Print

(Přiz)působivá vzdálená správa

-- 23.07.18

Případová studie: Jak eWON na dálku osvětluje novou O2 arénu v Dublinu

Společnost Architen Lighting, která se specializuje na projektování osvětlení, si vybrala technologii eWON pro sledování a diagnostiku svých osvětlovacích systémů v rámci nedávného projektu v nové aréně v Dublinu. Dálkové sledování světelné show

Aréna s kapacitou 14 500 diváků, sponzorovaná společností O2, je novým prostorem pro pořádání koncertů a dalších akcí. Budova původně sloužila jako staré skladiště, ale od svého znovuotevření v prosinci 2008 už hostila vyprodané koncerty skupin formátu Coldplay nebo Kings of Leon. Aréna je vybavena rozsáhlou sítí osvětlení s více než 6 000 LED svítidly.

Díky instalaci průmyslového VPN routeru eWON u svých systémů řízení osvětlení může nyní společnost Architen Lighting na dálku sledovat a řídit zákaznické osvětlovací systémy odkudkoli na světě, a to prostřednictvím zabezpečeného širokopásmového nebo bezdrátového připojení. Technici se jen přihlásí na webovou stránku pomocí softwaru služby Talk2M zvaného „eCatcher“, který jim umožní zapnout nebo změnit světelné efekty, a to vše z vlastního stolního počítače.

Klid v duši

Christopher Rowell, projektový manažer Architen Lighting, podotýká: „Při uvedení do provozu jsme naprogramovali spoustu různých světelných efektů. Ovladač automaticky vybírá příslušný efekt podle dne a času představení. Ovládací pult na místě má také router eWON, který umožňuje provádět změny a ovládání na dálku. Routery eWON jsme dosud nainstalovali u sedmi různých zákazníků a v budoucnu jich chceme používat ještě více. Místo abychom trávili celý den cestováním k zákazníkovi za účelem modernizace nebo změny světelných efektů nebo diagnostikování poruchy, můžeme pomocí služby Talk2M provádět tyto úkoly dálkově, což nám šetří čas i peníze.“

V projektu O2 arény klient nedávno požádal společnost o ztlumení světelných efektů pro určitého VIP hosta. „Do 15 minut jsem pomocí služby Talk2M dokázal napsat a odeslat úpravu do zařízení eWON. Změna byla okamžitá. Bylo to, jako bychom měli přímé ethernetové připojení na pracovišti.“

Zabezpečené webové připojení

Společnost Architen Lighting používá router eWON v kombinaci se zabezpečenou službou internetového připojení Talk2M. Tato služba je bezplatná a nabízí úplnou integraci standardů bezpečnosti IT prostřednictvím zřízení internetového komunikačního „tunelu“ mezi uživatelem a vzdáleným osvětlovacím systémem bez jakýchkoli změn síťové bezpečnosti IT na kterékoli straně. Díky tomu je snadné a rychlé nasadit linku pro vzdálené připojení a vyhnout se složitostem, které se mohou vyskytnout v IT síťové infrastruktuře pracoviště.

Zařízení eWON zajišťuje bezpečné VPN připojení na webový server Talk2M, a to na požádání nebo trvale. Na druhé straně má uživatel rovněž bezpečné VPN připojení na stejný server, jakmile se přihlásí do služby Talk2M. Tento server propojuje dva VPN tunely. K routerům eWON se mohou připojit pouze ověření uživatelé. Jakmile je uživatel připojen pomocí softwaru eCatcher a přihlášen, stačí mu k navázání komunikace s vybraným vzdáleným pracovištěm jediné kliknutí.

Zrovna tak jednoduché je připojení ke vzdálenému místu pomocí mobilní sítě. Router eWON se zabudovaným modemem GPRS nebo EDGE může být ke službě Talk2M připojen buď trvale, nebo je možné jej pro navázání VPN relace s Talk2M aktivovat na dálku odesláním SMS zprávy.

Průmyslové VPN routery eWON jsou kompatibilní se širokou škálou sériových a ethernetových PLC od výrobců, jako je Siemens, Rockwell Automation, Schneider Electric nebo Omron.


 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

ARaP 2019
2019-11-19 - 2019-11-20
Místo: Fakulta strojní ČVUT v Praze, Technická 4, Praha 6
EPLAN Efficiency days 2019
2019-11-19 - 2019-11-19
Místo: Clarion Congress Hotel, Praha
EPLAN Efficiency days 2019
2019-11-20 - 2019-11-20
Místo: Clarion Congress Hotel, Ostrava

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2019 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI