Print

Pohled pod pokličku podzimních konferencí

-- 10.10.14

Měsíc září již tradičně přinesl řadu konferencí zaměřených na nejrůznější aspekty průmyslové výroby. Pozadu nezůstalo ani naše vydavatelství Trade Media International, které přispělo do nabitého zářijového programu hned dvěma konferencemi konanými v těsném závěsu v reprezentativních prostorách olomouckého kongresového hotelu sítě NH Hotel Group.

První z akcí s názvem „Moderní technologie pro potravinářský průmysl“ proběhla pod záštitou Ministra zemědělství České republiky Mariana Jurečky dne 16. září a přinesla bezmála 60 účastníkům řadu zajímavých přednášek nejen zástupců potravinářské komory, ale především výrobců či distributorů nejnovějších automatizačních technologií určených pro potravinářský průmysl v celé jeho rozmanitosti. Zastoupeny byly společnosti Rittal Czech, Schneider Electric CZ, B+R automatizace, SKF CZ, IFM electronic, NOAX Technologies či Leonardo technology. K zajímavým zpestřením patřila rovněž prezentace právě vycházející odborné publikace „Měření a řízení v potravinářských a biotechnologických výrobách“ z úst jednoho z autorů publikace prof. Pavla Kadlece, CSc.

Hned úvodní prezentace přinesla zajímavý pohled zástupců Potravinářské komory, Ing. Miroslava Duba, CSc. a Jana Jedličky na úskalí modernizace technologií v současném českém potravinářském průmyslu. Přednáška byla natolik zajímavá, že jsme se rozhodli uveřejnit její celé znění v některém z dalších čísel našeho časopisu.Další prezentace spíše technického rázu jistě přinesly posluchačům řadu cenných informací o nejnovějších trendech a technologiích nabízených předními světovými výrobci automatizace, kuličkových ložisek či IT řešení pro potravinářské provozy náročné na hygienu. Konference byla vhodně doplněna výstavkami přednášejících firem, tudíž každý z účastníků mohl ihned konzultovat své problémy či požadavky s přítomnými zástupci firem.

V podobném duchu se o den později nesl druhý ročník konference „Moderní technologie pro farmaceutický průmysl“ za účasti téměř 60 zástupců firem zabývajících se výrobou a distribucí léků či doplňků stravy. Posluchači si mohli vyslechnout řadu odborných prezentací pracovníků společností B+R automatizace, SOTAX CZ, Mettler-Toledo CZ, noax Technologies či Tebodin Czech Republic. Neméně zajímavá byla rovněž úvodní případová studie výrobce TEVA Pharmaceuticals z úst RNDr. Aleše Vrány na téma značení potravin a léků pomocí laseru, na kterou navazovala prezentace této moderní metody firmou Leonardo technology.

Obě konference měly za cíl seznámit posluchače s nejnovějšími trendy v oblasti automatizace a modernizace potravinářských a farmaceutických provozů, což se dle následných ohlasů a především rozjednaných kontraktů podařilo na výbornou, a byla tak položena zajímavá tradice oborových setkání pro záštitou časopisů ControlEngineering Česko a Řízení a údržba průmyslového podniku. ce

Detaily o programu každé z akcí naleznete na www.konference-tmi.cz

Autor: Milan Katrušák, Control Engineering Česko


Sponzorované odkazy

 
Aktuální vydání
Reklama

Navštivte rovněž

  •   Události  
  •   Katalog  

Události

FORMY a PLASTY 2020
2020-10-07 - 2020-10-08
Místo: Brno
Výrobný manažment
2020-10-13 - 2020-10-14
Místo: Holiday Inn Žilina
ÚDRŽBA 2020 - „Efektivnost aplikace Průmyslu 4.0 do managementu údržby“
2020-10-14 - 2020-10-15
Místo: Konferenční centrum AV, zámek Liblice

Katalog

BALLUFF CZ s.r.o.
BALLUFF CZ s.r.o.
Pelušková 1400
19800 Praha
tel. 724697790

EWWH, s. r. o.
EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68
102 00 Praha 10
tel. 734 823 339

B+R automatizace, spol. s r.o.
B+R automatizace, spol. s r.o.
Stránského 39
616 00 Brno
tel. +420 541 4203 -11

Schneider Electric CZ, s. r. o.
Schneider Electric CZ, s. r. o.
U Trezorky 921/2
158 00 Praha 5
tel. 00420737266673

COGNEX
COGNEX
Emmy-Noether-Str. 11
76131 Karlsruhe
tel. 720 981 181

všechny firmy
Reklama


Tematické newslettery
Anketa


Na internetu
V tištěných médiích
Na veletrzích a výstavách
Jinde

O nás   |   Reklama   |   Mapa stránek   |   Kontakt   |   Užitečné odkazy   |   Bezplatné zasílání   |   RSS   |   
Copyright © 2007-2020 Trade Media International s. r. o.
Navštivte naše další stránky
Trade Media International s. r. o. Trade Media International s. r. o. - Remote Marketing Továrna - vše o průmyslu Control Engineering Česko Řízení a údržba průmyslového podniku Inteligentní budovy Almanach produkce – katalog firem a produktů pro průmysl Konference TMI