje mobilitu a údržbu při opravách nebo výměně zařízení a podporuje aplikace, které běží na Windows. Díky tomu můžete používat stejné aplikace pro ověření manuálů, analýzu dat a informací z výrobních hal, jež používáte v kanceláři (PDF, Acces…). Pokud chcete používat stávající aplikace s důrazem na rychlost a výkon, použijete bezšroubový a odnímatelný modul Power Box, který Windows nepodporuje.

SP5000 je standardně vybaven dvěma ethernetovými porty. Fyzicky dělí úseky office a factory pomocí dvou IP adres, aby bylo vytvořeno bezpečné a snadno spravované síťové připojení. K dispozici jsou také dva SIO porty a až tři USB porty. Panely jsou standardně vybaveny ovladačem, který lze připojit k mnoha zařízením, aniž by bylo nutné jej programovat, což umožňuje jednoduché připojení. Všechny panely Pro-face jsou programovány pomocí SW GP Pro Ex od verze 4.0. a certifikovány pro použití v širokém spektru situací a prostředí včetně EX.

Pro-face HMI remote – funkce pro vzdálené připojení k panelům řady 4000 a http://www.controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Barca_Karchova/Casopis_zari_2014/serviscontrol4.JPG5000. Postačí stáhnout si aplikaci z webu do svého telefonu či tabletu se systémem Android nebo iOS a nadále už nemusíte ovládat zařízení či stroj pomocí HMI panelu, ale odkudkoli pomocí mobilního zařízení. Rozhraní panelu HMI se vám zobrazí na tabletu či smart telefonu a vy můžete ovládat a  nastavovat parametry na panelu odkudkoli bez nutnosti přítomnosti ve výrobě.

EZ tlačítkový modul – zapojuje se přes USB rozhraní k panelům Pro-face řady 4000 a 5000. Tlačítka lze nastavit na signalizaci stavu alarmů na různé barvy v závislosti na aktuálním stavu. Lze kontrolovat stav alarmu, i když je v HMI aktuálně zobrazená jiná obrazovka nebo je HMI v pohotovostním režimu. Pokud se stroj ocitne v alarmovém stavu, rozsvítí se barevné tlačítko. Jeho stisknutím se zobrazí obrazovka alarmu a vy ihned vidíte, kde vznikl problém. Dalším tlačítkem můžete stroj opět zprovoznit. Tlačítkový modul také chrání a prodlužuje životnost dotykové vrstvy, neboť supluje nejčastěji používaná tlačítka.

EZ čtečka otisků prstů – instalovaná pomocí USB konektoru; lze nastavit 15 úrovní hesla pro snížení problémů způsobených nevhodným použitím či zapomenutím. Údaje o otiscích prstů jsou registrovány a udržovány  prostřednictvím HMI nebo počítače připojeného ke čtečce. Zařízení umožňuje uložit údaje o otiscích prstů až pro 100 uživatelů a lze je importovat do různých projektů pro použití v jiných GP.

http://www.controlengcesko.com/fileadmin/grafika/Barca_Karchova/Casopis_zari_2014/serviscontrol5.JPGEZ NumPad – redukuje počet programovaných alfanumerických obrazovek panelů, čímž šetří čas instalace. Tlačítka na EZ NumPadu poskytují dotykovou zpětnou vazbu, což je výhodné při ovládání v rukavicích. Instalace je snadná – prostrčíme NumPad jedním 22mm otvorem v krytu nebo proti zdi s volitelnou montážní sadou na stěnu adaptéru. EZ NumPad lze nainstalovat mimo operátorský panel pomocí běžného USB kabelu až do délky 5 metrů.

EZ světelný maják – nabízí maximální efektivitu ovládáním přes kontrolní panel a úsporu člověkohodin, které jsou jinak vyžadovány na kabelování. Má jen jeden HW, u něhož lze nastavit barvy pomocí SW, s viditelností na velkou vzdálenost (USB zapojení).

global.pro-face.com/node/13156/


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Trendy v robotizaci 2020
2020-01-28 - 2020-01-30
Místo: Best Western Premier / Avanti, Brno
DIAGO 2020
2020-01-28 - 2020-01-29
Místo: Orea Resort Devět Skal ***, Sněžné - Milovy
Trendy automobilové logistiky 2020
2020-02-20 - 2020-02-20
Místo: Parkhotel Plzeň
Úspory v průmyslu
2020-03-03 - 2020-03-03
Místo: Ostrava
AMPER TOUR 2020
2020-03-17 - 2020-03-19
Místo: Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI