Print

Přístup pro uživatele systémů AutoCAD a ERP

-- 14.07.17

Firma EPLAN, dodavatel softwarových řešení, rozšiřuje okruh uživatelů aplikace EPLAN Data Portal a posiluje tím svou pozici mezinárodního poskytovatele digitálních dat přístrojů a součástek od předních výrobců. Uživatelům veškerých systémů EPLAN nabízí data přibližně 700 000 produktů a více než 1,2 milionu jejich konfiguračních variant. Společnost EPLAN navíc již rok umožňuje všem uživatelům přistupovat k datům ve formátu DXF. EPLAN se tak stává přístupným pro významnou skupinu uživatelů systému AutoCAD. Výrobci přístrojů a zařízení zahrnutých do aplikace EPLAN Data Portal tak rozšíří dosah své nabídky. Přibyla i další nová funkce – spolehlivá komerční data jsou nyní dostupná pro všechny uživatele ERP, PDM či PLM a lze je stáhnout individuálně, tj. po jednotlivých souborech, nebo jako kompletní balíčky dat. Všichni zájemci se mohou registrovat on-line a přístup k datům tak získají zcela zdarma.

Společnost EPLAN již rok nabízí rozšíření výstupních formátů aplikace EPLAN Data Portal. Od nové verze uvedené v květnu minulého roku mají všechny zúčastněné strany přístup ke statisícům přístrojových dat, a to nezávisle na tom, zda používají systémy od firmy EPLAN. Všechno, co pro to musejí udělat, je zaregistrovat se on-line. „S naším portálem pronikáme ke zcela novým skupinám uživatelů; na jedné straně je to skupina uživatelů systémů ERP, PDM/PLM, kteří požadují komerční data, a na druhé straně velmi rozsáhlá skupina uživatelů systému AutoCAD,“ říká Haluk Menderes, výkonný ředitel společnosti EPLAN. V oblasti plánování výroby (ERP) a správy produktových dat budou plně zpřístupněna všechna komerční data, včetně čísel položek, typových čísel a popisných informací. Tato data byla dříve přístupná pouze uživatelům systému EPLAN.

Všichni uživatelé systémů ERP a PDM/PLM, kteří mají zájem, se mohou zaregistrovat on-line a získat tak zdarma přístup k vysoce kvalitním datům v portálu EPLAN Data Portal. Tato data pocházejí přímo od více než 180 výrobců komponent a mohou být stažena bezplatně, a to buď jednotlivě, nebo kompletně jako ucelený balíček dat. Aplikace EPLAN Data Portal tak slouží jako jednotný zdroj dat od různých výrobců, takže složité a zdlouhavé vyhledávání ověřených dat již není nutné. 

Přidaná hodnota pro uživatele systému AutoCAD

A nyní další inovace; dnes jsou již schémata dostupná také ve formátu DXF pro AutoCAD. To je více méně malá senzace, protože až dosud nebyla tato důležitá elektrotechnická data k dispozici a konstruktéři museli v prostředí AutoCAD kreslit schémata od ruky. V blízké budoucnosti však získají po vyplnění registračního formuláře volný přístup ke grafickým datům pro PLC, frekvenční měniče bezpečnostní spínače a mnohé další přístroje. To při konstruování a tvorbě konstrukční dokumentace ušetří mnoho času. Přístroje a zařízení jsou graficky začleněny do výkresů sestav a v následujícím kroku jsou konstruktéry doplněny o odpovídající elektrotechnické informace. 

Více uživatelů znamená více výrobců

„Náš portál je nyní zaměřen na globální okruh uživatelů, kteří přímo nepoužívají náš software, například uživatelé systémů pro plánování výroby,“ připomíná Haluk Menderes, když vysvětluje pozadí tohoto strategického rozhodnutí. „Uživatelé systémů ERP a PDM/PLM tak dostávají centralizovaný zdroj vysoce kvalitních dat, který zahrnuje informace od velkého počtu výrobců automatizační techniky. V některých zemích jsme s formátem DXF oslovili obzvlášť velký okruh uživatelů, jež nyní v jejich každodenní práci podporujeme elektrotechnickými výkresy.“ V těchto zemích se elektrotechnické komponenty často navrhují v MCAD. 

Zajímavé též pro výrobce

Cílem společnosti EPLAN jakožto mezinárodního dodavatele řešení je zvyšovat počet uživatelů portálu, stejně jako povzbuzovat další výrobce z celého světa, aby do něj zahrnuli data svých přístrojů a zařízení. Existují pro to přesvědčivé argumenty: okruh uživatelů, mající v tuto chvíli více než 130 000 členů, se tím bude dále výrazně rozšiřovat. To nabízí výrobcům ideální příležitost uvést a propagovat své výrobky v celosvětovém měřítku.

www.eplan.cz

 


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

Technical Computing Camp 2018
2018-09-06 - 2018-09-07
Místo: Hotel Fontána, Brněnská přehrada
Moderní technologie pro potravinářský průmysl
2018-09-18 - 2018-09-18
Místo: Olomouc
Moderní technologie pro farmaceutický průmysl
2018-09-19 - 2018-09-19
Místo: Olomouc
PROMOTIC SCADA + eWON flexy workshop
2018-09-26 - 2018-09-26
Místo: Hotel Absolutum Boutique Hotel, Praha
MSV Tour 2018
2018-10-01 - 2018-10-04
Místo: Výstaviště Brno

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Pekařská 621/7
155 00 Praha 5
tel. +420 251 551 470

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2018 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI